Terminátor: Omnibus: Kniha první

V tomhle obsažném terminátorském souboru nepůjde jen o monstrum s tváří Arnolda Schwarzeneggera. Ve čtyřech příbězích pronikneme mnohem hlouběji do světa, který už brzo bude patřit strojům, a z nás zbudou jen lebky dláždící ulice. Podobně jako u Predátora či Vetřelců, i tady začalo nakladatelství Dark Horse dotvářet filmovou legendu, dokreslovat události, které vám filmy zatajily, a představovat hrdiny a padouchy, jež se těm filmovým zcela vyrovnají. První Terminátor se v nakladatelství Dark Horse objevil v roce 1990, hned tam zakořenil a s malými přestávkami vycházel až do roku 2000. Během těch let se pustil do křížku nejen se Sarah Connorovu, ale i s RoboCopem, Supermanem, Vetřelci a Predátorem! Ovšem my se budeme věnovat hlavně klasickým příběhům, dotvářejícím události známé z legendárních filmů. V první knize Terminátora najdete hned několik zásadních potyček s kovovými zabijáky: Bouře, Jedna rána, Plán B a Nepřítel v našich řadách. Podobně jako u nedávno vydaných omnibusů Predátora a Vetřelců, i tady většina epizod tvoří jeden masivní příběh. Ten se tu točí kolem výpravy skupiny vojáků z budoucnosti, která má za úkol zabít zakladatele Skynetu. Situace se obrací, tentokrát jsou Terminátoři v roli ochránců… což jim ovšem nebrání zabít každého, kdo se jim postaví do cesty. Sérii odstartoval zkušený vypravěč John Arcudi, který se asi nejvíce proslavil Maskou. Kromě toho ale napsal i ty nejlepší příběhy do Vetřelců, měl vlastní sérii o flákači se superschopnostmi Major Bummer a v současnosti rozvíjí Hellboyovský vesmír řadou Ú.P.V.O. K Arcudimu se přidal kupříkladu James Robinson (Starman), který v příběhu Jedna rána spojil monumentální akci s klasickou noirovou kriminálkou. Z malířů tu pak najdete jména jako Matt Wagner (Grendel), Paul Gulacy (Catwoman) či Vince Giaranno (Batman). Budoucnost patří jim. Nezastavitelným, neúnavným a téměř nezničitelným smrtícím strojům. Jediná šance na jejich poražení se skrývá v minulosti, kam se díky stroji času vydává malá vojenská jednotka. Její úkol: zabít šéfa společnosti Cyberdyne, který je zodpovědný za stvoření inteligentních strojů a tím i za zničení lidské rasy. Jenže v patách vojákům jdou vražedná kovová monstra zahalená do měkké lidské tkáně. Terminátoři. Nepotřebují jíst, nepotřebují odpočívat, nepotřebují dýchat, neznají morálku ani soucit – musí jen splnit svůj úkol. Ať to stojí, co to stojí. Zbude po téhle misi vůbec nějaké lidstvo k vyhlazení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25936/terminator-omnibus-kniha-prvni-T7b-25936.jpg 3.433

Dark Horse Omnibus

The Terminator: Omnibus: Volume 1 (2008)

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, BB art, Crew

GLDNMSK

Řekněme si narovinu, co čekáme od od fanfikce zpracované do komiksu:
1) Příběh rozvíjející původní story
2) Vykreslení našich představ.

Příběh rozvine senzačně story, která nabídne závěr, k čemuž se filmy smutně popírající vlastní impotenci soustavně nemají.
Kresba z žeenskýho mulletu dovede vystylovat něco mezi Sarah Connor a sexsymbolem druhé poloviny devadesátek - tak moc je skvělá!

Pro oba díly ale platí, že je lepší vynechat všechno, co kreslil někdo jiný. Rozvíjí sice příběh, ale bože! Ne.

LordSnape
28.08.2016

První povídka, která prakticky ten veletoč událostí odstartuje, mě neskutečně nudila, až jsem si říkal, že Terminátor bude první komiks, kterému dám nakonec podprůměrné hodnocení. Hrozně mě to nudilo. Pak přišla druhá, kde kresbu měl na starosti Matt Wagner a já si říkal, že takový hnus jsem v profi komiksu snad jakživ neviděl! Ten, kdo to schválil, musel být mnimálně na hlavu a slepý... Zachraňovat celou knihu musela až třetí povídka Plán B, kde na začátku nám scénárista aspoň ukáže trochu toho soukromí Skynetu. Sice se opět objevily staré známé postavy z Bouře, ale mělo to spád a švih. Poslední, závěrečná povídka zas má super rohatýho terminátora a další zamotaný přesuny v čase, ale vynahrazuje to Edgintonův cit pro správný masakr. Střílením a mrtvolami se skutečně nešetří.

Když to shrnu jako celek, byl pro mě první Terminátor zklamáním. Člověk by očekával trochu toho rozvíjení světa a konceptu Cameronova světa. Více nahlédnutí pod pokličku Skynetu a aspoň jednu povídku, odehrávající se v budoucnosti při boji se stroji. Tak snad se toho dočkám aspoň v druhé knize.

martinstefko
31.03.2016

Kniha Terminátor Omnibus 1 má jeden základní problém. Přijde mi, že zas tak zásadním způsobem mytologii filmu Terminátor nerozvíjí. Pouze se nabaluje více návratů v čase, více mrtvých lidí a strojů (těch o něco méně), máme tu skvělé masakry, o tom žádná, ale pořád se nedovídáme nic navíc. Je to škoda, protože mytologie tohohle světa je skutečně skvělá. Možná mi tu taky trochu chybí Arnold, ale pořád to rozhodně stačí na komiks, který je o něco více než průměrný.

Terva
12.05.2015

Čekal jsem sice nářez za 100%, ale kouzlo T se nekonalo. Tak jen za 80%. Povídky nesou názvy: 1 - Bouře. 2 - Jedna rána. 3 - Plán B. 4 - Nepřítel v našich řadách.

Autoři knihy

John Arcudi