Terezín, Litoměřice - Místa utrpení a hrdinství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: "Nacistická represivní zařízení v Terezíně a Litoměřicích". Historie Terezína od výstavby po osvobození, doplněna 26 barevnými a 119 černobílými fotografiemi a reprodukcemi. Obsahuje kapitoly: Malá pevnost Terezín, Ghetto Terezín, Koncentrační tábor v Litoměřicích, Boj s tyfovou epidemií, Po osvobození, Nezapomínáme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251423/big_terezin-mista-utrpeni-a-hrdinstvi-251423.jpg 56
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Terezín, Litoměřice - Místa utrpení a hrdinství

Damato
01.02.2018

Dostala jsem se k této knize náhodou, když jsem kdesi kdysi psala, že jsem rozhodnutá jít po stopách svého dědy a navštívit Terezín, Dachau i Mauthausen. Když jsme navštívili Terezín, velice jsem obdivovala lidi, kteří tam nyní žijí. Smějí , se, studují, chodí do kina, prostě žijí.....Já tam bytostně cítila tu naději i ten marasmus, co tam tudy kdysi prošel. A celou prohlídku pevnosti jsem psychicky nedala. A to byl prý Terezín proti Dachau lázeňský pobyt. U knihy je to jiné, prohlížíte fotky v bezpečí domova, kdykoli můžete stránky zavřít a jít třeba dělat večeři, nebo žehlit, prostě cokoli, ale jste pořád v bezpečí toho svého domova . Lidé, kteří tam prošli, ať nepřežili, nebo přežili zaslouží naší poklonu. Ať to byli Židé, kteří se tam dostali jen proto, že měli jinou víru, nebo političtí vězni, kteří bojovali za své děti a své vnoučata- prostě své potomky. Dědo, ty i všichni, kteří jste tohle prožili, byli jste frajeři a my, co se tady pinožíme za svými nesmysly vám nesaháme ani po kotníky.

Mr.Fox
22.06.2015

Fotopublikace, která vás silně zasáhne. Ostatně jako každá jiná publikace či kniha tohoto žánru (či spíše tématu). Nedá se k ní moc napsat, chce to si jí zkrátka přečíst. Jen bych podotknul, že dobové i aktuální fotografie byly do publikace pečlivě vybrány tak, aby čtenáři zobrazily to podstatné a důležité, ale aby zároveň nic zajímavého neopomněly. Za zmínku rozhodně stojí dochované, ilegálně propašované motáky a kresby vězněných dětí, které zasáhnou nejvíce.