Alternauti

Nové dobrodružstvá odvážneho Terencea Norra a pôvabnej psychotroničky Catherine Havebridgeovej. V Londýne predminulého storočia syčí para a bujnie paranormálny zločin. Počas leteckej prehliadky hrozí smelým dobyvateľom vzduchu oveľa väčšie nebezpečenstvo ako pád z výšky. Po návšteve pochmúrnej vily zistíme, čo dokáže sila hygieny a prečo ceny rakiev stúpnu prekliato vysoko. Záhadní alternauti nás zavedú do cudzích svetov a nebude to žiadna víkendová turistika. Chytľavá zmes steampunku, popkultúry a hororu čaká iba na vás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379122/alternauti-X1X-379122.jpg 44

Terence Norr 2.

ISBN:978-80-89948-01-7

Kniha Alternauti

Fantasysvet
01.07.2018

Už pri prvej knihe som vedela, že Peter Jelínek píše presne štýlom, ktorý akoby bol šitý mne na mieru. Svižné, dostatočne detailné ale nijak prikrášľované prehnane kvetnatým jazykom. Autor si vzal k srdcu aj kritiku z predošlých recenzií a upravil tých pár malých múch, za čo má naozaj veľkú pochvalu. Kým predošlý Norrov príbeh nebol chronologický, čo sa ukázalo ako dvojsečná zbraň, Alternauti sú plnohodnotným románovým dielom. Kapitol tu je o polovicu menej ale nezúfajte, príbehu to vôbec neubralo a navyše tu je aj bonusová poviedka! V tej sa vrátime späť k obľúbenej postave exotickej povahy, až z ďalekej Číny! Tak čo, viete kto to je?

Kvalitatívne sa dielo posunulo po všetkých stránkach. O niečo lepšie sú určite aj ilustrácie, ktorých kvalita šla určite o trošku hore a obálke nemám čo vytknúť. Už prvá knižka priťahovala oči každého, kto sa mihol okolo mojich poličiek s knihami, ale tá druhá... na tu nepočujem nič iné ako: „Bože, toto musím čítať!“ od viacerých ľudí už hádzajúcich prosebné pohľady na mňa, pretože patrím k tým šťastlivcom, ktorí majú kópie Alternautov rovno dve (alebo keď rarášok na pošte vymýšľa :D). Kaziť predaje ako požičovňa kníh nechcem.

steampunk

Peter Jelínek