Terapie sdílením

Terapie sdílením https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376828/mid_terapie-sdilenim-Lgn-376828.png 3 486 141

Terapie sdílením série

Za projektem Terapie sdílením, aktuální internetovou senzací, stojí kreativní dvojice Ester Geislerová a Josefina Bakošová. Před několika měsíci vystavily na svých sociálních sítích několik mrazivých, a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty a hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním. Kniha je věrným obrazem autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se dnes tak často odehrávají trpké konce vztahů. Sebrané věty fungují opravdu jako svébytná terapie; při četbě a úlevném smíchu si člověk rád připomene, že tak zle na tom přece jen ještě není. Kniha je doplněna texty obou autorek, esejí mediálního teoretika Tomáše Dvořáka, osobními fotkami, vzkazy a dalšími materiály Ester a Josefiny.... celý text

Humor , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Listen

Akléda_
25.10.2020 1 z 5

Chtěla jsem jediné a to se zasmát. Nestalo se. Mám v celé knížce jen DVA lepíky, nesmála jsem se, říkala jsem si spíš: Vážně? Wtf? To fakt? Také jsem doufala že objevím nové příspěvky, ale prakticky to byl jen přepis jejich instagramu. Nechápu proč měla tahle knížka takový boom, kromě skvělé grafické stránky to nemá žádnou hodnotu.

klaraj093
22.10.2020 1 z 5

Škoda papíru..

maca1245
31.08.2020 1 z 5

Toto mělo zůstat na instagramu. Celkově mi nedává tato kniha smysl. Škoda papíru a všeho co patří k vydání knih.

heliiinka
20.08.2020 4 z 5

Pro zasmání a ujištění, že kolem je fakt hodně mimoňů. Moc bych to nepovažovala za knihu, protože textu je tam málo a možná vám stačí jen instagramový profil Ester a Josefíny. Kniha o moc víc nenabízí.

Minarikova443
15.06.2020 4 z 5

Vcelku jí dávám velmi dobré hodnocení, vhodná pro generaci mladší než jsem já, takže náctiletý si příjdou na své.

Nicolka77
19.05.2020 4 z 5

knížka je super, ke vtipná, holky sleduju í na Instagramu, a pokaždé se u toho pobavim, jako i u této knížky! :) jediné co tak ta cena mi přijde dost vysoká za pár slov/písmenek na stránce..:)

moniiwolf
17.05.2020 4 z 5

Holky jsem sledovala na internetu, takže když jsem se dozvěděla, že mají vydat knihu, byla jsem nadšená! Přečetla jsem ji odpoledne během 20 minut u kafe při přestávce mezi učením se na zkoušky. Chápu, některé komentáře, které knížku obviňují z plýtvání papírů a z toho, že všechno mělo zůstat na instagramu, ale mám k tomu jednu velkou výhradu. Žijeme v nové době, které se naprosto přirozeně přizpůsobujeme. Nechodíme do butiků, ale nakupujeme na internetu. Nevaříme, ale jídlo si objednáváme domů. Nepíšeme si dopisy, ale zprávy na instagramu. Proč tedy kritizujeme i pozvolný vývoj knihy a vznik nového formátu?

-LaraRead-
26.03.2020 2 z 5

Nápad dobrý, vizuál hezký, uznávám, že párkrát jsem se rozesmála nahlas a myslím, že až budu jednou po rozchodu, můžu se alespoň ujistit, že to nebylo tak hrozné. Jen mi ty prázdné stránky připadají jako plýtvání papírem.
Malá ochutnávka:
•Nevim, jestli zustat s Tebou, nebo s ní. Ale bud moudra a trpeliva, uz se blizi ROZUZLENI!
Nebo taky:
•Mluvil jsem s mamkou a ta říkala, ať se nevážu a užívám si, tak promiň.
A na závěr:
•Zbytu ne odejdu !!!!!

pleplova_reads
16.03.2020 5 z 5

Když se cítím nejhůř, přečtu si pár zpráv z této knihy a hned se zasměju nad tím, jak jsou lidi někdy tak blbý. Za mě super počteníčko na pobavení.

PapayaD
29.02.2020 odpad!

Ehm... tuhle knihu jsem přečetla - "přečetla!" - během patnácti minut v knihkupectví. A prosím, řekněte mi, k čemu to je dobré. Je opravdu někdo schopný tohle napsat a ODESLAT? To tak někdo opravdu někdo uvažuje? Teď si připadám jak totální grammar nazi, že si po sobě kontroluju i/y...
Ta kniha je totální škoda papíru. Jako, k čemu je potřeba bílá bublinka na růžovým papíru? Tohle mělo zůstat na internetu. Tam to totiž neničí české lesy...
A ten druhý díl je šílený, ale opravdu šílený průser.

Scheila
19.02.2020 3 z 5

Škoda papíru. I když jsem se upřímně u některých sms zasmála, myslím, že to mohlo zůstat jen na internetu.

DarkNatureHope
13.02.2020 3 z 5

Knihu jsem zakoupila a je to spíše takové humorné uvolněné zpestření porozchodového stavu. Souhlasím s tím, že časti knihy pobaví a části jsou zbytečné. Zajímavý nápad, ale kdyby vše zůstalo na instagramu a bylo stejnomyslně sjednoceno pod nejaky nick, efekt by byl stejný. Kniha splní svůj úkol a je vhodné ji poslat dál, další osobě k dalšímu čtení atd. atd. ...a ta pak další.

Karin_Kim55
09.02.2020 odpad!

Přidávám do přečtených potom, co jsem si projela instagramový profil.
Kéž by si to "autorky" platily z vlastní kapsy, jinak nerozumím, koho mohlo napadnout tohle dát do tištěné podoby. Co takhle ebooky? Na té čtečce/mobilu by to vypadalo i lépe.

Coucouha
08.02.2020 odpad!

Ne. Ne. NE! Tohle prostě mělo zůstat na Instagramu...

Janek
06.02.2020 2 z 5

Nedá se tomu říkat literatura, ale i tak jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky.
O to více děkuji za služby veřejných knihoven.
Typograficky je kniha myslím docela pěkně udělaná, ale slušel by jí jiný, mnohem menší, kapesní formát.
Pro jazykovědce je to lahůdka - i takovýhle typ on-line komunikace patří do našeho života, ovlivňuje nás, zdá se, mnohem víc, než si chceme připustit.
Kdyby se tyto dialogy nedostaly do knihy, nikdy bych je na instagramu nečetla.
Takže za mě celkem dobrý.

_Gretchen_
02.02.2020 1 z 5

Terapii sdílením mám moc ráda, ale vydávat to jako knihu („knihu“) bylo zbytečné... Instagram snese vše, ale tohle je jen plýtvání papírem.

Monni
31.01.2020 2 z 5

Komentář bude pro obě knihy stejný. U něčeho jsem se zasmála, něco mi přišlo vytržené z kontextu a něco mi přišlo naprosto zbytečné. Jsem ráda, že jsem si to půjčila jen z knihovny a zbytečně za to nevyhodila peníze. Není to nic, k čemu bych se vrátila a pokud přeče jen, tak jsem tam vlstně zprávy, které se dají najiít i na jejich instagramu. Takže zbytečně.

twigxi
16.01.2020 odpad!

Opravdu skoda papiru :(

onyx84
10.01.2020 odpad!

Tak si jako říkám proč...?!?co tím chtěl asi básník říci...a nevím...dneska může BOHUŽEL vydat každej moula,co ho napadne...a třešnička na dortu...další díl?jako fakt?za mě totální ztráta času...a to sem tuhle "knihu" (omlouvám se všem skutečným knihám) bral do ruky s velkou rezervou,ale tohle sem opravdu nečekal...

Prske
05.01.2020 3 z 5

Účet sleduji na instagramu, potěšilo mě knižní vydání “best of”. Jen možná to chtělo pojmout trochu jinak :) ale obsahově pecka, ráda se k tomu vracím :)

humor partnerské vztahy Facebook

Autoři knihy