Terapia

Terapia https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375330/bmid_terapia-AbD-375330.jpg 4 559 173

ŽIADNI SVEDKOVIA ŽIADNE STOPY ŽIADNE TELO Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni. Lekár aj sestrička zhodne tvrdia, že tam nikdy nevstúpila. Odvtedy nikto nevie, kde sa dievča zdržiava a čo sa s ňou stalo. Doktor Larenz sa pokúša vyrovnať s tragédiou. O štyri roky neskôr sa utrápený otec odhodlá poskytnúť interview istému renomovanému týždenníku a utiahne sa do osamoteného víkendového domu na ostrove Parkum, aby si v pokoji premyslel odpovede. Tam ho vyhľadá záhadná mladá žena, ktorá sa predstaví ako spisovateľka a sťažuje sa, že ju sužujú bludné predstavy. Neustále sa jej zjavuje malé dievčatko, ktoré zmizlo bez stopy, podobne ako psychiatrova dcéra. Neznáma sa odvoláva na odporúčanie Viktorovho kolegu a požiada ho, aby ju liečil. Viktor spočiatku váha, lebo pod vplyvom traumatizujúcej udalosti zanechal svoju medicínsku prax, no napokon začne s terapiou, ktorá sa mení na čoraz dramatickejší výsluch... Cez chaotické výpovede schizofreničky sa Fitzekovi podarilo zotrieť hranice medzi predstavou a realitou a po istom čase čitateľ už nie je schopný určiť, čo sa skutočne udialo a čo je len chorým výplodom Anny Spiegelovej. Napínavý psychotriler s mnohými štylistickými prostriedkami hororu sa stal debutom roka. Terapia má geniálnu a svojím spôsobom jedinečnú ideu. Je nepredvídateľný, nervydrásajúci a neuveriteľne dobre vystavaný román. Rozuzlenie čitateľ vonkoncom netuší.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Die Therapie , 2006

Mirin1349
16.12.2021 5 z 5

To si tak člověk na začátku píská, jak se nabízejí zhruba 2 scénáře a napnutě čeká, kam se příběh vyvine. No a potom přijde konec, který mě naprosto vyvedl z omylu, posadil na zadek a dal mi za vyučenou, že tenhle autor tedy rozhodně předvídatelně nepíše. Tohle byl opravdu perfektní příběh, který měl všechno, co od knih tohoto typu očekávám.

Petule30
18.11.2021 5 z 5

Kniha byla super. To je přesně to co od knížek očekávám a co mám ráda. Napětí od první stránky do poslední. Sebastiana jsem až do teď neznala a jsem ráda že jsem poznala. Určitě budu číst další knihy. Fascinující příběh a netušila jsem, že to tak skončí. Bravo a klobouk dolů. Určitě doporučuji přečíst, tomu kdo má rád psychothrillery

KatkaLas
24.10.2021 5 z 5

Ježis, to bylo takové drama, že jsem knihu musela každých dvacert stran odložit a jít to prodýchat. Jsem jediná, kdo to tak měl? Ale bylo to skvělé.

ArwenAragorn
16.10.2021 4 z 5

80%
Mezi tušením a věděním leží život a smrt.

Poznání je jako puzzle s předem neznámým počtem dílků. A člověk zvítězí teprve tehdy, když se složí dohromady celá mozaika.

Přestože se jedná o prvotinu pana Fitzeka, je tento psychologický thriller opět bezvadný. S temnou atmosférou, napínavý, dynamický, zase s docela komplikovaným dějem, takže to chce ke čtení klid, a se zvratem skoro na každé stránce. Postupně se dozvídáme, jaká je skutečnost a epilog nám přinese ještě další překvapení. Nebylo to úplně lehké čtení, ale stálo za to. Nápaditá je i obálka, stejně jako je to u řady jiných autorových knih.
Velmi ráda knížku doporučím.

dominika2585
11.09.2021 5 z 5

Přečteno během pár hodin. Plusem pro mě byly krátké kapitoly. Autorovi se podařilo udržet ve mně zvědavost, což mě nutilo číst pořád dál a dál. Příběh je pěkně zamotaný, konec jsem neodhadla, ale o to víc mě opět překvapil.

Allla9
29.08.2021 4 z 5

Napínavé, ale musím přiznat, že pro mě těžké na orientaci v ději.

Charmedka
06.08.2021 4 z 5

Kniha je poměrně tenká a musím říct, že je to i k dobru, zhltla jsem ji během dvou dnů a díky necelým tři sta stránkám ani nemáte prostor se začít nudit. Terapie mě zatím bavila z autorových knih nejvíce, má totiž naprosto dokonalou atmosféru. Maličký ostrov s pár obyvateli, domek na samotě a bouře, kvůli které není z ostrova možnost úniku. K tomu záhadná žena a pocit, že ne vše je v pořádku. Úplně na mě šla z toho hrůza, ten pocit bezmoci..Kniha měla až prvky hororu, já jsem úplně nadšená.

Gracian1964
29.07.2021 odpad!

Tak, toto bolo tuším moje tretie, a s konečnou platnosťou musím povedať, že aj posledné stretnutie s pánom Fitzekom. Bola to chyba, po dvoch negatívnych skúsenostiach som sa do Terapie nemal púšťať, lenže kolega mi ju nanútil, nechcel som mu kaziť radosť. Našťastie som to prečítal rýchlo, ale bola to strata času. Takáto zlátanina sa nevidí často. Ničomu z toho som neuveril, k žiadnej z postáv som si nevytvoril bližší vzťah a úprimne mi boli celkom ľahostajné. Nechápem nadšené komentáre ostatných čitateľov, česť výnimkám, ktoré pána "autora" prekukli. Podľa mňa je to "naprostý" babrák. Absolútne precenená kniha spolu s autorom. Fitzek už "no more". Žiadnemu súdnemu a inteligentnému čitateľovi túto knihu neodporúčam.

nikinikiniki
25.07.2021 4 z 5

Od začátku napínavá kniha, která Vás vtáhne do děje a nepustí. I když si myslíte, že tušíte, jak to asi bude, konec Vás stejně překvapí, takže vlastně až do samého konce netušíte, jak to dopadne. Klobouk dolů k takovým to knihám a příběhům, tedy autorovi. Určitě si chci od Sebastiana přečíst více knih! :)

knihomolkadorfa
18.07.2021 4 z 5

Na prvotinu zdařilé. Trochu náročnější na orientaci, ovšem ten konec ... to bylo velké překvapení.

monika_v_trapu
10.07.2021 5 z 5

Nebylo to mé první ani poslední setkání s autorem. Věděla jsem, že budu nadšená. Knihu jsem si brala jednohubku, kterou slupnu během chviličky a taky že jo! Přečteno ani ne za den čistého času. Příběh byl opět tak poutavě a čtivě napsaný, že to jinak nešlo a jak jsme se jednou začetla, tak se pak těžce odtrhovalo. Fascinuje mě, jak autor zvládl na 270 stranách vymyslet tak bravurní zápletku, celých těch 270 stran udržet čtenáře plně vnímavého a čekajícího na velké finále. V záplavě 500 a více stránkových thrillerů si čím dál více vážím právě takovýchto. Kdy si autor vystačí s malým počtem stran a vytvoří velké dílo. Fitzek je sázka na jistotu a já už se těším, až se plně ponořím do jeho další knihy! Velké doporučení!!!

hs777
03.07.2021 5 z 5

Poslední z objednaných papírovek z knihovny a spolu s Izolovaným pro mě asi i nejlepší Fitzkův psychothriller. Věděla jsem, že se neodtrhnu, zvraty jsem taky čekala, to, že jsem se ztrácela mezi tím, co je skutečnost a co halucinace se dalo předpokládat, ale závěrečné rozuzlení by mě ve snu nenapadlo - klobouk dolů. A navíc knihy SF mají dokonalé obálky.

Veronika2692
09.06.2021 4 z 5

Tohohle autora jsem si opravdu oblíbila a to je to teprve moje druhá knížka od něj. Těch zvratů a rozuzlení, paráda, jsem z toho nadšená, vůbec jsem takovy konec nehadala. Ale přesto musím říct, že se mi Pacient od něj líbil o trochu více, nez tato kniha.

veronika6239
05.06.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem od autora četla jako 3. v pořadí a vůbec bych neřekla, že jde o prvotinu. Za mě naprosto dokonalé. Čtenář se mnohdy ztrácí mezi realitou a smyslenym, váha, hádá... A finální rozuzleni ani ne 10 stránek před koncem, které jsem tedy vůbec netipovala, tak tomu říkám umění. Opravdu skvostné dílo. Mohu jen doporučit, kniha se čte sama, za jedno odpoledne smlsnuta, protože takovou lahůdku prostě neodlozite.

Klesňa
16.05.2021 4 z 5

Po přečtení knihy Dárek mi bylo jasné, že si budu chtít přečíst i další zajímavý psychothriller od tohoto autora. Moc děkuji nakladatelství Anag, že mi nabídlo další „Fitzekovku“. Dal jsem na doporučení @nevymachany_knihocerv a vybral právě Terapii. A byla to trefa do černého! Tahle kniha se četla sama. Dva dny a bylo po příběhu. Opět krátké kapitoly a napínavý děj mi nedovolili knížku odložit. Líbilo se mi, jak si dokáže autor se čtenářem pohrávat. Ze začátku vše působí zmateně, ale postupně Vám začínají jednotlivé kousky zapadat do sebe. Když už si myslíte, že jste na správné cestě, autor Vás opět vyvede z omylu. Nejčastější otázkou při čtení potom je, jestli se to opravdu děje, nebo je to jen výplod fantazie. Právě díky tomu jste celý děj v nejistotě a až konec Vám prozradí správné odpovědi. Ovšem to by nebyl Fitzek, kdyby i na konci nepřidal ještě další zvrat. Za mě velké plus a pokud Vás baví psychothrillery, je to skoro povinná četba.

Smiley96
10.05.2021

Velmi čtivé, na prvotinu to nebylo úplně špatné, pár much to, ale na můj vkus mělo. Mám ráda knihy s krátkými kapitolami. Konec hodně překvapivý.

onyx84
06.05.2021 4 z 5

Zajímavá knížka...na orientaci v ději je to náročnější,ale pokud se v tom neztratíš,tak konec přinese zajímavý zvrat...už asi 50 stránek od konce jsem si byl jist,že vím jak to je...a ejhle,ono ne...na prvotinu opravdu zdařilé...

dominika8192
05.05.2021 4 z 5

Přečteno po Pacientovi, který u mě nastavil laťku proklatě vysoko. Terapie těchto kvalit nedosahuje, ale na prvotinu je to pořád hodně povedené. Nemůžu říct, že bych se občas ironicky nepousmála nad nějakými klišé pasážemi, to ale nic nemění na faktu, že jsem dobrovolně a s chutí četla dál, nenutila jsem se k tomu násilím a opravdu mě zajímalo, jak to skončí.

Šárka88
15.04.2021 4 z 5

Ze začátku mi trvalo se v knížce orientovat abych si uvědomila o co vlastně jde, ale pak nastalo příjemné překvapení a příběh začal mít říz. Překvapivý konec, který jsem nečekala. Dávám 4,5 hvězd :)

MíšaS.
29.03.2021 odpad!

Moje druhá kniha od autora, a poslední. Stejně tak, jako Zaklínač duší mi kniha přišla hodně slabá.
Děj velmi překombinovaný. Autor se snažil i stylem vyprávění nás mást, ale nakonec z toho byl takový mišmaš, kdy jsem si nebyla ani jistá, kdy se děj odehrává a kdo se právě s kým baví. Vyústění mne napadlo po pár kapitolách a to "velké finále" bylo úplně zbytečné, a hlavně nelogické, dle mého názoru tam bylo jen na efekt.
Takže když to vezmu kolem a kolem - kniha se mi nelíbila, nebavila mně a nečetla se mi dobře, takže bohužel moje hodnocení je takové jaké je...