Terapia

Terapia https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375330/bmid_terapia-AbD-375330.jpg 4 558 173

ŽIADNI SVEDKOVIA ŽIADNE STOPY ŽIADNE TELO Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni. Lekár aj sestrička zhodne tvrdia, že tam nikdy nevstúpila. Odvtedy nikto nevie, kde sa dievča zdržiava a čo sa s ňou stalo. Doktor Larenz sa pokúša vyrovnať s tragédiou. O štyri roky neskôr sa utrápený otec odhodlá poskytnúť interview istému renomovanému týždenníku a utiahne sa do osamoteného víkendového domu na ostrove Parkum, aby si v pokoji premyslel odpovede. Tam ho vyhľadá záhadná mladá žena, ktorá sa predstaví ako spisovateľka a sťažuje sa, že ju sužujú bludné predstavy. Neustále sa jej zjavuje malé dievčatko, ktoré zmizlo bez stopy, podobne ako psychiatrova dcéra. Neznáma sa odvoláva na odporúčanie Viktorovho kolegu a požiada ho, aby ju liečil. Viktor spočiatku váha, lebo pod vplyvom traumatizujúcej udalosti zanechal svoju medicínsku prax, no napokon začne s terapiou, ktorá sa mení na čoraz dramatickejší výsluch... Cez chaotické výpovede schizofreničky sa Fitzekovi podarilo zotrieť hranice medzi predstavou a realitou a po istom čase čitateľ už nie je schopný určiť, čo sa skutočne udialo a čo je len chorým výplodom Anny Spiegelovej. Napínavý psychotriler s mnohými štylistickými prostriedkami hororu sa stal debutom roka. Terapia má geniálnu a svojím spôsobom jedinečnú ideu. Je nepredvídateľný, nervydrásajúci a neuveriteľne dobre vystavaný román. Rozuzlenie čitateľ vonkoncom netuší.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Die Therapie , 2006

Tina.orl
25.06.2023 5 z 5

Terapie je velmi zajímavé čtení, které je plné překvapení a nečekaných zvratů. Četlo se úplně samo. Nápad knihy byl perfektní a skvěle zpracován.
Po přečtení jsem se ještě v hlavě vracela k jistým pasážím, abych je plně pochopila po tom, co mám veškeré informace.
Závěr byl naprosto nečekaný. Rozhodně doporučuji!

adela2230
07.06.2023 4 z 5

Je to velmi zajímavý příběh, který popisuje, jak dokáže pracovat podvědomí a různé nemoce. Je to opravdu dobře napsané, jen mi tam "něco" chybělo (jen nevím co).

Čand@
02.06.2023 4 z 5

Na konci je všetko inak, než to vyzerá na začiatku. Tak to má v správnom thrilleri byť. Toto je správny thriller.

Twinny
15.05.2023 5 z 5

Skvělý a napínavý příběh. Zhltla jsem to za dva dny. Postupně jsem začínala tušit, jak to dopadne. Nakonec jsem to úplně nerozmotala, ale to hlavní jsem si dala dohromady. Jsem zvědavá na další díla autora.

Renča225
02.05.2023 5 z 5

Terapie, opět kniha, která je napínavá do poslední stránky. Začátek takový pomalejší, ale pak se to pěkně rozjede. Líbí se mi, jak autor umí krásně popsat situaci, do které se člověk může díky svému "myšlení" dostat.
Od autora už je to druhá knížka co jsem četla a musím říct, že on to prostě umí :)

TheSarcasm
29.04.2023 5 z 5

Dobrý. Vážně dobrý. Konečně po delší době thriller který je napínavý až do konce. Nedisponuje sice řadou mrtvol, ale zato hodně hustou atmosférou. Sice už se dá tušit, ale stejně jsem knihu nedokázal odložit až do úplného závěru.

Aiden888
27.04.2023 5 z 5

Protože jsem si nejdřív od Fitzka dala Balíček, z Terapie jsem si až tak na zadek nesedla. Pravdou ale je, že autor umí, a pokud je tohle vaše první knížka od něj, tak je to ideální. Napětí až do poslední stránky.

Tamirai
14.04.2023 5 z 5

Na to, že toto je autorova prvotina, tak klobúk dole. Čítate, čítate, máte podozrivých a nakoniec sa vám všetko zrúti ako domček z kariet... perfektné.

martini.ce
29.03.2023 5 z 5

Přečteno téměř na jeden zátah, od rozečtené knihy se špatně odcházelo. Co je pravda a co fikce, kde jsou hranice šílenství a co je obyčejná lež? Strhující a zajímavá kniha.

Lenucha77
22.03.2023 3 z 5

Začátek vůbec nebyl špatný, v půlce knihy jsem si však už přála,
abych se dostala ke konci, který byl pro mě bohužel předvídatelný... Děj se hodně opakoval, což by mi nevadilo, kdybych se nezačala trochu nudit.
Ale poslední kapitola s poděkováním se mi líbila hodně:)

MaDia
02.03.2023 4 z 5

Tak toto bola teda jazda! U Fitzeka má to však už ani neprekvapuje. Musím sa však priznať, že som sa v jednej chvíli bála, že toto bude od neho prvá kniha, ktorú nedočítam, pretože ma v jej polovici prepadla čitateľská kriza a ja som nevedela, či je to z knihy alebo len tak všeobecne. Každopádne knihy som sa viac ako pol roka nedotkla. Ale keď som sa k nej konečne vrátila, presne som vedela, kde som skončila, okamžite ma vtiahla do deja a už ma nepustila. Bol to neskutočný zážitok, a aj napriek tomu, ako dlho som knihu čítala, tak môžem povedať, že sa čítala veľmi rýchlo, obzvlášť vďaka neskutočne krátkym kapitolám, zamotanému, no napínavému deju a tomu šialenému napätiu, ktoré tam panovalo. Vedela som, že to bude mať zasa totálne nepredvídateľný koniec, ako to Fitzek vie, a ani teraz nesklamal. Očakávala som všetko, ale takýto zvrat som teda nečakala. Jednu hviezdičku strhávam za to, že mi to už v určitých chvíľach šialenstva prišlo príliš dlhé. Vedela som, že sa blíži veľké finále, ale nie a nie sa k tomu dopracovať.

annastasia.j
24.02.2023 5 z 5

Psychiatrovi jménem Victor se jednoho dne ztratí dcera Josy. Victor se snaží přijít na to, co se ono dne stalo, po Josy však nejsou žádné stopy. Jednoho dne navštíví Victora na ostrově, kde momentálně pobývá, psychicky nemocná pacientka, která popisuje její seznámení se s holčičkou Charlotte. Tato holčička je paradoxně neskutečně podobná ztracené Josy - má podobné chování, oblíbenou hračku, vypráví o domovu, který je velmi podobný místu, kde Victor s Josy žil... Victorovi návštěvu nemocné pacientky Anny ihned začne vnímat jako příležitost. Snaží se ji u sebe udržet co nejdéle a díky jejich rozhovorům se snaží přijít na to, co má záhadná Anna společného s Josy.

Bylo to opět napínavé čtení, skvělý popis prostředí a pocitů postav, rozhodně čtenář zažije napětí od začátku do konce, míchá se tady minulost a současnost, ocitnete se na spoustě míst, zažijete spoustu zvratů i nepochopitelných situací. Byť jsem si myslela, že něco není v pořádku jak s Victorem, tak i s Annou, takový konec jsem opravdu nečekala.

Merlin_CZ
03.02.2023 5 z 5

další výborné dílo :D jediný problém mám s tím, že jak se do něj člověk začte, tak je dost problém přestat :)
a konec jsem tradičně nečekal :)

Pine
10.01.2023 5 z 5

Jeden zvrat za druhým, krátké kapitoly končící skvěle nahozenou udičkou, takže je bezpodmínečně nutné číst dál a dál, hlavně knihu neodkládat. Mezitím vymyslet několik scénářů, jak by to dílko mohlo asi dopadnout, což není snadné – tady si nemůžete být ničím jistí. Hledání pravdy, bez zbytečné omáčky. Tahle hra s myslí je vysoce návykové čtení. Skvěle promyšlené a zároveň se čte tak snadno…

Milujete psycho, thrillery? Čtěte Fitzeka!

lopinka
08.01.2023 5 z 5

Naprostá pecka! Od první po poslední stranu mi padala brada, několikrát mě navštívila husí kůže a přistihla jsem se, že některé stránky jsem četla se zatajeným dechem.
Klobouk dolů před Fitzkem, dokonalé.

Majulle
31.12.2022 5 z 5

Jedná se o psychologický thriller, kde musíte přemýšlet jestli se jedná o realitu nebo o bludy. Kniha je od začátku napsaná čtivě a zajímavě, a pravdu se opravdu dozvíte až na posledních stránkách :)

JustWomen
10.12.2022 1 z 5

Nelíbilo... styl psaní, zápletky, postavy, prostě nic. Všechno bylo takové překroucené a depresívní a konec úplně překombinovaný. Po další knize autora už určitě nesáhnu.

Marley_Kid
02.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Hej, prečo nie. Skombinovať F68 a F20 (nie negooglite si to ak si to nechcete vyspoilovať) sa autorovi podarilo tak, aby to aj pre psychológa mohla byť relaxačná detektívka, ktorú si vypočuje pri dlhej ceste autom. Vtipne som najskôr zabudol vypočuť si epilóg, až po nejakom čase som sa k nemu vrátil... a povedal som si, že by to bolo rovnako dobré bez neho (možno o niečo lepšie). Totiž, bez neho by to bol taký knižný Shutter island.

Christie2020
29.11.2022 4 z 5

Knihu jsem přímo hltala. Vyhovovaly mi i krátké kapitoly. Pořád jsem se snažila odhadnout, jak to celé s Josy bylo. Konec určitě překvapil. Ale velké WAW to nějak nebylo… Škoda.

esfinge
12.10.2022 4 z 5

Přečteno za dva dny. Svet psychiatrie je pro mě velká neznámá a po precteni doufam, že i zůstane. Mít takhle zkreslenou představu o realitě musí být silene.
Příběh knihy určitě zajimavy, nutilo mě to číst a dozvědět se co nejdříve konec.