Teorie vraždy

Teorie vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430764/bmid_teorie-vrazdy-upn-430764.jpg 4 880 240

Naturalista série

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. Došlo k ní na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž – muž, který je stejně geniální jako on sám…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Murder Theory , 2018

Mrňous1
30.03.2024 5 z 5

Opět čtivé s bonusem mnoha zajímavých informací a odkazů. Jen ty filozofické úvahy a myšlenky hlavní postavy už mi přijdou přitažené za vlasy, to věčné morální pitvání a etické rozbory jednání jsou únavné. Na další díl momentálně asi chuť nemám.

markinho962
22.01.2024 4 z 5

Tím koncem to zabije, achjo, musím tedy hned navázat, jelikož jsem si chtěl dát od p. dr pohov, ale takhle nemůžu. Kniha už nemá takový spád jako předešlé, ale to nevadí, i tak je to hned přečtené

Betti
19.01.2024 5 z 5

Zase naprosto geniálně vymyšlená detektivka a skvělé pokračování série Naturalista od Andrewa Mayneho. Z tohohle dílu mě mrazilo po zádech více než u předchozích dílů. Velmi se mi líbilo, jak byla do příběhu znovu zapojena biologie - tentokrát hlavně virologie a mikrobiologie. Biologické poznatky a úvahy dodávají knize přidanou hodnotu. Naprosto šokující závěr a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Theo Cray je jedinečná postava, která doslova udělá všechno proto, ať vraha dopadne.

viweb
13.01.2024 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Zajímavý příběh napsaný trochu jinak než krimi co už mám za sebou. Hodně odborných termínů z oboru mikrobiologie a virologie což může někoho odradit, protože se v tom rychle ztratíte. Líbí se mi otevřený konec.

princesse
11.01.2024 3 z 5

Šelma za mě lepší. Tady jsem se ztrácela ještě mnohem více než u prvního dílu. Moc odborných popisů a tím to v mém případě ztrácelo na atraktivitě. Myslím, že další díly nepotřebuji číst, ale když se mi dostane do ruky, tak zvládnu i další.

Julinka679
23.11.2023 4 z 5

Šelmu jsem si oblíbila, Hračkář mě celkem zklamal ale tímhle dílem jsme zase zpátky!
Tento díl byl opět skvělý, vyšetřování dvojnásobné vraždy zajímavé, na scénu nastupuje "génius" a Theo ho chce opět zastavit, no člověk se u toho prostě nenudí a tím koncem si autor jednoduše pojistil, že sáhneme i po dalším díle.

Doporučuji a házím 4*.

twiggynka
26.10.2023 3 z 5

Tak dobrý příběh zničený přemírou odborných teorií, škoda.

Lka
03.10.2023 4 z 5

Audiokniha :
Jak už jsem psala u předešlých dílů. Zajímavé téma, ale moc odbornosti, která mě nebaví. Přistihla jsem se, že v těchto pasážích přestávám audioknihu vnímat. Tento díl byl trochu přitažený za vlasy, ale i tak to bylo dobrý.

helenkan
22.08.2023 3 z 5

Zajímavé téma z kterého trochu mrazí. Jen pro mě docela dost vědeckých informací v kterých jsem se ztrácela. Ale Theo je stejně sympatickej vědeckej blázen. :-)

zedir
09.08.2023 3 z 5

Z celé série se mi tento díl líbil nejméně. To, co funguje nebo jsem byl ochotný uvěřit či snášet v předchozích dvou dílech, mě zde začínalo více a více iritovat (hloupí policisté, Theo, který vždy nějak překročí nějaký zákon, předpis či pravidlo, místo toho, aby to řešil nějak logičtěji a klidněji, i když mu to stejně zase nějak projde, někdo se za něj postaví apod.). Co mi také u Maynea vadí čím dál více (i v jeho ostatních knihách mimo tuto sérii), jsou ty neuvěřitelné náhody. Na jedné straně používá sofistikované vědecké metody, ale na stranu druhou ho vždy napadne nějaká zázračná myšlenka, po níž se vydá - a světe div se - ono to zase přesně takhle vyjde! V reálném životě by to takhle nebylo. Více bych ocenil, kdyby Theo nebyl až tak "bezchybný" a činil více omylů.

terezarath
20.07.2023 5 z 5

Biologický zbraně, pár geniálně šílených vědců a vraždy. Tohle byla skvělá magořina. Jasně, chvílema hodně přitažený za vlasy, ale stálo to za to.

kaca1530
14.07.2023 3 z 5

Slabší než předchozí díly a zároveň se dost věcí opakuje. Mimochodem svědomitý vědec, který je schopen takových zanícených projevů na téma nebezpečnosti nákazy, by rozhodně neriskoval nákazu dalších, ať už blízkých nebo lidí na letišti a podobně, svojí přítomností, když se předtím nacházel v místě, které považuje za zdroj.

Django
04.07.2023 3 z 5

Poměrně důstojné pokračování série. Bohužel nejlepší dojem ve mně pořád zanechal první díl a s posledním dílem série asi spěchat nebudu. Zvolený motiv a provedení "vražd" už mi přišlo, jako někomu, kdo má medicínské vzdělání, přitažené za vlasy a oproti prvnímu - poměrně uvěřitelnému dílu - už je tohle za hranicí reality. Nejsem člověk, který by samozřejmě potřeboval, aby kniha byla uvěřitelná, nicméně když série nastaví určitý trend a já jako čtenář mám pak určitá očekávání, tak mi to prostě vadí. Tady se bohužel autor v rámci každého pokračování pouští dál a dál do fantastických scénářů, což v tomto případě já úplně neocením.

Anastazie0810
03.07.2023 4 z 5

Theo opět zasahuje! Chytrý a zajímavý námět. Malinko jsem se ztrácela ve vědeckém jazyku a pojmech, kterých je tu požehnaně. Náš vědec se zde ještě více ponořuje do vlastních temnot a posouvá své vlastní hranice. Konec jsem malinko tušila od určité doby ale stále mě to bavilo a bylo to čtivý.
Jsem zvědavá na pokračování.

zelda7
11.06.2023 3 z 5

Uvažovala jsem mezi 2 a 3 hvězdami. Po druhé polovině děj ale opět nabral spád a bylo to zajímavější. Obecně ale nevím proč mi tato série úplně zcela nesedí. Čtivost a styl psaní je stejný jako u jiným knih Andrew Mayna, ale zápletky u Thea mi přijdou někdy až moc nereálné. Prozatím tedy stále beru Hračkáře jako nejpovedenější díl ze série k Theovi.

Lenča727
04.06.2023 4 z 5

Tohle bylo bezva, jako všechny Mayneho knížky. Zase chytré, čtivé, logické, skvělá zápletka a otevřený konec, takže se rychle vrhnu na 4. díl série. Hrozba využití viru jako smrtícího nástroje a nic, s čím by se Teo úspěšně neporval. Je ve svém počínání urputný, naprosto nic ho nezastaví, dost magor,ale hodně inteligentní, jeho kombinační schopnosti jsou neskutečné a až neuvěřitelně rychle mu všecko docvakne. Za mě skvělé čtení ( i když virus šířící se pomocí klimatizace, či topení už Mayne v jedné ze svých knížek použil).

Lucy
31.05.2023 4 z 5

Tak ,kniha dočtena. Mě se více líbila Šelma ,ale dá se určitě přečtu i další díly .Je tu trochu problém s velkým rozepisováním a popisováním věcí a odborných témat. Jinak zápletka není špatná a ty části ,kde je akce-napětí ok.

lucie1744
21.05.2023 3 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Nakonec mě kniha bavila.

TeriLoch
21.04.2023 5 z 5

Čtivé, knížka se dobře četla, Theo mě baví :)

Špekyn
11.03.2023 4 z 5

Zajímavá a děsuplná myšlenka. Fingované místo sériové vraždy je už přehnané.
Konec je zase příliš rychlý. Řada věcí nebyla nevysvětlena či byla nedomyšlena. Snad se nějakého vysvětlení dočkáme v dalším díle, který je naznačen. Celkově tedy slabší díl.

vraždy thrillery věda

Andrew Mayne