Teorie velkého třesku a filozofie

Teorie velkého třesku a filozofie https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313285/bmid_teorie-velkeho-tresku-a-filosofie-4wt-313285.jpg 4 13 2

Knížka Teorie velkého třesku a filozofie uvádí oblíbený seriál do kontextu uvažování největších filozofů v dějinách. Navíc vám odpoví na spoustu otázek o seriálu i o jeho vědátorských hrdinech. Možná si raději přečtete jiné vědecké či kosmologické knihy, ale jen v téhle se dozvíte podrobnosti o speciálním Darth Vaderově škrcení, o klonování Leonarda Nimoye nebo o umpa-lumpech mezi inženýry. Co by například Aristoteles řekl o životě podivínského Sheldona Coopera? Proč by Thomas Hobbes zatleskal smlouvě mezi spolubydlícími? Na koho by Immanuel Kant pohlížel s největším pohrdáním za to, že splétá „nerozpletitelnou síť lží“? Pokud vás někdy napadly podobné otázky, pak je tahle kniha přímo pro vás! Bazinga!... celý text

Literatura naučná , Filozofie , Umění

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Big Bang Theory and Philosophy

OldřichHanton
07.06.2017 4 z 5

Série esejů od různých autorů na rozličná filozofická témata, kde se různé myšlenky ukazují na příkladech z Big Bang Theory. Dobrá popularizační knížka, která třeba někoho inspiruje i k hlubšímu zájmu o některé z témat. Jediné co mi vadilo, že v každé eseji se opakují ty samé citace z těch samých dílů seriálu.

m4rw1n
01.02.2017 5 z 5

Vhodná i pro seriálu neznalého diváka. Lehké a zábavné podání základních filozofických problémů. Kniha může posloužit jako rozcestník k hlubšímu studiu problematiky.

nerdové

Autoři knihy

William Irwin
americká, 1970

Kniha Teorie velkého třesku a filozofie je v