Teorie práva

Svou koncepcí se tato učebnice podstatně odchyluje od všech prací, které byly u nás v posledních padesáti letech pod tímto titulem vydány. Podává nejprve stručný přehled historie filosofických koncepcí práva. Rozsáhlou pozornost věnuje právnické filozofické antropologii, tj. problémům vztahu práva člověka včetně problematiky důvěry v právo a právní jistoty. Zabývá se z různých zorných úhlů podstatou práva a jeho vztahem k jiným společenským regulativním systémům. Podrobně pojednává o vzniku práva ve společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74615/teorie-prava-opo-74615.jpg 4.317

Kniha Teorie práva

kate9326

Učebnice je super, ale forma výkladu je pro nezvyklé čtenáře poněkud zhuštělá a přehlcená fakty. Kdo není zvyklý hodně číst a odbornější věci, může mít s tím problém.
Laikům bych ji asi nedoporučila, i když záleží na každém čtenáři individuálně.

Hejtmy
13.04.2016

Určitě nejlepší česká učebnice teorie práva, a to už jen proto, že tato kniha je jako jediná skutečnou učebnicí teorie práva a nikoliv pouze jakýmsi pochybným úvodem do studia práva. Kniha se navíc i velmi dobře čte v kombinaci s tím, že jsou v ní přehledně podány všechny důležité informace, které k tématu čtenář očekává. Jak obvykle učebnice příliš nečtu, tak zde nelituji, že jsem dal Knappovi šanci.

Wesley
20.11.2012

Nejlepší česká publikace zabývající se teorií práva. Je v ní kladem důraz na objasňování problematiky a různé úhly pohledu na základní otázky, nikoli na objem informací(pouze 247 stran). Vlastně to ani není učebnice v pravém slova smyslu(tj. takhle to je, nauč se to a u zkoušky to ze sebe vysypej). Zaujme i čtenáře, kteří nemají co do činění s právem.