Teorie ničeho

Teorie ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83273/teorie-niceho-83273.jpg 4 13 1

Světově uznávaný astrofyzik ve své knize hledá odpovědi na řadu provokativních otázek. „Nic“ fascinovalo lidskou mysl během celých tisíciletí. Filosofové zápasili o jeho uchopení, mystikové o něm snili, vědci se ho snažili vytvořit, astronomové najít, logiky odpuzovalo, teologové z něho vyvozovali vše, matematikové uspěli. Správné pochopení „ničeho“, jeho povahy, vlastností a schopnosti se skokem i pozvolna měnit je nezbytné, chceme-li porozumět, proč jsme tady a proč jsme schopni myslet tak, jak myslíme.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Věda
Vydáno: , Mladá fronta

The Book of Nothing: Vacuums, Voids, and the Latest Ideas about the Origins of the Universe , 2001

Tomas@S
17.06.2021 4 z 5

Je to fakt skvěle napsaná kniha. V porovnání s jinými knihami na podobné téma co jsem zatím četl tak tento autor je velmi pečlivý a tématy se zabývá do hloubky a pečlivě. Téma se týká ničeho, tedy historie objevu nuly a vakua. Ke konci knihy se přechází až do kosmologie a jakési diskuzi alternativních vesmírech. A právě v této spíše filosofické části ke konci knihy mi autor utekl a už jsem ho nedohnal. Moc jsem mu nerozuměl a poslední stránky jsem už jenom povrchně scamnul. Klidně tuto část vynechejte pokud nejste astrofyzik.