Teorie času

Teorie času https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301040/bmid_teorie-casu-UxV-301040.jpg 1 21 14

Možná patříš ke „šťastlivcům“, kteří bezmezně věří v neomylnost moderní vědy, a žiješ tudíž s pocitem, že soudobá fyzika úspěšně vyřešila veškeré historické výzvy – skoro vše již bylo objeveno, vesmír máme detailně zmapovaný a zbývá už jen pár okrajových témat k objasnění … pak je pro Tebe spíše zbytečné se touto knihou dále zaobírat. Pro všechny ostatní však bude Teorie času zcela novým pohledem na dějiny, současnost i budoucnost fyziky - ve vztahu k fundamentálním atributům našeho světa a celého vesmíru: Kniha Tě přinutí se poprvé v životě zamyslet nad pojmem čas, a to zcela konzistentní a názornou formou – pochopíš (mimo jiné) i to, proč je Teorie relativity nepochopitelná. Dozvíš se spoustu nových a úchvatných informací – jež (znovu)probudí Tvou představivost i (znovu)zaměstnají Tvoji mysl. Deformace časoprostoru? Temná hmota?? Černé díry??? Po přečtení této knihy budeš mít jednou pro vždy jasno v otázkách, které fyzikální fenomény jsou v našem světě realitou, a co je naopak jen vědecko-fantastický brak. Teorie času je zde pro toho, kdo chce vědět víc!... celý text

los
09.12.2023 odpad!

to snad není možný, že něco takového může být vytištěno a prodáváno... asi jsem páteru Koniáši křivdil

JelenaBraum
08.02.2020 odpad!

Naprosto zbytečná kniha. Autor nezvládl ani středoškolskou fyziku.

PMR
10.10.2019 3 z 5

Hodně kontroverzní kniha: Já vím, že to je nejspíš blbost a autor není odborník a i některé jeho výlety do historie jsou docela úsměvné.
Ale přesto dám poměrně vysoké hodnocení, protože uvědomit si smysl teorie relativity je docela důležité. Osobně se nemůžu zbavit nepříjemného pocitu, že je to hlavně / jenom nástroj popisu a že ty reálné procesy jsou velmi podivné.
Samozřejmě je v tom nedostatek zkušeností s doménou velkých rychlostí a hmotností, ale myslím, že ani autor ani já nejsme ani první ani poslední, kdo v tomhle pohořel ...

bh69
27.10.2018 odpad!

Stačí shlednout úvodní video nebo si přečíst kousek na autorově webu nebo diskuze na facebooku a je jasné, že je to pomatený člověk, kterému chybí špetka soudnosti a sebekritiky ... (a Voprsk je taky dobrej případ :-) )

Voprsk
21.05.2018 5 z 5

Ahoj lidi. Kniha je to dobrá a pro ty, pro které je dobré za 3, tak je chvalitebná až výborná. Usmívám se nad tím, jak se rádoby odborník vzteká, že kniha unikla cenzuře, pardon oponentuře a jak překlep data, tvoří fatální pochybení knihy. Usmívám se nad tím, jak vám lžou a vy nemáte kde si ověřit pravdu, protože pravda je vám úmyslně zamlčována a nejlépe, když náhodou někde vyleze na povrch, tak je zdiskreditována. Máte však vlastní mozek a tato kniha vám ukazuje závěry vědy dovedené dle jejích vlastních pravidel ab absurdum. Je trochu účelová, ale autor nehledal odpovědi na otázky, tak jak to dělali dávní badatelé, ale snažil se najít řešení v souladu se současným stavem vědění a snažil se vymanit z báchorek a pohádek současné vědy. Pár střípků pravdy. Matematický důkaz o neplatnosti STR, byl napsán v roce 1905 a OTR jsme definitivně opustili v roce 1967. Nejde totiž o relativity, které jsou dávno neplatné, ale o relativistický pohled, který umožňuje dvě různé pravdy a tím je zaručeno, že alespoň jedna strana lže. A co víc, lže, aniž by si to autor názoru uvědomoval a ještě je přesvědčen o tom, že má pravdu. Tato kniha tento pohled kritizuje a rozkládá a to je dobré.

Caladan
03.01.2018

Proboha, nahlédl jsem, a odnesl si jediné. Autor je šílenec nebo nevzdělaný blb. Těžko rozlišit...

ufak
06.11.2017

Už podle úvodu a blábolů na time-theory.info a popisu principu relativity jde poznat, že je to blábol. Bohužel moje setra si to přečte jako vrchol vědy. Škoda.
Už jsem takového chytrého jednou zažil. Na rodinu udělal dojem hezkou rádoby-zasvěcenou mluvou.

gonga
17.08.2017 odpad!

Odpad nemající s vědou nic společného.

michal4938
20.03.2017 odpad!

S autorom knihy som viedol diskusiu na facebooku. Napísal som mu dva komentáre, že jeho argumenty proti OTR nesedia, lebo pohyb hviezd v galaxii a nutnosť temnej hmoty vyplýva z Newtonovej fyziky, nie z relativity a že ohyb svetla okolo hmotných objektov bol Einsteinovi známy, akurát je polovičný než efekt, ktorý sa dá spočítať pomocou relativity a autor namiesto diskusie o týchto faktoch ma zablokoval a moje komentáre vymazal. Z toho plynie, že autor šíri vedome lži, ktoré mu sedia do jeho pohľadu na svet a nezaujíma ho pravda, skutočná veda ani ako skutočne náš svet funguje. Kúpa knihy sú vyhodené peniaze von oknom, keďže obsahuje nie len tieto lži a na nich buduje svoj neexistujúci imaginárny svet.

Petrpan9
15.02.2017 4 z 5

Dobrá a poučná kniha. Ve druhé části polemizuje s teorií relativity - zajímavé argumenty.
S některými nesouhlasím - autor například zpochybňuje existenci černých děr.
Stojí za přečtení.

JohnJohn
27.01.2017 5 z 5

Kniha mne velmi překvapila!
Je sice kontroverzní (polemizuje s Einsteinem), ale to není její slabina - právě naopak. Nutí k zamyšlení! Je otázkou, nakolik má autor pravdu a nakolik se mýlí ...
První část knihy (Historický přehled vývoje fyziky) je výborná a lepší jsem zatím v ČJ nezaznamenal.

midloch
06.09.2016 odpad!

Naprosto neuvěřitelný pamflet od člověka, který fyzice nerozumí ani za mák. Díky bohu se dá kniha přečíst na webu, protože utrácet za tohle peníze, je jako hodit je do vysoké pece. S panem utorem jsem vedl debatu již v době kdy avizoval vydání svého dílka a tázal jsem se jej, kdo knihu recenzoval. Přeci jen jsem z práce ve vědě zvyklý, že kvalitní oponentura je základ. Dozvěděl jsem se, že nikdo, neb autor nechce být upálen před vydáním. Již tento výrok a připsání slavných fyziků jako spoluautorů bylo jasnou indicií toho, že se bude jednat o pavědecký blábol. Očekávání se bohužel naplnilo. Vyvraceči relativity jsou nejčastější sortou mašíblů, kteří nám fyzikům píší různé dopisy se svými teoriemi, takže autorův text mě nemá čím překvapit. Ke čtení mohu doporučit pouze jako odstrašující ukázku toho, jak je vzdělávání v přírodních vědách u nás upozaděné.

gutman
14.07.2016 odpad!

Jestli "Zdravotnický vzdělávací institut" vydává pro lékaře víc podobných perel, mělo by se vedení urychleně nechat vyšetřit na psychiatrii.

vitek.sk
04.07.2016 odpad!

Pan Košumberský, stomatolog a organizátor vzdělávacích pobytů pro lékaře se rozhodl po dlouholetém úsilí trvajícím již od gymnázia napsat knihu o fyzice. Škoda jen, že na tom gymnáziu přece jen nedával více pozor. Pak by totiž netvrdil ty nehorázné nesmysly, které můžeme v knize najít. Od toho, že údajně speciální teorie relativity je z roku 1916 a obecná z roku 1905, až po popírání vlivu OTR na GPS. Gravitační vlny a černé díry podle pana autora neexistují, jak ironické zrovna v roce, kdy jsme jejich existenci nade vší rozumnou pochybnost experimentálně prokázali.

Jako všichni lidoví vykladači fyziky je navíc zcela nepřístupný jakékoli kritice. Že kniha neprošla recenzním řízením je asi zjevné a zbytečné dodávat. Jako bonus uvádím, že si pán jako spoluautory uvedl Galilea Galileiho, Isaaca Newtona a Hermanna Minkowského.

Hodnocení je samozřejmě jasný odpad. Tato kniha nemá s realitou naprosto nic společného a nepřináší nic převratného, jen opakuje tytéž argumenty jako podobní odpůrci Einsteinových teorií už dlouho. Co na tom, že mnohokrát vyvrácené. Pokud bych měl doporučit k přečtení, pak tedy jen jako odstrašující příklad co všechno může někdo sepsat a co může vyjít.

fyzika teorie relativity mechanika astrofyzika

2016  16%Teorie času
2024  %Dialog o vesmíru