Tento Nesmrtelný

Tento Nesmrtelný https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14688/tento-nesmrtelny-14688.jpg 3 41 8

Dávné kulty a všemocná božstva se vracejí. Konrád Nomikos je pozoruhodnou a tajuplnou postavou procházející již celé věky řídce obydlenou Zemí, kterou spolu s pozůstatky lidstva sdílejí i podivní a nebezpeční tvorové, o kterých vypráví starobylá mytologie. Po ničivé nukleární válce vzešly tyto bytosti z oblastí silně zamořených radiací. Se zpustošeným světem však mají své hlubší a neodhadnutelné záměry Vegané, vyspělá civilizace ovládající veškerý známý vesmír…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Banshies

This Immortal , 1965

R47
19.01.2023 3 z 5

Typický Roger Zelazny, který vás nenechá vydechnout a rovnou vám servíruje svůj bláznivě fantastický svět, tentokrát přece jen o něco víc sci-fi. Podrobnostmi se nezabývá, zato tradičně oslňuje svým ironickým vyprávěcím stylem. Knihu jsem dočetl před měsícem a dám jen stěží dohromady, o čem vlastně byla. Z toho plyne také její určení: skvělá oddychovka, u které se pobavíte, ale na kterou hned zapomenete.

Nelíísek
21.04.2022 1 z 5

Já teda nevím ale mám v tom mega guláš j to teda sci-fi nebo ne?? kombinace vznášedel a sci-fi prvků a následná celkem zapálená výra hrdiny do mýtu mě připadá zvláštní. Děj mi připomíná když kočka s pejskem vařili dort.

Malarkey
13.11.2021 3 z 5

Je to taková zvláštní kombinace, která jednotlivě funguje, ale v kombinaci působí velice nezvykle. Možná to bude tím, že jí napsal zrovna Roger Zelazny, ke kterému mi slovo nezvykle docela i sedí. Do tohoto románu totiž nacpal řeckou mytologii, postapokalyptickou atmosféru, mimozemšťany, bohy, celé to smíchal a na čtenáře vyplivnul s takovou vervou, že se to vlastně čte poměrně dobře.

palec
01.01.2017 5 z 5

Vzpomínka na mládí a čtivost Zelaznyho,pro mě je to 5.

tlllk
19.11.2015 2 z 5

toto bol krok vedľa, dlho som sa nevedel ponoriť do deja , a za tých par strán u kanibalov to ani nestálo. Zhodou okolností som nedávno dočítal Tajomného Etruska, asi preto mi táto mytológia prišla ako čítať leporelo ak k tomu pripočítam absencia normálnej akcie tak to nejako post-apokalyptické klišé nezachráni...

Eldar80
21.12.2014 3 z 5

Velmi zvláštní postapokalyptická kniha napsaná na určitém podkladě Řecké mytologie. Ale pouze jemně, nebyla to úplně nosná myšlenka. Děj se odehrává na Zemi ve vzdálené budoucnosti zničené nukleární válkou. Země se postupně začíná uzdravovat a je připravená pro návrat lidí, kteří uprchli před radioaktivitou. Lidé se bohužel nevrací a naopak je naše planeta rozprodávána jistým mimozemšťanům, kteří zde staví výletní letoviska. Zelazny zde vytvořil velmi zvláštní alternativní budoucnost, ve které se vyskytují mutanti díky celosvětovému zamoření. Hlavní postava této knihy, též mutant, je důležitým členem teroristické organizace, která proti mimozemšťanům bojuje. Kniha má velmi dlouhý úvod jak obvykle nemá Zelazny ve zvyku a děj tak začíná až v polovině knihy poté co jsme seznámeni s hlavním hrdinou a jeho současností. Kniha je méně akční, méně napínavé, a tak jediným kladem je atmosféra zničené Země spojená Řeckou mytologií. 70%

Flatcher
26.09.2014 4 z 5

Jednoduchý příběh napsaný krásným stylem. Milá oddychovka.

Thanyss
19.06.2013 3 z 5

Zajímavé spojení mytologie a sci-fi, které mě bohužel za srdce příliš nechytlo a kniha může mít sebevíc ocenění. Přišlo mi, že autor se snažil spojit 2 protichůdné směry. Plusové body má ode mě za samotný nápad i styl psaní, bohužel na víc jak 3 hvězdy to není, protože od výsledného příběhu jsem čekala víc a nezanechal ve mně žádný trvalejší dojem.

Hugo (literární cena)

Kniha Tento Nesmrtelný je v