Ten se mi líbí

Ten se mi líbí https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28999/ten-se-mi-libi-ClL-28999.jpg 4 87 24

Představte si, že jste měli vážnou nehodu, kvůli které teď nemůžete mluvit, vidět a vůbec jakkoli se hýbat. Jste odkázáni na pomoc druhých lidí, kteří se většinou chovají tak, jako byste už nebyli lidské bytosti. Ale vy je slyšet můžete... V téhle situaci je i Elise, tetraplegička a hlavní postava příběhu, o kterou se stará ošetřovatelka Ivette, jež má naštěstí tolik pochopení, že s ní mluví, jako by jí Elise mohla odpovídat. Všechno začne, když Ivette vezme Elise s sebou na nákup a nechá ji zaparkovanou na vozíku před obchodem. Zastaví se totiž u ní malé děvče a šeptá jí nejnovější drby, mimo jiné i to, že to od Smrti nebylo hezké, když zabila jejího brášku, a že příště jí musí líp ohlídat. Do toho se ale vrátí Ivette, děvče odejde a Elise má o čem přemýšlet. Jak mohla malá Virginie znát takové podrobnosti, které ani neuváděli ve zprávách? Opravdu myslela tím, co říkala, že ví, kdo je vrah? Musí se toho od ní dozvědět víc! K tomu dostane Elise příležitost, když jsou s Ivette díky Virginiiným rodičům pozváni na oslavu a seznámí se se spoustou nových a příjemných lidí. Může být vrahem někdo z nich? Ale teprve až vyjde najevo, že Elise může hýbat ukazováčkem a jeho zvednutím odpovídat, dávat najevo svůj názor, dostává se do smrtelného nebezpečí, protože vrah si moc dobře všímá, komu se Virginie svěřuje... Další strhující příběh s originální zápletkou a ještě originálnější hrdinkou čtenáře rozhodně nenechá klidným - umožní mu spoluprožívat Elisinu bezmoc, hrůzu i ohromnou vůli přežít, a čtenář si nevydechne, dokud nedočte poslední stránku...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

La Mort des Bois , 1996

Belanna
Belanna
18.03.2022 4 z 5

Do letošní ČV jsem si vybrala tuto detektivku od pro mě neznámé autorky a byla jsem mile překvapena. Napínavý a čtivý příběh, sympatické postavy, zvláště pak Elis mi přirostla k srdci. Přes svoje postižení neztrácela chuť do života a měla bystrý mozek. Děj měl spád a místy byl slušně propletený.
I ten český název mi nepřipadá až tak úplně mimo :)

Baja333
Baja333
21.12.2021 4 z 5

Kniha napínavá a dobře se čte. Název je trochu matoucí - k příběhu nesedí. Závěr knihy tedy překvapivý, ale za mne už až moc přitažený za vlasy. Jinak zápletka dobrá.

Han-nah
Han-nah
22.05.2021 3 z 5

Jak je napsáno přede mnou. Zajímavý děj, styl Bondovka. Moc akční, hodně mrtvol, kdo je kdo a pro koho pracuje? Není to úplně můj šálek kávy, ale snažím se vždy v knize něco najít, od čeho se odrazím.Tady jsem se více zaměřila na psychologii postav: Grégory a Georges. Zajímavé vyústění v závěru knihy.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
27.04.2021 2 z 5

40%

Začátek mě navnadil, ale pak se to pokazilo. Kdo si chce přečíst dost zmatečnou detektivku s mrtvými skoro na každé stránce, s tajnými organizacemi, s agenty čehokoliv ve stylu Jamese Bonda, doporučuji jako oddechovku. Pro ostatní je to ztráta času.

14.04.2021 2 z 5

Úplně zabitý potenciál. Začátek mě nalákal, ale pak se to tak pitomě zamotalo..škoda.

06.04.2021 2 z 5

Rozhodně příjemné překvapení. Hlavní hrdinka byla sympatická a velká bojovnice.
Jedna hvězda dolů za konec, ten už byl moc přitažený za vlasy.

Hanaol
Hanaol
13.12.2020 5 z 5

Hodně napínavý příběh, krásně se čte. Napětí nedovolí knihu odložit.

Miruš
Miruš
27.03.2020 4 z 5

Zajímavé...

DominaCZ
DominaCZ
27.01.2020 3 z 5

Jak píše Marek - příběh plný Bondovin a akčních přehnaností, které mnohdy nešly až tělesně splnit.
Za to ubírám hvězdy. Mě zajímala ta jeho životní linie, ne nějaká SPOILER linie tajných organizací a těch domotanic nesmyslných a nereálných tam.
Škoda.

alekis
alekis
11.11.2019 5 z 5

Náhodné setkání s Tím, co se mi líbí... a ejhle! Fakt pecka! Napínavé jak šráky, přečteno na jeden zátah.

Jenom ten český název mi nějak nesedí, nenacházím tady souvislost, a ten originální přeložil strýček google jako Smrt lesů, a to mi už vůbec hlava nebere...

Magrata15
Magrata15
19.10.2019 5 z 5

Strhující a napínavý příběh, propletenec propletený.
Nejdřív jsem podezírala jednoho, pak někoho jiného, říkala jsem si, že je hloupost, aby se policejní komisař chodil radit o svém vyšetřování se slepou a ochrnutou bývalou majitelkou kina. Pak se vše vysvětlilo a závěr byl naprosto překvapující.
Skvělá detektivka.

preciousek
preciousek
28.09.2019 5 z 5

Kniha super, přečteno za dva dny... Byla jsem celou dobu napnuta, jak to dopadne... Doporučuji přečíst

makacek
makacek
24.01.2019 5 z 5

Velice silny pribeh

Whisky
Whisky
02.01.2019 5 z 5

To byla jízda !
Děj má spád a to takový,že bylo skoro nemožné se od knihy odtrhnout.

31.10.2017 4 z 5

Další kniha od tohoto autora co se mi líbila,děj byl poutavý prostě bavil.

31.10.2017 4 z 5

Zajímavé,poutavé čtení.

Rade
Rade
19.02.2017 4 z 5

Dobrá, čtivá, neukecaná detektivka, trochu jiná, než ty, co dnes frčí. Zprvu jsem byla nadšená, akční konec mě malinko zklamal, víc by mi sedělo, kdyby byl stejně komorní, jako celý dosavadní příběh.

(Vím, že to v detektivce vlastně neni tolik podstatné, ale opravdu je možné, aby žena, která je kompletně ochrnutá na celém těle, nemá žádnou mimiku, dokonce ani nemrká, seděla celý den v křesle, mohla přijímat potravu lžičkou a pít ze sklenice?)

HedušKoč
HedušKoč
09.12.2016 4 z 5

Napínavá kniha, pro mne hrůzostrašná, jelikož si nedovedu představit dostat se do takové situace a přitom být na vozíku jako představitelka.

marek1278
marek1278
11.03.2016 4 z 5

Zajímavý a pořádně krvavý příběh pomalu ve stylu Jamese Bonda s docela překvapivým závěrem, doporučuji přečíst

monika3683

2001  78%Čtyři synové doktora Marche
2001  70%Snežná smrtka
2002  0%Karibské rekviem
2003  60%Vražedný seznam

Kniha Ten se mi líbí je v