Ten, který zemřel

Ten, který zemřel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101903/ten-ktery-zemrel-101903.jpg 4 17 4

Krátký román o zmrtvýchvstání Ježíše Krista, jenž se vzdá mesiášství, aby prožil svůj vlastní život. Autor, ovlivněný filosofií S. Freuda, popisuje Spasitele jako člověka, pro kterého se tělesná blaženost stává znovuzrozením. Kristus, trpící deziluzí ze svého minulého bytí, přijímá od kněžky bohyně Isis "pravý" smysl života. - Doslov René Wellek. - Anglicky kniha vychází i pod Lawrencem preferovaným názvem The Escaped Cock.... celý text

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Rudolf Škeřík

The Man Who Died , 1929

Koškin
Koškin
18.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Pointou krátkého příběhu je, že netělesná láska je láska od mrtvoly. Kultivovaný jazyk však úplně nepřehluší primitivnost obsahu sdělení. Pokud by autor nevolil bud´/anebo, dalo by se s tím pracovat lépe.

Snílek1980
Snílek1980
23.02.2024 4 z 5

Zajímavá jednohubka psaná poetickým jazykem. Líbilo se mi, že otevírá téma, které je ještě pořád mnohde tabu. Četlo se to rychle, snadno a lehce. Jsem spokojená.

meluzena
meluzena
05.08.2018 5 z 5

Ježíš zemřel na kříži. Tečka.
Nebo snad ne...?
Pozoruhodná pidiknížečka, která se odvážila nabourat toto tabu a vypráví, co se stalo po tom, co se Ježíš probudil v hrobce a vstal (z mrtvých). Přemýšlí a rekapituluje. Ale už se na svět dívá jinýma očima - očima obyčejných lidí, plných soucitu a pochopení a najednou vidí své tehdejší pravdy nikoli jako neotřesitelné, ale vlastně pomýlené.

Lama.Lama
Lama.Lama
10.09.2013 4 z 5

Ježíš z jiného úhlu pohledu. Perfektní. První část byla vynikající - nahlédnutí do Ježíšovy psychiky po zmrtvýchvstání bylo zamyšleníhodné.