Templářské dědictví

Cotton Malone býval špičkovým kryptologem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila. Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže – ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí? Cotton Malore dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12600/templarske-dedictvi-12600.jpg 4.2363

Cotton Malone (1.)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Domino

The Templar Legacy (2006)

Kniha Templářské dědictví

zdenaR
předevčírem

Autor je můj oblíbený, velmi dobře se mi jeho knihy čtou.
Ani tato není výjimkou.
Napětí, záhady, trocha historie, příjemný hlavní hrdina - co více si přát :-)))

CharlesWard

Guilty pleasure.

Vlaďkaa4
14.12.2018

Hledani neceho dlouho ztraceneho, rada o tom ctu. Vzdy me zajima co bude ten pravy poklad a jsem zvedava jak to autor vymysli. Podoba s jistym dilem je v tomto pripade jasna,ale to vubec nemeni nic na tom, ze se to skvele cte, ma to spad a i nejake to prekvapeni tam je. Super

items
18.10.2018

Neviem, či to platí všeobecne, no u mňa bol pred viac ako 10 rokmi prvý Dan Brown. Už si nepamätám, o čom jeho knihy boli, no viem, že sa mi zdali výborné a tiež viem, že som už nikdy viac nechcel čítať diela s rovnakým námetom :).
Tak som neskôr odložil knihu Robina Cooka ihneď po tom, ako spomenul Turínske plátno...
A tak som mal odložiť aj túto knihu, hneď ako bolo jasné, že poklad templárov bude súvisieť s podstatou kresťanstva (obsah som nečítal). Nestalo sa, knihu som dočítal, posledných 100 strán som už len preskakoval a tak ako som s týmto autorom začal, tak som s ním aj skončil. Nielen kvôli námetu, hlavne kvôli veľkému množstvu vaty.

Ran
30.08.2018

Příběh je dobře napsaný a celá knížka se četla hezky.

TeaPeter
27.04.2018

Dobrá napínavá kniha.

Radza
08.04.2018

Pohodove cteni. Nic nervy drasajiciho a obcas me prijdou nektere veci nelogicke

Kalahavoice
16.01.2018

Buď první nebo jedna z prvních, která mě přenesla do světa Cottona Malona. Kdybych hodnotil tehdy, před pár lety, kdy jsem ji přečetl, asi bych dal o hvězdičku víc. Tu jsem teď při hodnocení ubral, protože někde zmiňovaná autorova šablonovitost je opravdu znát. Ale jako oddechovka fakt poslouží moc dobře.

Steve Berry

Steve Berry