Temné kosti

Temné kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126351/temne-kosti-126351.gif 4 114 21

Do města se na automobilové závody sjíždí na dvě stě tisíc fanoušků a u charlottské dráhy se najde tělo nacpané do sudu s asfaltem. Soudní antropoložka Temperance Brennanová zvažuje různé teorie, ovšem nález podivné smrtící látky v sudu s tělem opět všechny zpochybní. Aby toho nebylo málo, během závodů zmizí zaměstnanec Střediska pro kontrolu a prevenci chorob. Brennanová to nepokládá za pouhou shodu okolností. Použil tento muž chemikálie z laboratoře k vraždě? Anebo je pravda ještě hrozivější? Jaká další tajemství se tu skrývají?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Flash and Bones , 2011

Luigi1
23.03.2023 3 z 5

Kniha slabšího čtení

Elenče
13.06.2021 4 z 5

Kathy Reichs tentokrát nevyslala Tempe do Kanady ani na Havaj, nechala ji doma v Charlotte, ale i tam pro ni může být pěkně horká půda. Příběh je zajímavý, zavádí nás do neokoukaného prostředí motosportu, osobní život Tempe se zamotává (mi osobně v knize chyběl detektiv Ryan). Bod přidávám za to, že v roce 2011, kdy kniha vyšla, autorka řeší problematiku domácího amerického terorismu, ve vědomí velké části veřejnosti naprosto zastíněný teroristickými činy s náboženským podtextem. Poprvé se mi podařilo přijít na pachatele před vyvrcholením děje.

aralka
27.12.2018 4 z 5

Druhá detektivka od této autorky, co jsem četla, předesílám, že seriál jsem neviděla ani jeden díl..... při čtení se dozvíte spoustu zajímavých věcí, není to jen konzumní detektivka, ale čte se pěkně, dala jsem to za dva večery... zaujaly mě informace o přírodních jedech, závodech Nascar a z oboru patologie a antropologie, vždycky mám ráda, když má kniha nějaký naučný přesah a tahle to splňovala.... 4 hvězdičky :-)

moudivlacek
24.11.2018 4 z 5

Docela zajímavé prostředí, i když se tam pohybujeme jen okrajově, ale je tu nadhozeno téma - koníčky, zábava a práce - určená jen mužům, nebo to zvládne i žena? A "sluší se to"? Nemá ženská jen stát u plotny a rodit děti? Co se vlastně kam hrabě? A je dovoleno černým plést se do života bílým? A tak podobně. Je tu dost rasismu, ale i bezohlednosti vůči svým blízkým. O vydírání tu není nouze. A nakonec se ukáže, že i ten "špatnej a odkloplej" policajt vlastně může být docela jiný.
Super, dám se do hledání dalšího dílu.

Morgainne
10.11.2018 3 z 5

Původně jsem chtěla první díl celé série, ale v knihovně neměli, tak jsem si vybrala náhodně podle názvu, je to moje první zkušenost s autorkou a sérií knih o Temperance. Seriál znám, díky jeho častému opakování jsem některé díly viděla už vícekrát. Při čtení je ale potřeba na Sběratele kostí zapomenout, nečekat stejné postavy, stejné příběhy. I tak mě ale Temné kosti úplně nezaujaly - jsem zvyklá na čtení detektivek, velké množstí postav i vyšetřovacích linií, ale tentokrát jsem se lehce ztrácela v tom, kdo, kdy a proč. Tím, že se prolínaly dvě časové roviny případů, větší množství mrtvých, podezřelých i vyšetřovatelů, nebylo úplně jednoduché se v příběhu orientovat. Navíc jak píše minirock - velkou část příběhu se vyšetřuje, mluví se svědky, telefonuje, "zlá" FBI mlží, krade mrtvoly i spisy, a pak se najednou jen tak mimochodem všechno vysvětlí a máme vraha. A na to, že je doktorka Brennanová soudní antropoložka, tak se tu na můj vkus zabývá kostmi jen okrajově a většinu času vyšetřuje.

SSTknihy
15.06.2018 4 z 5

Další z řady kriminálních příběhů soudní antropoložky Temperance. Oproti seriálu jsou knižní příběhy vážnější, propracovanější, napínavější a tak nějak celkově detektivnější. Tentokrát se děj odehrává v prostředí automobilových závodů, nechybějí mrtvoly, extrémisté, podezřelí jsou skoro všichni a na konci vrahovi pěkně zaklapnou želízka. Co víc si člověk může přát od dobré detektivky.

EleanorJane
08.04.2018 3 z 5

Další excelentní dílo této autorky.

ivoiro
20.11.2017 5 z 5

Knihu hodnotím vysoce pozitivně. Čtivý příběh mě držel celou knihu.

Nelly
07.03.2016 3 z 5

Průměrná kniha - trošku mi nesedlo prostředí, kde se děj odehrává, a v zrovna v této knize mě děsně štvaly krátké, jednoduché věty, které jsou pro K.Reichs sice typické, ale tady jsem na to prostě neměla náladu. Počkám si na nějaký napínavější a čtivější díl.

Misa25
23.09.2015 5 z 5

Jeden z nejkratších příběhů o Tempe, ale přesto má vše, co od ní čtenář čeká :D Jen se začínám pozastavovat nad tím, kolik toho ta holka bude ještě schopná snést...to není díl, aby se jí nepřihodila nějaká "nehoda"....ještě, že má kolem sebe tak schopné lidi, co si jí váží a vždy jsou ochotní jí pomoct :DDD

ovpana
06.07.2015 4 z 5

Další úžasný příběh od této autorky nás zavede na automobilové závody, kde se řeší nový spletitý případ,který je plný dávných tajemství .

minirock
24.10.2014 3 z 5

Podle mě naprosto průměrná detektivka. Hlavní hrdinka, soudní antropoložka vyšetřuje vraždu a zmizení dvou mladých lidí před mnoha lety. Mluví se svědky, neustále někomu telefonuje, kolegové telefonují jí, sem tam zkoumá nějakou tu kost a najednou je všechno jasné, případ je vyřešený a šlus. Žádné velké napětí, zvraty ve vyšetřování, zahlazování a matení stop, nic takového se nekoná, všechno jde jako po másle. Ještě si udělat pořádek v milostném životě a není co řešit. Jasně, trochu jsem to přehnal, ale v podstatě to tak je. A dozvěděl jsem se něco o závodech NASCAR.

TessVond
17.08.2014 4 z 5

Četlo se to skvěle :) Tedy...jen s přeletem nad pasážemi o historii těch závodů... Ale to je moje chyba, prostě mi to téma není blízké.

Silkwe
05.04.2014 5 z 5

Další fajn oddechovka...

rm
17.02.2014 5 z 5

Mě se to líbilo. Nebylo to příliš překombinované, zase jiné pozadí - automobilové závody - příjemně to odsejpalo :-)

Patapuf
15.10.2013 4 z 5

Tohle je poprvé co sem věděl kdo je vrach už před koncem knihy a to sem o tom ani nepřemýšlel.... i přesto se mi kniha líbila...... Jen tak dál Tempe...

Auditore
17.05.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

čef
11.03.2013 3 z 5

Asi půjdu trochu proti proudu, ale tuto detektivku nepovažuji za AAA+. Možná je to také proto, že mezi sporty je ten motoristický pro mne ten nejméně přitažlivý, možná také proto, že jsem již dávno opustil televizní seriál založený na kostiznalcích , pro jeho zjevnou schématičnost a průměrnost. Chtěl jsem se ale nechat překvapit knihou, kde má autor mnohem větší prostor pro větší probarvení příběhu a charakterů, bohužel jsem se však nedočkal. Kniha je šedým průměrem vhodným na čtení před spaním, kde stránky pěkně ubývají, mozek se pro nedostatek nových zajímavých podnětů utlumuje, kniha padá z rukou a přichází osvobozující spánek. Zájem přečíst si ještě něco od této autorky dostala povážlivou ránu.

Lenka
31.08.2012 5 z 5

Knížka je výborná, napínavý děj a zápletky.... její knížky prostě miluju

Monika Pau
01.07.2012 5 z 5

Jako vždy skvěle napsaná kniha a napínavý příběh:-)

detektivní a krimi romány

Kathy Reichs