Tajomné kosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do montrealského Ústavu súdneho lekárstva priviezli telo židovského obchodníka. Muž má prestrelenú lebku a pre rozsiahle poškodenie hlavy nie je možné určiť trajektóriu strely a stanoviť spôsob smrti. Tempe Brennanová sa pri obhliadke obete v pitevni stretne so záhadným mužom, ktorý jej odovzdá fotografiu kostry. Tvrdí, že kosti sú kľúčom k vysvetleniu, prečo musel obchodník zomrieť. Cesta za pravdou zavedie Brennanovú až do Izraela. Tempe tuší, že je na stope objavu, ktorý môže otriasť dvetisícročnými dejinami kresťanstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342329/tajomne-kosti-mS4-342329.jpg 4.2142
Série

Temperance Brennanová / Príbehy forenznej antropologičky 8.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Slovart (SK)
Orig. název

Cross Bones, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Tajomné kosti

Přidat komentář
kolacky
08.09.2020

Trochu mysteriózní, ale to mám ráda.

MarianP
24.04.2019

Kniha z úplne iného súdka na aké sme zvyknutí pri Kathy Reichsovej. Príbeh je však zaujímavý, do istej miery konšpiračný a detektívka ide trocha bokom... Autorka tento raz možno viacerých sklame, pretože ide možno až príliš do histórie a to konkrétne do obdobia Ježiša a jeho ukrižovania. Autorka vychádza z reálnych faktov, no je na každom, či knihe uverí alebo nie....


moudivlacek
22.06.2018

Mám ráda tuto sérii a příběhy doktorky Tempe, ale musím říci, že na tenhle díl jsem se moc netěšila, nemám moc ráda příběhy o Kristu a spol. Ale číst se to rozhodně dá a je tam i napětí, i když minulé díly se mi líbily mnohem víc.
A i ten závěr byl dost takový splácaný. I když na druhou stranu jsem se zas dozvěděla více o náboženství a fanatismu - viz kostní policie v Jeruzalémě.
Ale rozhodně pokračuji v sérii s Tempe dál.

Litocha
17.06.2018

Jediná knížka ze série, kterou jsem nedočetla (a to si tohohle dílu autorka mimořádně cení). Četla jsem před delší dobou a téma mě nějak neoslovilo. Nakonec jsem knížku musela vrátit, tak jsem zbytek jen prolistovala a nemám pocit, že bych o něco zásadního přišla.

ivoiro
30.11.2017

Velice hezké a poutavé čtení okořeněné jemným sarkasmem hlavní hrdinky.

minirock
26.11.2016

Příběh je slušně rozjetý a prvních 150 stran jsem byl nadšený, bohužel druhá polovina je jen příšerně ukecaná, neustále se opakující historické události spojené s dějem začínají nudit a přitom se celkem nic neděje. Závěr to trošičku napravuje ale ne moc. Pro nás ateisty celkem nezajímavé a pro milovníky detektivek jakž takž. Ovšem zážitek Tempe z hrobky stojí za to. Lepší průměr.

alabra
11.10.2016

Téma pro mě zajímavé, zpracování slabší. Zpočátku ty vypadalo nadějně, ale ve druhé třetině knihy se příběh zasekl a potom už jen opakoval dokola stále stejná fakta. Poslední část jsem se nutila dočíst a ten nijaký konec... za mě jen tři hvězdy.

Aaron Lewis
06.10.2015

Nejsem si jistá, jestli jsem to nepsala už u nějaké předešlé knihy, že tenhle díl byl zatím nejlepší, tak každopádně tenhle ho troufnul. Mám obrovskou slabost pro historii, jako malá jsem chtěla být archeoložkou, navíc náboženství je mi někde u pr... a miluju konspirační teorie, takže tenhle díl se mi musel líbit, a ano líbil a to moc. Tempe už ani nechci moc komentovat, můj vztah se k ní zatím moc nezměnil, prostě bychom nebyly kámošky, no.

1