Kosti na pláži

Kosti na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342325/bmid_kosti-na-plazi-U68-342325.jpg 4 150 19

Na ostrove Dewees v Južnej Karolíne sa študenti archeológie pod vedením Temperance Brennanovej snažia zachrániť zvyšky starého indiánskeho pohrebiska. Dni letnej školy plynú v monotónnom rytme, až kým budúci archeológovia nenarazia na čerstvý hrob. Tempe nahlási nájdenú kostru miestnej koronerke a rozhodne sa pomôcť jej s identifikáciou ostatkov. Na kostiach objaví zvláštne ryhy a stopy po škrtení. Zakrátko jej do pitevne privezú ďalšiu mŕtvolu - telo obeseného muža s rovnako poškodenými kosťami. Počiatočné podozrenie, že ide o samovraždu, spochybní odhalenie totožnosti mŕtveho a iné nevyriešené prípady nezvestných mužov a žien v okolí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Slovart (SK)

Break No Bones , 2006

Luigi1
19.03.2023 5 z 5

Výborná detektivka která má všechno co má mít

ArwenAragorn
04.03.2023 5 z 5

81%

Tak tento díl s Tempe se mi po předchozích slabších moc líbil. Začne to vykopáním hrobu na indiánském pohřebišti, mrtvola v něm patří ale do současné doby. Postupně mrtvých začne přibývat. Ke konci zjistíme, že se jedná o zrůdnou organizovanou síť a neřeknu čeho, nechci spoilerovat. Tempe to nemá lehké, kromě pátrání ji velmi zdrtí těžká nemoc její kamarádky.
Doporučuji k přečtení.

ellescorpio
17.02.2021 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Jen jsem se chvílemi ztrácela ve jménech.

MarianP
05.08.2020 4 z 5

Sonda do sveta forenznej antropológie možno nezaujme každého, no čítanie je to určite fascinujúce, napínavé a miestami aj dosť nepríjemné - opisy mŕtvych tiel sú vskutku dopodrobna opísané. Kniha sa číta dobre, aj keď tento sa raz autorka viac venovala svojmu alter egu a to pravé detektívne prišlo až v samom závere, ktorý bol prekvapivý a napínavý. Perfektné 4*.

Jiparis
07.07.2019 5 z 5

Dobra detektivka se vsim vsudy.Napeti, spletite vztahy, zahady a necekane zvraty.

kackamy
31.03.2019 3 z 5

Mám ráda jemný humor autorky, stejně jako netradiční rozměr jejích detektivek, který jim dává popis práce forenzní antropoložky. Každá kniha se odehrává v odlišném prostředí, a tak přinejmenším to každé z nich dodává na zajímavosti a ubírá na stereotypu.

ArwenAragorn
14.01.2019 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil, pěkně čtivý a má dostatečné napětí až do konce.

ivoiro
02.09.2018 5 z 5

Zase skvělá kniha a rychle na další.

moudivlacek
23.06.2018 4 z 5

Tak tenhle díl se mi moc líbil, to byla ta pravá Tempe pro mne. Pátrání a hledání, každou chvíli jiná stopa. Drsný motiv vrahů. Těžká nemoc kamarádky Tempe - koronerky případu, navíc velká žárlivost Ryana na Petea.
Těším se na další díl.

zaranda
13.12.2016 3 z 5

Musím říct, že seriálová Tempe mě baví mnohem víc.

minirock
25.06.2016 4 z 5

Další z povedených knih o soudní antropoložce, která má ráda dietní colu a při nervozitě si okusuje záděry. Tentokrát se připlete do složitého případu pohřešovaných lidí a téměř sama jej vyřeší. Jo, a ještě je tam pár policajtů, novinář, nemocná koronerka a dva chlapi, její bývalý a současný. Knížka je to čtivá ale nijak nevybočuje z průměru knih od K.R.

Aaron Lewis
11.10.2015 4 z 5

V pohodě díl. Jen by si autorka mohla dát pozor, když nějaký odborník něco vysvětluje (což je v každém díle nejméně třikrát), ať to nevysvětlují stejným stylem. Co člověk, to jiné vyjádření... pokaždé se u toho zarazím a vypadá to, že v knize je další jedna hlavní postava - všichni odborníci v jednom.

Misa25
11.05.2015 5 z 5

Další skvělý díl s velmi oblíbenou postavou :)

michimuller
15.01.2015 5 z 5

Po svatých kostech, které mě nebavily je zpátky skvělé čtení ze zajímavého prostředí archeologického semináře v terénu. Vykopávky indiánského pohřebiště, domek na pláži, nemocná kamarádka patoložka a dva životní chlapi hlavní hrdinky, bývalý a budoucí. Mě se tu vztahový trojúhelník doslova líbil a to zastávám názor, že tohle téma je ve skvělých knížkách jen vata. Tento román se moc povedl. Doporučuji.

Majka1949
05.10.2014 5 z 5

Výborná, tak jako všechny knihy, které jsem četla od autorky.

ovpana
13.09.2014 5 z 5

Příjemné a zajímavé čtení o soudní antropoložce která řeší téma ,které asi bude bohužel stále aktuální. Milostný trojúhelník je příjemným spestřením.

Brus
18.01.2014

Knížky o kůstce mám ráda. Jen mi v nich chybí ta její filmová magořina. U první knížky jsem se dlouho smiřovala s tím, že to je JINÁ kůstka

Nikar
22.08.2013 3 z 5

Zajímavé téma, klasické podání od této spisovatelky. V knize se mi spíše nelíbila dějová linie kolem Tempe, současný přítel přijíždí bývalý manžel u ní bydlí, trojúhelník, který mi přišel trochu obyčejný a mnohokrát popsaný. Zbytek knihy hodnotím kladně.

studentice
03.08.2013 4 z 5

Moje prvni setkani s autorkou. Knizka se mi libila, ale mohlo by tam byt mene odbornych popisu a vice akcnosti.