Osudná cesta

Osudná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143714/bmid_osudna-cesta-lK9-143714.jpg 4 160 28

V horách v Severnej Karolíne havarovalo lietadlo. Forenzná antropologička doktorka Temperence Brennanová prichádza na miesto nešťastia medzi prvými. Keď v blízkosti lietadla objaví zohavenú dolnú končatinu, čo nepatrí nikomu z mŕtvych pasažierov, začína sa náročné vyšetrovanie, ktoré od začiatku prináša oveľa viac otázok ako odpovedí. Doktorka je totiž presvedčená, že okolité lesy ukrývajú aj zvyšok záhadného tela, a rozbieha vlastné pátranie.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Slovart (SK)

Fatal Voyage , 2001

aliza
aliza
10.07.2023 5 z 5

Tahle se mi zatím líbila od autorky asi nejvíc. Četla se opravdu dobře.

Luigi1
Luigi1
20.03.2023 5 z 5

Zajímavé vyšetřování letecké havárie

kolacky
kolacky
06.02.2022 4 z 5

Boyd, kromě Birdieho hlavní postava!

16.05.2021 5 z 5

80%
...Je to obyčejná porucha vozu, nebo si někdo hrál s motorem?
Boyd si položil hlavu na mé rameno, čímž dal najevo, že i jemu tato otázka připadá znepokojivá a ne zcela paranoidní.

Začala jsem číst sérii po řadě, proto pokračuji touto knihou, přestože jsem ji už četla. Něco z ní mi z paměti vypadlo, např. jsem už nevěděla, jak se bude vyvíjet dál vztah Tempe s Ryanem, což mě hodně zajímá.
V tomto příběhu se vyšetřuje, co zapříčinilo havárii letadla v horách Severní Karolíny a co se skrývá ve srubu, který objevila Tempe. To, co se zjistí je opravdu šokující. A tentokrát v závěru knihy Tempe doopravdy bojuje o život. No ano, musím ještě doplnit, že příčina havárie letadla je úspěšně zjištěna.
Příběh skvěle doplnily humorné úseky se psem čau-čau Boydem. Toho jsem si zamilovala.
Když jsem četla knížku poprvé, dala jsem jí pět*, teď, potom, co jsem přečetla daleko víc detektivek a thrillerů jsem přísnější, mám srovnání, a zase taková bomba to nebyla, proto bych zůstala u čtyř *. Ale k přečtení ji určitě doporučím.

Lenndy
Lenndy
06.03.2021 3 z 5

Moje první kniha od této autorky.Vadilo mi v některých částech sáhodlouhé popisování některých postupů.Jinak příběh byl dobrý a napínavý.

Katuska88
Katuska88
26.10.2020 3 z 5

Tento díl mne bohužel nějak moc nebavil. Trvalo mi asi 300 stran se začíst. Asi mi kanadské prostředí není blízké.
Tak 50 na 50.
Jinak je to příjemná detektivka, ale asi mi to prostě moc nesedlo.

aralka
aralka
14.08.2019 4 z 5

Oddechová celkem kvalitní detektivka hlavně s ohledem na obor forenzní antropoložky Tempe a její zkoumání mrtvol a jejich kostí, i její osobní boj s nadřízenými a ukázka zneužití moci byly hodně uvěřitelné a ze života, za mě čtyři hvězdičky :-)

ivoiro
ivoiro
05.09.2018 5 z 5

Další skvělý příběh, který mne nutil číst dál a dál.

Aymira
Aymira
19.08.2018 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší z prvních čtyř knih o doktorce Brennanové. Prospěla změna prostředí - z Montrealu se vyšetřování přesunulo do hor Severní Karolíny. Letecká katastrofa a jedna přebytečná noha, to je hlavní důvod pobytu v amerických horách. Děj ubíhal svižně a hrozba rituálních vražd vytvářela pěkně tajemnou atmosféru. Tentokrát jsem měla pocit, že až na jedno či dvě místa v knize byl čtenář ušetřen sáhodlouhých popisných pasáží. Sice se v jednom okamžiku navršilo více jmen najednou, ale to na orientaci v příběhu nemělo zase až takový vliv. Takže Osudová cesta za mě jednoznačně palec nahoru.

moudivlacek
moudivlacek
05.12.2017 5 z 5

Skvělý díl, zde opravdu bylo hodně z práce Tempe, a to mě bavilo. Od začátku jsem tušila, že Tempe nic při práci nepokazila, a že se jí snaží někdo odstranit, tušila jsem i kdo, jen jsem netušila dlouho proč.
Jsem ráda, že Tempe přežila a díky její nezdolnosti mrtví došli svého klidu.
Těším se na další díl.

Market = )
Market = )
09.05.2017 3 z 5

Jsem spokojená i tentokrát :-). Nebyla jsem asi začtená tolik jako jindy, asi bych víc uvítala, kdyby se kniha týkala skutečně primárně letecké havárie, ale i tak to bylo fajn, zejména Boyd :-). Zajímalo by mě, jestli se Temp pokusí zabít v každé knížce nebo ne :-D. Bohužel velký minus pro mě tentokrát byl překlad, resp. korektura. Vážně často věty vlastně nedávaly smysl, protože někdo zřejmě na poslední chvíli změnil tvar slova, předložku, přidal nebo ubral slovo a zbytek věty tomu neuzpůsobil. Škoda.

17.01.2017 5 z 5

Temple se dostává k havárii letadla, které se z neznámých příčin zřítilo v neobydlené části okresu Swain v horách Severní Carolíny. Při vyprošťování mrtvých nachází část nohy, která evidentně nikomu nepatří. Z případu je z nejasných příčin odvolána, ale pátrá na vlastní pěst a zjišťuje nejdřív znepokojivé a následně hrozivé skutečnosti. V závěru knihy je objasněno i vyšetřování havárie. Kniha nemá spád laviny ani akčnost Bondovek, ale já byla spokojená. A nesmím zapomenout na zpestření příběhu psím křížencem.

edisek83
edisek83
29.02.2016 5 z 5

Zase musím dát pět hvězdiček, tahle spisovatelka mě nikdy nezklame :-)

katy238
katy238
02.01.2016 5 z 5

Zajímavý příběh s překvapivým závěrem, za mně za výbornou.

Dodi
Dodi
28.07.2015 4 z 5

Ďalší klasický fajnový román od Reichsovej, možno prvá polka trochu rozťahaná, ale bavila :-)

Aaron Lewis
Aaron Lewis
28.07.2015 4 z 5

Zajímavé téma. Škoda té sekty, ale předpokládám, že normální lidi holt nikoho nevraždí...

ovpana
ovpana
09.06.2015 5 z 5

Zajímavé a napínavé až do konce.úžasný příběh o letecké havárii a vyšetřování příčin.

buba24
buba24
21.05.2015 5 z 5

Napínavé od začiatku az do konca...

michimuller
michimuller
15.01.2015 5 z 5

Dějová zápletka zasazená na místo letecké havárie v lesích, kompletace lidských ostatků, krizové štáby, setkání s vlky, kojoty nebo která psovitá šelma tam děsí lidi. Autorčina odbornost je úžasně zakomponována do děje. Mě se knížka moc líbila a autorka mě přesvědčila, že sáhnout po jejím románu není ztráta času.

Sussane
Sussane
26.07.2014 5 z 5

Toto bola moja prvá kniha od Kathy Reichs, ale určite nie posledná.Jej štýl ma veľmi zaujal, rozhodne vie o čom píše, dokonca z vlastných skúseností.

Kathy Reichs
americká, 1950