Temperament, inteligence, sebepojetí: nové pohledy na tradiční témata psychologického výzkumu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260499/mid_temperament-inteligence-sebepojeti--CVr-260499.jpg 3 1 0

Oba autoři této práce jsou vědečtí pracovníci v oblasti psychologie. Z tohoto faktu vyplývá i forma, jakou při psaní volí - tedy forma studijního textu. Jejich práce je určena především obeznámeným čtenářům, zvláště studentům psychologie a příbuzných oborů. Autoři se snažili vyplnit mezeru, která u nás existuje v zahraniční odborné psychologické literatuře - proto svou práci založili na shrnutí poznatků amerických, britských a německých psychologů. Uvádějí a komentují výsledky jejich výzkumných prací a upozorňují i na vývoj v naší vědecké základně. Kniha je rozdělena na tři části: rozebírá problematiku temperamentu, inteligence a sebepojetí. Autoři hojně citují zahraniční psychologické kapacity a jejich přímým záměrem je seznámit čtenáře se zahraničními psychologickými školami, koncepcemi a výzkumy k dané problematice.... celý text

Autoři knihy

Marek Blatný
česká, 1965
Alena Plháková
česká, 1954

Kniha Temperament, inteligence, sebepojetí: nové pohledy na tradiční témata psychologického výzkumu je v