Temnými hvozdy

Temnými hvozdy obálka knihy
Mé hodnocení:

Přišlo to z lesa. Vše podivné přichází z lesa. Pětice tajemných, mrazivých příběhů vás zavede do hlubin děsu (a možná i vyvede zpátky?). Jejich nejednoznačnost dává prostor fantasii a donutí Vás s mrazením v zádech o nich dlouze přemýšlet. A pokud se při jejich čtení nedokážete zbavit neodbytného pocitu, že Vám to všechno cosi připomíná, pak vězte, že Temnými hvozdy by mohlo mít s klidem podtitul Kytice II. Vydejte se na cestu temnými hvozdy a objevte, co v nich číhá NA VÁS....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358052/temnymi-hvozdy-Hjs-358052.jpg 4.3100
Horory, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Comics Centrum

Through the Woods, 2014

Kniha Temnými hvozdy

puml
22.11.2019

První komiks u kterého mě příjemně mrazilo v zádech, a který nechce za každou cenu vše vysvětlit. Autorka dobře ví, že největší strach působí to, co jen tušíme, co zůstává takříkajíc mimo dosah příběhu. Skvělá práce s rozfázováním jednotlivých polí, ale i celých stran. Výborná gradace všech příběhů a hutná atmosféra temných hvozdů, osamělých domů a zasněžených plání, činí z tohoto komiksu mimořádnou událost. Doporučuji.

Svica
29.07.2019

Kontrasty barev a výborné vyprávění zajistili této knize, že zafungovala tak děsivě jak měla. Jsou to takové milé, strašidelné pohádky.

Daisuke
10.06.2019

Styl kresby trochu připomíná Deep Down Fears nebo Hark! A Vagrant, tématika příběhů potom osciluje mezi romantisticky temným retellingem pohádek bratří Grimmů a lovecraftovským hororem. Kombinace kontrastních barev a výborného vypravěčského umění funguje perfektně.

hayalet
31.03.2019

Parádní komiks. Nejsem sice milovník hororů, ale tohle se mi líbilo. Vrátilo mě to trochu do dětských let, kdy jsme se strašili vyprávěním o "bílých rukavičkách" a podobnými historkami. Pár příběhů, které se zhltnou jak jednohubka.

Jizi
07.02.2019

Strašidelné příběhy v duchu E. A. Poea, K. J. Erbena a H. P. Lovecrafta. Ti tři mi neustále vyvstávali na mysl, když jsem se proplétala strašidelnými domy a lesy spolu s hlavními hrdinkami nádherně kreslených (a skvěle přeložených) vyprávění.
Je to tajemné, mrazivé a má to úžasnou atmosféru. A je to pocta klasikům žánru. Skvělá práce.

muchomurka
22.10.2018

Dobře udělaná knížka. Napínavé, děsuplné příběhy s krásnými ilustracemi (i když kolikrát hrůzostrašnými). Nejvíc mě dostal poslední příběh. Z toho mi běhal mráz po zádech a to jsem ho přečetla za slunného dopoledne. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že některé příběhy bych potřebovala explicitněji uzavřít, vysvětlit. To tomu trochu ubíralo.

blazkoma
12.08.2018

Líbí se mi autorčin styl, trochu děsivé, trochu nechutné. Ještě že jsem to četla za denního světla i tak mi některé části naháněly husí kůži.

Cryptkeeper
27.06.2018

Grafické zpracování mě ve většině povídkách příliš neoslovilo. Příběhy mohly být dle mého sepsány i strašidelněji,některé byly zbytečně brzo ukončeny,ale chápu autorčin záměr. Každopádně příběh "Hnízdo" byl za mě nejlepším,krásně bizarním dílém tohoto uskupení :)

DennisMoore
14.06.2018

Prý "Tajuplné příběhy". Pěkné houby! Balady jako od Erbena jsou to! A v nádherném kabátku.

evickakyticka
01.06.2018

Parádní, originální kresba a zajímavé příběhy. Nejvíc se mi líbila Dáma, jíž ruce chlad halí a Hnízdo - Rebeka je nej! Taky se mi líbil styl, kdy občas připomínal styl Kytice - takový básnický, snový, opravdu místy temný.

Jen jedinou chybičku bych vytkla sama sobě. Že jsem nevydržela do tmy a knihu přelouskla hned po ránu.

Dajda
12.03.2018

Prostě bych nikdy nevěřila, že se budu u komiksu bát, ale povedlo se.. :-) Nezapomenutelné dílko! :-)

jarynek
04.03.2018

Tíživá až depresivní atmosféra pryští v této knize snad z každé strany. Každá povídka vás vtáhne rychle do děje, přičemž tušíte, že tohle nemůže dopadnou dobře, ale přesto musíte rychle číst, doufaje, že se alespoň částečně mýlíte. Trochu otevřenější konce pak nemusí každému vyhovovat, na druhou stranu dávají větší prostor pro vlastní intepretaci příběhu. Na kresbu jsem si chvíli zvykal, ale s odtupem ji považuji za výborně se hodící právě k tomuto typu povídek.

Ivan Kučera
07.01.2018

„Vím, že dnes si ten člověk v klobouku se širokou krempou příde pro mne.“ Strašne inšpiratívne. Pod tlakom tejto publikácie som napísal niekoľko krátkych detských hororov, niečo medzi drabble a normálnou poviedkou. Ale nie je to 100%-ná záležitosť, nakoľko dve z "poviedok" ma bavili menej. Ale pri opätovných prečítaniach sa mi páčili aj tie, len to proste neboli až také pecky, ako tá so susedným domom alebo s bratom, ktorý nie je brat. Kresba je striedavo geniálna a striedavo sa mi nepáčila (určite zámer, ale idúci mimo mňa).

maygirl
28.12.2017

Těžko se mi hledají slova... Výborné dílko, které na člověka dokáže rychle přenést romanticko-tísnivé pocity, kombinující nádech viktoriánské éry, Purpurového vrchu a seriálového zpracování Jany Eyrové s Martou Vančurovou v hlavní roli. Skvostná jednohubka, dokonalá pro sychravý podzimní večer... Doporučuji!

Kortexo
02.12.2017

Atmosferické příběhy s koncem k zamyšlení a nádhernou kresbou.Více takových...

martinstefko
25.10.2017

Doufám, že autorka přijde s nějakou další, podobnou knihou a že bude vydána i u nás, protože skvělého hororu není nikdy dost. A z tohohle jsem byl unesen.

FireOfFilth
22.10.2017

Na začátek musím napsat, že jak je psáno v anotaci je možné na tohle pohlížet jako na Kytici 2, plus ještě když člověk četl komiksovou Kytici tak ten pocit je ještě větší.
Každopádně při čtení se člověk nemůže zbavit pocitu osamění a deprese. Celková atmosféra je opravdu sklíčující. A některé vývěvy jsou plné hnusu, za který by se i sám velký HPL nemusel stydět. Líbí se mi i jakoby konce s vlastním domyšlením.
Každopádně palec nahoru za tuto výpravu do depresivna! Určitě bych tuto knihu nedoporučoval číst lidem, kteří prožívají nějaké těžké období, protože by s mohlo stát, že jejich úzkost bude více prohloubena.

Fantasysvet
23.10.2017

Po všetkých tých Hellboyoch, Goonoch a mnohých iných, ku ktorým sa medzičasom pridala i pôvabná bádateľka Lara Croftová či agent James Bond s poradovým číslom 007, sa Comics Centrum znovu rozhodlo na chvíľu odbočiť od osvedčenej značky a zaujímavo zariskovalo. Čitateľ je sám o sebe veľmi náročný tvor a dvojnásobne to platí aj pri komiksoch. Vydavateľstvo Comics Centrum tento raz siahlo po zbierke hororových poviedok pod názvom TEMNÝMI HVOZDY, ktorá svojím spracovaním pripomína oveľa viac umelecký grafický román ako klasický komiks. Atmosféra tohto diela sa nesie v duchu Poea, Lovecrafta, či Erbenovej Kytice a pre vás ju vytvorila iba 34-ročná Emily Carollová.

Cesta vedúca Temnými Hvozdy sa tiahne cez päť strašidelných príbehov, líšiacich sa od seba nielen spracovaním, ale aj zvolenou paletou farieb. Na prvý pohľad pôsobia ilustrácie Emily Carollovej buď priveľmi abstraktne, miestami až detsky, avšak v kontexte s príbehmi a zvolenými rozprávačskými postupmi dávajú vyniknúť atmosfére, ktorá je presne taká, aká by sa od hororu dala čakať.