Temnými hvozdy

Temnými hvozdy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358052/bmid_temnymi-hvozdy-Hjs-358052.jpg 4 124 33

Přišlo to z lesa. Vše podivné přichází z lesa. Pětice tajemných, mrazivých příběhů vás zavede do hlubin děsu (a možná i vyvede zpátky?). Jejich nejednoznačnost dává prostor fantasii a donutí Vás s mrazením v zádech o nich dlouze přemýšlet. A pokud se při jejich čtení nedokážete zbavit neodbytného pocitu, že Vám to všechno cosi připomíná, pak vězte, že Temnými hvozdy by mohlo mít s klidem podtitul Kytice II. Vydejte se na cestu temnými hvozdy a objevte, co v nich číhá NA VÁS.... celý text

Horory , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Comics Centrum

Through the Woods , 2014

felixrr
24.02.2024 4 z 5

Vzhledem k celkové délce knihy se to dá čekat, ale stejně je škoda, že je většina zápletek jen rozpracovaná a chybí jim nějaký lepší konec. Poslední příběh je s přehledem nejlepší.

Varjohukka
04.01.2024 5 z 5

Po téhle atmosférické lahůdce jsem pokukovala už pěkně dlouho, tušila jsem, že to bude můj šálek. Nespletla jsem se.

Locika
17.12.2023 5 z 5

Tohle je ovšem lahůdka.

Lenka.Vílka
20.03.2022 5 z 5

Milá a zároveň děsivá kniha, která není jenom pro mladší čtenáře. Svou míru děsu si v najde i dospělý. A dokonalá kresba jako bonus :)

Jednotlivé příběhy jsou skvělé. Ano, nejsou překvapivě šokující, pokud za sebou máte již víc knih žánru, tj hororová povídka. I tak jsem byla potěšená, jak mi jednotlivé příběhy vtáhly. Hluboko do sebe. Hluboko do hvozdů.

Ani o jedné z povídek nemohu říct, že by se mi nelíbila. Ale úplně nejvíc se mi líbily povídky O jeho zbrocené tváři a Hnízdo. A skvělý nápad byl s úvodem a závěrem. S tím závěrem naprosto souhlasím. Dokonalá metafora zla a strachu. Brrr...

O povídkách víc tam jako vždycky...

Kresba se mi hodně líbila. Sice byla vždy stejná způsobem, že komiks nemá klasická okna, ale každá povídka má trochu jiný styl kresby. To mě bavilo. Trochu upravit kresbu ke stylu vyprávění. Hodně dobrý.

Arkagas
09.02.2022

Několik krátkých hororových příběhů v jedné knize pro mladší čtenáře, která ale nadchne i dospělé. Kresba je nádherná a příběhy nepostrádají tu správnou atmosféru. Některé by mohly být delší, protože jejich námět je skvělý, ale naprosto chápu záměr autorky. V temných hvozdech totiž číhá zlo a je jen na Vaší představivosti jak moc zlé bude :)
Je to záležitost cca na 30 minut čtení, ale to rozhodně knize neubírá a kvalitě a jsem ráda, že se ke mě dostala.

Pitbullka
30.12.2021 3 z 5

Kresba byla skvělá, ale příběhy bych čekala trošku více propracovanější a strašidelnější. Ovšem mladším čtenářům se kniha může líbit více.

Shaxx
09.12.2021 3 z 5

Kresba pěkná, pochmurná, atmosférická.
S příběhy už je to horší. Tyhle kratičké hororové kousky občas postrádaly tu nutnou zlověstnou tečku, překvapivé zakončení. Některé příběhy byly slabší, některé lepší, ale celkově to spíš byl takový průměr.

Roseblood
26.02.2021 5 z 5

Nádherná komiksová knížka plná tajemných až hororových příběhů. Neskutečně se mi líbila, zaujala mě svojí obálkou a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

Líbily se mi všechny příběhy ale úplně nejvíc Dáma, jíž ruce chlad halí, ta je skvělá. Líbilo se mi i že je z větší části veršovaná.

Co se týče kresby, ta mě uchvátila, je skutečně krásně propracovaná.

Vřele doporučuji ❤️

Hodnocení: 5/5*

jaspis
25.02.2021 5 z 5

Výborný komiks. Neměla jsem tedy pocit strachu, ale teda u každého příběhu mě přepadal větší a větší pocit beznaděje. Ať prostě hrdinové udělali cokoliv, ať se rozhodli jakkoliv, pokaždé to bylo špatně. A opravdu se budu na lesy dívat jinak, hlavně na ty v noci. Doufám, že se dočkáme i jiných počinů autorky, podle mě to stojí za to. :-)

mirec88
24.01.2021 5 z 5

Tak toto bola pecka ako hrom. Tak ako veľmi nevyhľadávam horory v knižkách a filmoch, tak sa mi páčia o to viac v komiksoch. A toto bola pecka. Mrazivé, atmosférické a fakt som sa bál. Páči sa mi, že žiadna poviedka nemá ukončený koniec, ale necháva priestor čitateľovi na vlastnú fantáziu, čo bude ďalej. Určite odporúčam.

het2
12.11.2020 5 z 5

Chvílemi mi opravdu běhal mráz po zádech. Nenechte se zmást prvním dojmem při pohledu na některé ty barevné obrázky, tohle je opravdu temné a děsivé čtení. Za nejlepší považuji povídky "Vedlejší dům" a "Hnízdo" (tak nějak by nejspíš vypadal comics kdyby byl Laird Barron žena a uměl kreslit :)). Výtvarná stránka je povedená, líbí se mi ten styl a hlavně nápaditá práce s písmem. Ani nevím, proč mi to tak dlouho leželo doma. Je to pecka a určitě se k tomu vrátím. 4,5*

Kapis
08.10.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale podle toho šrumce, co vydavatel okolo této knihy dělal, bych čekal přece jenom kapku více. Je to pěkné, moc citlivě propojená kresba s textem, ale na Erbena to fakt nemá ani náhodou. A ohledně "všeho děsivého z lesa" musím vzpomenout svůj čerstvý děsivý zážitek ve slovenských horách, kdy jsme před děsivým utíkali po tmě do lesa, kde jsme spali v hluboké temnotě v kopci a celonoční chrochtavé ryčení jelenů v rúji všude kolem nás, bylo jako pohlazení. Zcela děsuprosté.
Knihu si určitě nechám, je rozhodně originální a třeba si někdo, komu ji půjčím, užije její čtení hlouběji.

Kate18
29.09.2020 5 z 5

Vše podivné přichází z lesa. To víme asi všichni, už odmalička máme z lesa respekt, někdo možná přímo strach. V knížce je několik příběhů o podivných duším a netvorech, co se skrývají v lese a navíc se mohou vydávat za kohokoliv. Zpracování je moc hezké, netradiční a přitom jednoduché a zcela vystihující děj. Pěkně drží atmosféru.

Weelass
26.02.2020 3 z 5

Na této knize se mi hodně líbila kresba, atmosférické to bylo taky dost, ale příběhy samotné mě neoslovily. Nikdy nedošly tam, kam bych doufal, místo toho se autorka asi snažila, aby vyzněly nejasně. V žádném se vlastně nedozvíme, o co jde. Ale pokud bych měl říct, které se mi líbily nejvíc, tak asi první a poslední příběh.

RaggamuffinSVK
21.02.2020 4 z 5

Vizuálne úžasný komiks s niekoľkými poviedkami, pri ktorých príjemne mrazí. Jednotlivé poviedky sú síce priamočiare, no majú slušný drive, čo je koniec koncov aj jediným negatívom tohto komiksu. Celý skončí neuveriteľne rýchlo. Je pravda, že pri niektorých stranách zostanete dlhšie a budete obdivovať nádhernú kresbu a hru s farbami, no stále ide o záležitosť na hodinku-dve.

puml
22.11.2019 5 z 5

První komiks u kterého mě příjemně mrazilo v zádech, a který nechce za každou cenu vše vysvětlit. Autorka dobře ví, že největší strach působí to, co jen tušíme, co zůstává takříkajíc mimo dosah příběhu. Skvělá práce s rozfázováním jednotlivých polí, ale i celých stran. Výborná gradace všech příběhů a hutná atmosféra temných hvozdů, osamělých domů a zasněžených plání, činí z tohoto komiksu mimořádnou událost. Doporučuji.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Kontrasty barev a výborné vyprávění zajistili této knize, že zafungovala tak děsivě jak měla. Jsou to takové milé, strašidelné pohádky.

Daisuke
10.06.2019 5 z 5

Styl kresby trochu připomíná Deep Down Fears nebo Hark! A Vagrant, tématika příběhů potom osciluje mezi romantisticky temným retellingem pohádek bratří Grimmů a lovecraftovským hororem. Kombinace kontrastních barev a výborného vypravěčského umění funguje perfektně.

hayalet
31.03.2019 4 z 5

Parádní komiks. Nejsem sice milovník hororů, ale tohle se mi líbilo. Vrátilo mě to trochu do dětských let, kdy jsme se strašili vyprávěním o "bílých rukavičkách" a podobnými historkami. Pár příběhů, které se zhltnou jak jednohubka.

Jizi
07.02.2019 5 z 5

Strašidelné příběhy v duchu E. A. Poea, K. J. Erbena a H. P. Lovecrafta. Ti tři mi neustále vyvstávali na mysl, když jsem se proplétala strašidelnými domy a lesy spolu s hlavními hrdinkami nádherně kreslených (a skvěle přeložených) vyprávění.
Je to tajemné, mrazivé a má to úžasnou atmosféru. A je to pocta klasikům žánru. Skvělá práce.