Temný Říman

Temný Říman https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341873/mid_temny-riman-SEX-341873.png 4 196 39

Florentská trilogie série

< 3. díl

Temný Říman je poslední díl fantasy trilogie. Opět se setkáváme s Raven, florentským princem a ostatními upíry, Gabrielem a Julií. William vede válku proti jiným upírům i Kurii, Raven bojuje o život své sestry i o svou tajemnou lásku.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

The Roman

knihomolka_eli
22.08.2022 4 z 5

Posledný diel florentskej série nesklamal. Príbeh Princa a Raven pokračuje. Raven so sestrou sú na ceste za Kúriou. Cestou sa ich skupina ocitne v bojoch s Divokými, aj s Lovcami. Princ chce uzavrieť dohodu s Rimanom, či k nej ale pristúpi a či Princovi pomôže v boji s Kúriou je otázne.

Samotný záver ma celkom prekvapil - ako dopadne Williamov vzťah s Raven, čo sa stane s Princom, čo si vyberie a ako to skončí s jeho mestom. Nečakala som taký vývoj udalostí, aký nastal. Vlastne čakala som presný opak, no takto som mala z knihy väčší zážitok.

Celá séria sa čítala dobre, stránky ubiehali rýchlo, Williamova a Ravenina láska je neskutočne čistá a úprimná a tiež sa mi páčilo, že hlavná hrdinka nebola miss, ale normálna žena a hoc aj s hendikepom, ale milovaná presne tak, ako si zaslúži.

dooky
03.02.2022 5 z 5

Trilogie byla výborná. Tento díl byl možná o chloupek horší než předchozí, ale celkově hodnotím celý soubor 5-ti hvězdami. O upírech apod. jsem četla naposledy před hodně dávnou dobou a toto mě dostalo. Asi se budu muset poohlédnout po něčem podobném :-)

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Jsem celkem sad z toho , že už jsem tuto sérii dočetla..naprosto mě nadchla...Wiliam s Raven mi budou chybět ️️ jednou se k četbě téhle teologie určitě vrátím ️ U toho dílu jsem nejednou brečela..strašně jsem si ho užila a nečekala jsem teda takový konec

annes
01.06.2021 3 z 5

Třetí díl jsem četla s odstupem, nicméně i tak mě zajímalo jak to bude s Raven a to jsem se také dozvěděla a Williamem. Za mě celkem zajímavý konec :-)

Aherlow
12.02.2021 5 z 5

přečeteno ihned po vydání... a vždy jsem vydanou knihu hned kopila, četla a nadávala co jim tak dlouho trvá na vydání dalšího dílu.... propletení s "nadpřirozenem" je skvělý.. dokonce bych i řekla že se mi to četlo líp než "jen" Gabriel :)

suzanne1997
03.08.2020 3 z 5

Do čtení závěru série jsem se musela nutit, už to prostě není ono. Moc se mi líbí, že autor opět využil Florencii jako hlavní místo dění, ale přeci jenom mi na tom popisu něco chybělo. Příběh byl na mě už plytší, takový povrchnější a méně zajímavý. Kdybych netoužila vědět, jak to s těmi dvěma dopadne, nejspíš bych knihu odložila. Konec mi přišel takový neúplný, nedotáhnutý. Jistě, líbí se mi šťastně až do smrti a všechno se vyřeší, ale tady to prostě chtělo kapitolu navíc, možná by tomu příběhu pomohla.
Tato série rozhodně nemá na Hříšné odstíny vášně, ty v sobě na rozdíl od tohoto příběhu mají jisté kouzlo a energii, se kterou se tato série nemůže rovnat.

michaella03
11.07.2020 5 z 5

Závěř celé série je povedený, jen mám z toho konce asi trochu rozpačité pocity.
K znovupřečtení se nejspíš ještě vrátím, i kdyby jen kvůli té lásce mezi Williamem a Raven (ale spíš bych si potřebovala znovu už od začátku říkat, jak to bylo s Ibarrou, Maxmilianem, Aiobhe a se všemi ostatními :D).
A kdybych měla srovnat Hříšné odstíny vášně a Florentskou trilogii, tak se mi víc líbily ty Hříšné odstíny vášně. Ale nedělám to ráda, tuhle sérii beru jako navazující příběh na ten první.

Pavla79
28.11.2019 3 z 5

Hodnotím celou sérii velmi kladně.., určitě to pro mě nebyl ztracený čas, i když konec bych si uměla představit jiný... :)

TerezaMondeková
21.10.2019 3 z 5

Myslím, že je to dobré ukončení série. V knize opět nechybí boje, překvapení, napětí a romantika. Skvělé popisování míst, měst a bojů. A přidání dalších zajímavých nápadů. Ale trošku mě zklamalo to, co vymyslel autor na konec... to s hlavním hrdinou. Nejvíc se mi na něm líbilo, že je to upír a nakonec tohle... konec jsem čekala jiný. Ale asi si tuhle sérii znovu nepřečtu.

Katka313
07.10.2019 4 z 5

Nevím proč, ale knížky od SR mě vždycky dostanou. Opět další nádherný příběh. Láska mezi hrdiny je vždy tak čistá, upřímná a bezpodmínečná. A i když vím, že příběhy dopadnou dobře, hltam každou stránku a doufám, že vše dobře dopadne.
Jen jedna věc co mi nesedla, upíři prostředí prostě není můj šálek čaje.

malazluta
13.06.2019 3 z 5

Zakončení série nebylo vůbec špatné, hodnotím-li sérii jako celek, myslím, že se celkem povedla. Takový lepší průměr, třeba se k ní ještě vrátím.

LadyCotton
11.06.2019 4 z 5

Závěrečný díl se čte velmi rychle, je čtivý. Nicméně mi připadalo, že Wiliam jaksi vyměkl a byl až přehnaně romantickým hrdinou - chyběla mu již ona záhadnost a tajemnost.
Nicméně celá série si myslím, že je velmi povedená - je to spíš fantasy série pro ženy s lehkým nádechem erotična. Sympatické je na ní to, že hlavní hrdinka není typická "krásná, dokonalá žena".

makynka911
28.04.2019 4 z 5

Přikláním se k hodnocení série jako celku. První věc je nápad, sice příběh začíná ohraným stylem, kdy krásný muž zachrání slečnu v nesnázích, ale tady také podobnosti s ostatními knihami končí. Hlavní hrdinku určitě není možné považovat za miss, což se mi na knize tak moc líbilo. Líbilo se mi také chování Willa, kdy neodhodil po celou sérii svou loajalitu ke svému druhu na úkor Raven, naopak se snažil tyto dva světy, co nejvíce spojit.
Netvrdím, že by byly knihy bůhví jak skvělé a že by patřily k TOP literatuře, ale v literatuře romantika vs. upíři, tyto knihy určitě patří na první místa.

Denisa31
29.03.2019 3 z 5

Celá série mě tedy moc nenadchla. Dočetla jsem hlavně kvůli tomu, ze nemám rada nedoctene knihy. Par pasáži bylo super, ale ten konec mě celkem zklamal.

Š.Ala
19.03.2019 5 z 5

Úžasné zakončení trilogie. Od začátku až do konce to bylo napínavé a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Konec byl naprosto famózní, ale ocenila bych, kdyby byl propracovanější. A vůbec bych nepohrdla pokračováním :-)

Eponka
13.02.2019 4 z 5

Konec mě lehce zklamal čekala jsem úplně jiný :(

Peťulka3
17.12.2018 5 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila. Kdo by Williama nemiloval. :-)

xninax
07.12.2018 4 z 5

Takový konec příběhu jsem nečekala. Kniha byla čtivá a ráda se k ní vrátím.

munka
08.10.2018 5 z 5

Tento diel sa mi páčil najviac. Koniec bol prekvapujúci, upír dostal šancu na nový život ako človek. Gabriel s Júliou sa dočkali tiež...

Makyny
13.09.2018 5 z 5

Nemám ráda knihy ani filmy o upírech a s upírama... Ale tahle série se mi moooc líbila, čelta se velmi dobře a snadno, nikdy jsem se nenudila a Temný Říman zakončil celý příběh přesně tak, jak skončil měl. William i Raven mi přirostli k srdci.