Temnou chodbou

Temnou chodbou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161390/bmid_temnou-chodbou-161390.jpg 3 263 70

Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na Blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je... rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší. Ke Kitinu úžasu jsou ke studiu přijaty už jen další tři dívky, v nichž se záhy probudí mimořádné umělecké nadání, k jakému předtím neměly sklony, a Kit pronásleduje noc co noc líbezná, ale vtíravá hudba, jíž se nedokáže zbavit ani ve dne. Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku...... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Baronet

Down a Dark Hall , 1974

Jaymay
05.06.2015 3 z 5

Zpočátku měl příběh strašidelný námět, ale napětí bohužel postupně ubývalo. Kdyby si udržela atmosféru a konec, který autorka nedodělala a utnula to v tom nejlepším, by byl rozvinut, dala bych o hvězdičku navíc. Taky jsem myslela, že se v knize více bude prolínat ta minulost domu a ne že se to na závěr vyvrbí tak, jak se stalo. Nicméně kniha je čtivá, svižná,přečtena za jeden večer, žádné zbytečné popisy. Jednoduchá oddechovka. Žádný duchařský horor ale nečekejte!!

Teraslík
04.06.2015 5 z 5

Na to jak je to krátká kniha, tak byla strašně napínavá! Zhltla jsem jí jedním dechem! A ten konec a pointa byli naprosto geniální! Určitě si od této autorky ještě něco přečtu! Doporučuji!

Henriette
24.04.2015 4 z 5

Překvapilo mě, jak moc mě knížka chytla a bavila. Čekala jsem jednoduchý příběh pro teenagery, ale nakonec se z toho vyklubal zajímavý románek ze starého sídla a s neokoukanou pointou.

milunka21
14.03.2015 5 z 5

Mě se líbila,dost dobře se čte.Místama trošku zamrazí,ale jinak to neni moc strašidelný,ale to mě nevadí.

Lenka.Vílka
09.03.2015 4 z 5

Na knihu jsem se strasne moc (a dlouho) tesila. Kdyz jsem si ji (konecne) prinesla z knihovny, vubec se mi do ni nechtelo :-( . Coz se zmenilo hned po par strankach :-) . Moc dobra kniha. Pohodove cteni, ktere potesi.
PS: Sla jsem kolem knihkupectvi a knihu si koupila. A to jsem ji do knihovny jeste ani nestihla vratit. Za 69,- to tam nenecham :-) . Urcite si ji prectu znovu.

Dousabel
23.02.2015 3 z 5

Docela slušná duchařina a oceňuji opravdu dobrý nápad, jen to zpracování od druhé půlky trochu pokulhává. Chtělo by to možná trochu více překvapivých a strašidelných momentů, moc jsem se u toho nebála :)

anoti
11.02.2015 4 z 5

Nic jsem si neslibovala a byla jsem mile překvapená.Knihou jsem si plula od začátku, až do konce a to jednim dechem.Vidím zde jistou podobnost se stopy hrůzy, které jsem jako puberťák hltala :-)

ninive
07.02.2015 3 z 5

Kniha měla obrovský potenciál, škoda, že z ní autorka nevyždímala více. První polovina mě vážně zaujala, postupně ale úroveň začala klesat. :( Bohužel, dávám tři hvězdy.

MončaVlčice
06.02.2015 2 z 5

Docela dobrý děj, myšlenka, zpracování. Hezky se četla, byla napínavá. Jediné, o mě na ní zklamalo byl konec. Takový nedopracovaný. Nedozvíme se jestli se všichni zachránili a co se stalo s těmi zlými. :(

Majča Mishix
02.02.2015 4 z 5

Kniha byla příjemně psaná s výbornou zápletkou. V posledních kapitolách jsem měla o Kit strach. Jules mě připadal nesympatický ale v tu chvíli kdy jim řekl že je z Blackwoodu odveze pryč, mě připadal jako hodný kluk. Tato kniha je skvělá a líbí se mi na ní i to, že tam nejsou zbytečné popisy.....

HankaL
17.01.2015 5 z 5

Abych pravdu řekla, od této knížky jsem moc neočekávala. Obvykle knížky tohoto typu nečtu, ale jednou jsem po tomto stylu sáhla. Knížka mne nezklamala, ba naopak mne mile přrkvapila. Příběh byl opravdu napínavý a poutavý, všechny studentky Blackwoodu mi byly sympatické. Snad nic bych ani nevytkla.

hledaseniki
16.01.2015 3 z 5

Kniha s temnou obálkou se čte velmi jednoduše, dokážete jí přečíst za jeden večer nebo za jedno odpoledne, to je její velké plus, přesto, že příběh má dost neobvyklou a velmi zajímavou zápletku, která dle mého názoru nebyla využita naplno, stejně jako to, že díky tomu, že kniha má něco okolo 180 stránek tak čtenář byl ochuzen o to poznat postavy pořádně, dostat se jim pod kůži, to mi přišla jako škoda.
Do hororového žánru bych to nezařadila, protože to by se kniha musela pyšnit nějakou tou pořádně temnou zápletkou, přesto znepokojující určitě byla. Kniha by to byla skvělá, kdyby se autorka držela té její hlavní myšlenky a dokázala z ní vytěžit mnohem víc!

Mikisan
18.12.2014 3 z 5

Pro mě to byla jednohubka na jedno deštivé odpoledne. Takové příjemné čtení na způsob Stopy hrůzy :-)

MissMagic
11.11.2014 4 z 5

Já nevím.. mě se to líbilo, bylo to docela napínavé, nápad to mělo.. Vytkla bych jen délku a useknutý konec ;)

muchomurka
26.09.2014 3 z 5

Nápad knížky byl dost dobrý, ale zpracování teda pokulhávalo. Mohl to být boží hororový příběh, ale působil na mě příliš lacině. Je to škoda, autorka mohla využít potenciál, který se zde nabízel. Postavy byly takové nedotažené, působily na mě spíše jako loutky.
Většinou si říkám, když hodnotím příběh, že byl příliš natahovaný a ubíralo mu to. Tady je to však přesně naopak - ještě 2,3 kapitoly bych snesla navíc. Konec byl zbytečně useknutý a jaksi nedořešený.

Tinoušek
20.09.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, super nápad, pěkně napsané, krásně se četla a dýchala z ní atmosféra. Je pravda, že měla své mouchy, ale nějak mě okouzlila a tak, možná s troškou nadsázky, 5 hvězdiček :-)

Desire_Lydon
26.08.2014 4 z 5

Mně se náhodou líbilo i podání. Kniha mi přišla hodně poutavá, hlavně ten konec. Občas se mi to zdálo trochu překombinované, ve výsledku ale pěkná kniha. I když spíše oddechová četba, nečekejte žádný super horor, u kterého se budete bát. Konec mi sice přišel trochu useknutý, ale i tak si myslím, že to bylo pěkná kniha.

teriiisekony
13.08.2014 3 z 5

Jak už tady psala spousta lidí - námět super, podání již o poznání horší. Né že by to neuměla podat celkově špatně - některé okamžiky byli opravdu dobře napsané, ale celá kniha jako celek už tak dobrá nebyla. Asi bych to hodnotila tak na střed, protože na víc to nejspíš nemá, ale za ten námět se to nedostane ani níž. :)

Misha11
11.07.2014 2 z 5

Zajímavý námět, to se musí nechat, některé pasáže pokulhávaly, to by se dalo přehlédnout, ale ten děj? Dalo se s tím udělat mnohem víc. Autorčin styl psaní mi tolik nesedl a celkově to bylo takové moc nudné. Moc se mi nelíbil ani konec. Tahle knížka na mě prostě dojem neudělala, čekala jsem víc.

minirock
25.04.2014 3 z 5

Ten námět je určitě zajímavý ale bohužel autorka si s ním asi moc nevěděla rady. Aspoň tak to na mě působilo. Dostat to do pera takový King, to by bylo jinačí počteníčko.

horory duchové a přízraky strašidelné příběhy

Lois Duncan
americká, 1934 - 2016