Temnota

Temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92694/bmid_temnota-DCZ-92694.jpg 4 111 25

V amsterdamském Vondelparku je nalezeno bezvládné tělo mladé ženy; zahrabané v listí, s ošklivým poraněním hlavy a četnými bodnými ranami. Jako zázrakem žena útok brutálního pachatele přežije a procitne až v místní nemocnici. V důsledku velkého traumatu si však na nic nepamatuje. Případu se ujímá detektiv Jan Hertog, pověstný mimořádným pracovním nasazením. Rozjede rozsáhlou pátrací akci s cílem odhalit ženinu identitu a objevit pachatele. Brzy vyjde najevo, že neznámá je cizinka, a navíc z východní Evropy. V tom okamžiku se stává pro holandské úřady nežádoucí a nemocnice se jí snaží zbavit. Hertogovi nezbývá než vzít zmatenou a vystrašenou ženu k sobě domů; jedině tak ji může ochránit a odhalit pravdu.... celý text

MatBla
11.01.2024 4 z 5

Mně se to líbilo. Bylo to čtivé, konec jsem sice tak nějak předpověděla, ale nevadilo mi to. Moje druhá Janečková, určitě zkusím další.

Vojslava
14.12.2023 3 z 5

Tak příběh nám začal zajímavěji než skončil... Propletenec kolem velmi brutálně vymyšleného motivu byl až příliš černobílý a taky velmi černobíle skončil, i díky velmi černobílým postavám, a proti němu šel i celkem jednoduchý, nicméně nepříliš přesvědčivý jazyk. Nikoliv vyloženě špatné počtení, ale z takto vymyšlené zápletky se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc... dovedu si představit i text, ze kterého by hodně mrazilo, a ani by tam nemusely být exotické reálie a několik vztahových uzlů...

TomHr
15.11.2023 3 z 5

Na první dobrou zajímavá knížka, rozjezd příběhu je napsán zajímavě. Pak se ale děj nějak rozplizne, přibývá postav čím dál méně sympatických a k závěru se člověk tak nějak doplácá. Upřímně, po pár dnech jsem marně vzpomínal, o čem to vlastně bylo. K zážitku z knihy taky nepřispěl styl psaní, místy až naivní, rádoby dramatický. Průměr.

Pampelda
08.04.2022 4 z 5

Taková oddychovka. Hezky se četla. Pro mě byla druhá půlka lepší.

knihovna1
12.05.2021 4 z 5

Kniha se mi moc dobře četla a hezky popsány lokace příběhu. První setkání s K. Janečkovou se vydařilo.

i.stefany
31.03.2020 3 z 5

Temnota je jednoduchý kriminální román s nevšední zápletkou, postavený především na osobních vztazích. Zajímavé byly kapitoly spojené s Afrikou, ale celkově je bohužel příběh napsán povrchně, je nedotažený, nereálný a naivní. I přesto jsem ho ráda dočetla a snad se zase po dlouhé době trefím do nějaké pětihvězdy. :-)

adrianna0305
08.11.2019 1 z 5

Za mě tedy bída s hrůzou dohromady. Námět dobrý, ale nějak primitivně napsané i celkově zpracované. Podrobný popis věcí, které neměly na děj žádný vliv a samotný děj velmi plytce popsaný. Postavy toporné a nesympatické.

janina66
10.04.2019 4 z 5

Tak ze začátku to vypadalo na super napínavou detektivku. Ale už po 1/4 knihy se jednalo spíše o román. Dobře se četla.

medlovice
04.02.2019 3 z 5

Jsem zvyklá při čtení přemýšlet, tvořit si vlastní představy a plout ve vlastním světe fantazie. A když jsou mi hrdinové sympatičtí, je čtení radost. Tady v této knize jsem žel, nenašla sympatického ani toho nejmenšího človíčka. Anna byla totální antihrdinka, nespolehlivá, nedospělá , sebestředná , ale každý chlap ji chce, ihned po ní každý touží a má štěstí najít práci i v cizí zemi. A nakonec nemá žádného a utíká - před kým vlastně ? Vůbec neodrazuju od čtení této knihy. Má krásný , výstižný obal, mnohaslibný název a není zbytečně tlustá.
O kočičím kabinetu jsem našla na netu jen minimální info .

Toňula
15.01.2019 3 z 5

Podobně jako u knihy Osudová posedlost jsem měla trochu problém s uvěřitelností některých situací i s motivy jednání jednotlivých postav. Námět možná zajímavý, také střídání prostředí - jako obyvatelku Olomouce mě trochu mrzely nepřesnosti v popisu některých částí města, ale celkově na mě příběh působile ploše, postavy mě nijak neoslovily, možná holandský policista Jan, ale hlavní aktérka moje sympatie určitě nezískala.. škoda..

alexis818
16.09.2018 5 z 5

Moc hezký příběh.Janečková píše velmi dobře,přečetla jsem od ní vše ,co dosud napsala a mohu doporučit.

Pet007
08.04.2018

Něco mezi románem a detektivkou.

lenkavildomcova
06.03.2018 5 z 5

Čtivá, napínavá. Janečková se čte dobře.

jana79
31.01.2018 4 z 5

Pěkně napsaná detektivka

Hanilelai
21.04.2017 2 z 5

Detektivní zapletka nicmoc....Jde velmi brzy poznat, oc v knize opravdu jde. Plus nepochopitelny fakt,ze najemny zabijak Annu nezabije ani na druhý pokus. Spíše červená knihovna....kniha je psána zdlouhavě, a proto mě překvapilo, ze Afrika je "odflakla" na pár stranách. ...

JIVaJaH
05.03.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka! Detektivní zápletka na pozadí života mladé ženy, která se znovu seznamuje se svou identitou a vším, co ji obklopuje. Příjemné bylo i díky knize zavítat do černého kontinentu. Zajímavé bylo i připomenutí autorky, že Afrika odkrývá jak krásy přírody, tak zlo lidí. Vlastně ukazuje na čem všem jde vydělat peníze!

Christienne
26.12.2015 4 z 5

Jo, zaujalo mě to. Dobře napsané, zajímavé téma. Moje první kniha pro mě této neznámé autorky a určitě si od ní ještě něco přečtu.

orinka3
13.08.2015 3 z 5

Tak to už je o dost lepší, než Unesená. I když jde o detektivní červenou knihovnu, přesto to není špatně napsané. Pro letní žár, kdy se nechce moc lámat hlavu složitou četbou, je knížka to pravé. Je vidět, že se autorka dostává do lepší kondice:)

Basetka
19.02.2015 4 z 5

Byla to má první kniha od autorky a líbila se mi. Byla dobře čtivá. Ale chybou bylo, že jsem si nejprve přečetla recenze a to možná zbrzdilo mé nadšení.

vikikl
31.10.2013 3 z 5

Společenský román s kriminální zápletkou... ale jo, dalo se to.