Odhalení

Odhalení https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89001/bmid_odhaleni-U74-89001.jpg 4 516 71

Temné vize série

Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Strange Power , 1994

Kate.S
28.11.2012 4 z 5

Pěkně napsaný příběh. Knížky jsem si přečetla ze zajímavosti, protože to je něco jiného než upíři. A budu s touhle sérií ráda pokračovat:)

Domča
22.11.2012 4 z 5

Co se týče příběhu pro věkovou hranici, já jsem v době čtení byla dobrých pár let nad, ale to nevadí tomu, že jednou za čas si něco takovýho ráda přečtu. Pro knížku jsem se rozhodla na základě Upířích deníků (překvapivě ne knih, i když jsem jich pár tady přečetla, ale hlavně kvůli seriálu).
L.J.Smith je pořád na jedný vlně, co se psaní týče, ale přesně v tom rozhraní jí to jde. Námět je pravda trochu nevyužitý, ale možná právě díky tomu je knížka čtivá.
Jako oddych na jeden den doporučuji, pokud vám nevadí nebo máte přímo rádi prostředí americké střední školy s nádechem fantasy v reálném čase.

Shrnutí: Knížka byla dobrá, zaujala a opravdu se rychle a sama četla, místy byla i napínavá, ale srovnávat s jinými díly s podobnou tématikou opravdu nelze :)

Eryl
14.10.2012 4 z 5

Knížka se čte velmi dobře i přes to, že děj není nijak originální. Propracovanost postav se celkem povedla. Jen (podle mého názoru) autorka trochu pokulhává s nápadem nadpřírozených schopností postav. Není to nic nového a chybí tomu trocha šťávy. Stejně tak nezklamala ani s přítomností milostného trojúhelníku. Tím ale nechci tvrdit, že se mi kniha nelíbila. Určitě doporučuji přečíst.

Bee
30.07.2012 3 z 5

Je to ohromný námět, i když uznávám, že to taky není nic extra novýho. Chvílemi mi to ale připadalo, jako bych se vrátila do dětských let a četla Správnou pětku od Blytonové. Autorčin styl mi tak nějak nikdy nesedl, připadá mi, že píše pro mladší generaci, i když to tak nejspíš není zamýšleno.
Nedočkáme se zde sice nijak briliantího stylu psaní, ale děj má správný spád. Hlavní postava je mi sympatická a navíc se mi líbí její schopnosti. Rozhodně jsem si oblíbila i další obyvatele institutu a jak už je vám předem jasné, můj favorit je Gabriel. Naprosto mě okouzlila ta jeho tajemnost, odtažitost a to, jak je "zlej". Naproti tomu Rob je pro mě postava, která by tam ani nemusela být. Ta jeho svatost mě občas vytáčela k smrti.
Zápletka byla sice jednoduchá, ale nemyslím si, že to nějak negativně ovlivnilo knihu. Rozhodně se chystám na další díly, i když přesně vím, kam to bude směřovat a vůbec se mi to nelíbí. Autorka opět nezklamala a řítí se na nás další milostný trojúhelník a ani teď to nebude nijak originální. Vidím naprostou podobu mezi bratry Salvatorovými a Gabrielem s Robem.

Dandulka
17.07.2012 5 z 5

Tak tohle je zatím nejlepší, co jsem od autorky četla. Těším se na druhý díl!

Rose18
15.04.2012 4 z 5

Úžasná kniha, která vás vtáhne hned od začátku. :) Už se těším až si přečtu 2. díl.

bookcase
03.04.2012 4 z 5

Mnohem lepší než Upíří deníky, byla jsem překvapená a těším se na pokračování.

mis22
25.03.2012 4 z 5

Kniha mě překvapila a moc se mi líbila. Děj je zajímavý a i pěkně čtivý. Těším se na druhý díl:D.

Schullerka
21.03.2012 3 z 5

Úžasná knížečka :) Moc se těším na pokračování.... knížka mě zaujala od prvních stránek, jen mi bylo trošku líto že se zamilovala do Roba a ne do Gabriela... Ale možná se v dalších dílech všechno překroutí ;)

fionKa
21.02.2012 5 z 5

Zaujala mě už po otevření a přečtení první věty... A můj zájem ještě umocnila na 5 straně ,,Byl to hrozný pocit - a důvěrně známý. Stalo se to pokaždé, když jsem nakreslila jeden z "těch" obrázků, kvůli nimž ji nazývají čarodějkou."
Všichni tři kluci sou svým způsobem roztomilý... :-)
Gabriel... (str. 117) Vykulil oči ,,Nechceš zůstat? Mám tu velkou postel."
Lewis...(str.196) ,,No, psychoaktivní by měl pochopit i hlupák" ušklíbl se Gabriel. ,,Znamená to něco, co se spustí psychikou."
,,Jako protiklad něčeho, co je spuštěno psychopaty?"
Rob...(str.248) Znovu si k ní klekl.,, Zapoměl jsem ti říct, že tě miluju"

Vendulik
23.10.2011 5 z 5

Skvěla kniha. Moc mě překvapila. Můžů jen doporučit. Je to úplně něco jiného, než upíří.