Odhalení

Odhalení https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89001/bmid_odhaleni-U74-89001.jpg 4 516 71

Temné vize série

Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Strange Power , 1994

martina5069
01.07.2014 5 z 5

No musí říct super na to že sem upíří deníky zavrhla tak sem se hodně dlouho přemlouvala jestly mám knížku vůbec číst ale tak když už mi pŕítel koupil první dva díly tak sem si řekla že to zkusím a hned po první kapitole sem věděla že to bude supr ! Kdybych měla víc času tak mˇam knihu přečtenou snad za dvba večery a to mé to normálně trvá tak týden :-D Jen mě to trochu pŕipomělo právé ty upíří deníky a stmívání v tom že se zas rozhoduje mezi dvěma borcama :-D Jinak doporučuju kniha má všechno napětí akci i romantiku těším se na další díly :-)

Kykys
29.03.2014 5 z 5

Skvělaá knížka :) Já mám ale radši Gabriela než Roba :D

trynitrix
17.03.2014 4 z 5

Bych snad ani nevěřila že tohle to napsala L. J. Smith, jelikož deníky uplná katastrofa, ale tohle bylo něco jiného četlo se to uplně vpohodě za jeden den jsem to zhltla. Aspoň trochu jiné nadpřirozené téma příběh se mi líbil.

angelbooks
19.02.2014 3 z 5

Kniha je krásně čtivá a odpočinková. Nejvíce se mi líbila postava Roba... Gabriel jako za takovýho drsnáka byl svým způsobem také moje oblíbená postava ale Roba jsem měla o něco radši. Zprvu jsem si o Kaitlin myslela bůhvíco :D než jsem přišla na to kdo je opravdu zač.
Ale i když dávám 3 hvězdičky je to spíše 3,5 :).
Určitě si přečtu další díly :).

Nikolka001
18.01.2014 4 z 5

O tétou autorce se říká, že tato série je napsána lépe než Upíří deníky. Což nemůžu posoudit. Ale můžu posoudit tuto suprovní knihu. Opravdu se mi líbila. Četla se rychle a byla velice zajímavá. Skvělý námět, skvěle napsáno. Musím pochválit. :)

NikinkaFantasy
21.12.2013 5 z 5

Kniha byla zajímavá, svižně se četla a nebylo to o ničem. Autorka měla originální nápad a ten se vyvedl. Nejvíc se mi líbila postava Gabriela a nejméně postava Roba, Kait mi připadala taková... naivní?

Nikolarka
14.11.2013 5 z 5

Právě čtu a nemůžu se dočkat konce!!!

mercedes1j8
16.10.2013

Skvělá knížka, už se těším na další díl :)

andulka1406
02.09.2013 4 z 5

Dobrá knížka. Napínavá, ani jsem moc netušila jak dopadne. Zajímavé téma na knihu. Fandím spíše bad boyi Gabrielovi, ale uvidíme co přinese další díl :-)

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Knížku jsem vyhrála v jedné giveawayi. Přestože mě autorka celkem nezajímá kvůli Upířím deníkům, které nesnáším, tahle knížka se četla dobře a líbila se mi! :)

TerryBVB
19.07.2013 4 z 5

L.J. Smith mám moc ráda, tak jsem po této knize sáhla. Bohužel mě moc nenadchla. Dočetla jsem ji, ale spíše z donucení :/ Příběh dobrý, ale prostě mě to moc nebavilo.

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Upíří deníky od této autorky se mi moc nelíbily a tak jsem sáhla po její další knižní sérii. Musím říct, že tahle kniha se mi líbila, pěkně se četla. Měla jsem ji rychle přečtenou :))

Weasley
24.06.2013 3 z 5

První kniha, kterou jsem si od této spisovatelky přečetla. Bohužel mě zklamala. Nápad byl velmi dobrý, ale bohužel se to hrozně rychle všechno seběhlo. Bylo to pro mě takové odfláknuté. V jedné kapitole se stalo tolik věcí, tak si myslím, že to bylo zbytečně uspěchané.
Ovšem chci si koupit i druhý díl, protože jak jsem psala nápad se mi líbil. Snad už ale ten druhý díl nebude tak uspěchaný.

Lira
29.03.2013 5 z 5

Na prvních asi třech nebo více stranách mi kniha připadala hned trochu na nic, ale pak se to trochu rozjelo a už to bylo zase dobré. Můj názor je takový, že se mi děj líbil, i když anotace mě nijak do čtení nelákala, ale byla jsem bohužel do toho čtení nucena. Nakonec se mi to líbilo snad více, než Upíří deníky.
Můj názor je také na různé postavy. Lewis a Anna mi připadali sympatičtí stejně jako Kait, Gabriel a Rob. Gabriel mi připadal trochu dětinský, ale velmi přitažlivý. Byl zajímavý a připomínal mi trochu z Upířích deníků Damona. O Robovy snad nemusím tvrdit, že mi připomínal o trochu lepšího Stefana. Kaitlyn,... k Eleně jí přirovnat nemohu, ale zajímavá holka to je.
Doporučuji pro ty, co nechtějí už žádnou upířinu ani vlky.

Mikisan
01.03.2013 3 z 5

Dobrý na něco lehkého před spaním, ale souhlasím s ostatními uživateli. Neřekl bych, že by to měli být téměř dospělý lidé. Při čtení jsem měl dojem, že mám co dočinění s 13tkama...

dennie3
10.02.2013 4 z 5

Zatímco Upíří deníky jsem napoprvé odložila, Temné vize ne. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na to, že budoucí středoškoláci se chovají TAKHLE - stejně si je doteď představuju spíš jako šestnáctileté, nanejvýš sedmnáctileté děti, a ne osmnáct-devatenáct. Takové chování Lewise se mi na ten věk moc nehodí.Jinak kniha má už od začátku pěkný spád, kapitoly končí tak napínavě, že nutí člověka číst dál. Za den jsem ji měla přečtenou a teď jsem v druhém díle. Kniha není ani nejkratší, ani to není bichle, považuju ji za odlehčené čtení. Ještě mi přišlo trošku divné, že se Rob uzdravil a následně tak hluboce zamiloval po týdnu, podle mě by bylo lepší, kdyby to spisovatelka prodloužila. A jinak jsem tým Gabriel. :D

Posli
10.02.2013 3 z 5

Knížka byla pěkná, ale nic víc. Taková průměrná knížka. Ničím mě neohromila ani mi nepřišla nějak moc originální. Už dopředu jsem si domyslela, co se bude dít. Roba jsem si oblíbila, ale Kaitlyn moc ne. Aspoň že mě autorka potěšila tím, že si Kaitlyn nevybrala Gabriela. Je to potížista, co s nim? A líbí se mi autorčin styl, jak píše. Určitě si přečtu další díl a doufám, že bude lepší než tenhle.

TessDragon
07.02.2013 4 z 5

Nová série, kterou jsem začala od L.J.Smith číst. Její knížky opravdu mám moc ráda, jsou hodně čtivé, mají napínavou, hororovou zápletku a o romantice nemluvě. Temné vize je opravdu povedená série, nečekala jsem, že se mi to bude tak moc líbit podle anotace. Ale ano jako skoro všechna díla mě i toto dostalo. Oblíbila jsem si Annu a Gabriela. Ano Rob byl opravdu úžasný taky, ale oproti Gabrielovi, no prostě team Gabriel. ;D Být Kait, asi by se mi líbil více Gabriel, ale nechme toto téma být. Líbilo se mi nové téma, už žádní upíři ale lidé s parapsychickými schopnostmi, nejvíce se mi líbila schopnost Anny, ale ani Lewisova nebo Robova by nebyla vůbec špatná. Odhalení mi rychle uteklo a už se těším, až se vrhnu na 2.díl. ;)

Charmedka
19.01.2013 2 z 5

Nevim no,podle hodnocení a komentářů jsem čekala něco lepšího než Upíří či Stefanovy deníky. Bohužel,pro mě to bylo až moc nudný,jednoduchý.

Iworri
16.12.2012 3 z 5

Pěkně psaná, rychle čtivá, pubertálně lehce zamilovaná a čtenářsky nenáročná a celkově vzato líbivá. Oproti Upířím deníkům méně chaotická a celkově vydařenější. Na druhou stranu nijak zvláště silná .. Proto celkové hodnocení průměrné.