Odhalení

Odhalení https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89001/bmid_odhaleni-U74-89001.jpg 4 516 71

Temné vize série

Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Strange Power , 1994

M.S.
M.S.
18.01.2016 2 z 5

Kniha mi přišla celkově taková nijaká. Nic mě nenadchlo, ale ani neurazilo, přečteno za méně než jeden den. Přijít s lepším nápadem, hned by z toho byl bestseller. :))

pejty
pejty
12.01.2016 2 z 5

Podle mě je to kniha, která když se někomu dostane do ruky, tak jí poměrně rychle přečte. Taky aby ne, je to totiž vcelku čtivé, děj rychle odsýpá a také to není kniha, u které by člověk musel nějak zvlášť přemýšlet. Ale nakonec pár dní potom, co se kniha dočte a odloží, se na ní velmi rychle zapomene, neboť v ní nebylo nic co by stálo za zapamatování. Prostě tuctová kniha, která nijak nepohorší, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

Tery702
Tery702
06.01.2016

Dokonalé :)) Autorku L. J. Smith mám opravdu moc ráda :))) Knihu jsem přečetla jedním dechem :) Doporučuji!!!

RecycledCarrey
RecycledCarrey
20.10.2015 4 z 5

Do knihy se mi ani moc nechtělo, protože L.J. Smith rozhodně není můj šálek kávy. Pak se mi ale kniha najednou začala líbit a začetla jsem se do ní. Strašně se mi líbila a pak najednou - bum - a konec mi to opět celé zkazil. V dalších knihách čekávám milostný trojúhelník, vystřídání partnerů a všechny ty věci pro L.J. Smith typické.

veronika.v
veronika.v
19.08.2015 5 z 5

Nejsem žádná velká fanynka knih od L.J.Smith, ale musím uznat, že celá tahle knižní série ,,Temné vize '' byla skvělá. Příběh je poutavý a rychle čtivý.

kyky0
kyky0
10.07.2015 5 z 5

Skvělá série .
Dobrý nápad nepsat jenom o upírech a myslím že se jí toto téma vyplatilo,knížka mě zaujala takže doporučuji :)

Eleanor-ka
Eleanor-ka
04.07.2015 5 z 5

Dokonalá kniha. Ze začátku mě to opravdu nudilo, ale s narůstajícím tajemnem mě kniha prostě pohltila. Četla se nesmírně dobře a já obdivuju styl Smithové za to, jaký spád dodává dějovým liniím, což člověka prostě pořád poutá číst dál, až si na konci uvědomí, že už nemá co číst a netrpělivě se těší na další díl. Musím říct, že tahle série je její nejpovedenější. Upíří deníky se mi upřímně vůbec nelíbily (knižně) a Stefanovy, ač je mám ráda, Temné vize jsou její stoprocentní výhrou...

Skutečně skvělý děj, neokoukaný nápad a dobré postavy! Ach, kéž by se to zfilmovalo. :D

Teraslík
Teraslík
14.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Jenom mi byl fakt nesympatický Rob. Nevím proč, ale prostě mi přijde hrozně namyšlený. A naopak mi hrozně moc sympatický přišel Gabriel. Kdyby tam byl víc, tak by ta kniha byla dokonalá. Strhující děj a bezchybný závěr. Doporučuji.

sandrakamaledin
sandrakamaledin
13.04.2015 3 z 5

Cela série je spise oddechova..Dej je moc pěkný ale knihy bych spise doporučila těm co chtějí na chvíli zapomenout na to bláznovství co se děje kolem nich.. Milostne trio mi hodne pripominalo trio v upirich denicich, ale to je asi jedine co maji tyto serie spolecne..Všechny tři dily jsem mela precteny za tři dny .. Do děje se s chuti vzijete po par desítek stránkách.. Zkratka pokud premyslite jestli se do série mate pustit, pustte se do ni. :-)

Selfinka
Selfinka
31.01.2015 4 z 5

Zajímavé téma. Autorčin styl je příjemný, lehce se čte. Skvělá oddechovka.

janka2000
janka2000
01.01.2015 5 z 5

Velmi se mi zamlouvá, jak Lisa píše. Přečteno jedním dechem. Jdu pokračovat do dalšího dílu.

Satan666
Satan666
07.12.2014

Tuhle knížku jsem přečetla už před pár lety, když mi bylo 11. Pro holky tohohle věku je to ideální příběh, ale starší už nenadchne. Jinak zajímavý příběh, čtivý, ale moc jednoduchý a předvídatelný.

petra3242
petra3242
25.11.2014 2 z 5

Člověk se tak nějak neubrání srovnávat spolu podobné příběhy. Takže v souboji lovkyně snů vs. temné vize je pro mě vítězem lovkyně snů (ačkoliv je tak příšerně napsaná/přeložená). Příběh není úplně špatný, ale pro nás dospěláky to už moc není. Mladší čtenáře to asi bude bavit. Takže kdybyste někdo měl zájem, kniha je k dispozici

Katee
Katee
22.11.2014 5 z 5

Úplně úžasná knížka, přečteno za 2 dny :) Začetla jsem se do ní opravdu hodně a moc se těším, až se mi do ruky dostane i druhý díl :3 Trojice Rob-Kaitlyn-Gabriel mi vážně připomíná z Upířích deníků Stefana-Elenu-Damona :D Je znát autorčin stejný styl psaní, ale ten miluju :) Jen doufám, že pokračování nebude stejně přehnané jako u UD... :) Každopádně tuhle knížku doporučuju :)

Always a reader
Always a reader
28.10.2014 5 z 5

Na narozeniny a svátek jsem dostala všechny 3 díly, a nemohla jsem se dočkat až si je přečtu! L. J. Smit mě opět nezklamala, zbožňuju jí. Temné vize jsou super, určitě čtěte!!

Marcipán
Marcipán
28.10.2014 3 z 5

Tuhle sérii mám doma a už jí mám přečtenou. Myslím, že to je pohodové čtení. Nic moc náročného, hodnotila bych to třemi hvězdičkami. Doporučuji!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
31.08.2014 4 z 5

Konecne jsem se dockala knihy od tehle autorky, ktera ma dobry dej a neni napsana jako od petileteho ditete...sice...dej byl pruhledny jako pecici papira a posun postav byl predvidatelny jako reakce lidskeho tela na mesic prosle mleko...ale nebylo to vubec spatne poctenicko...a jenom tak mimochodem, doporucuji si prostudovat "Pravidla postupu pri psany kniznich serii 101"...potom by nikdy nemohl napsat do komentare, ze je skoda, ze se ti dva nedali dohromady...mame pravidla, sakra prace!... :)

ivzu77
ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Mně se to líbilo. Díky

TheB
TheB
18.07.2014 3 z 5

Nemůžu říct, že kniha je špatná.. spíš mě ničim neohromila. Ale jinak se knížka docela dobře četla, pro mě spíš takové oddechové čtení :)

Tina 243
Tina 243
06.07.2014 5 z 5

Tuhle celou sérii mám vážně ráda, musím říct že do knihy sem nechtělo protože nemám ráda upíří deníky, ale tato kniha mne překvapila, oblíbila jsem si každého člena (party), hlavně Kaitlyn a od začátku jsem fandila Gabrielovi. Jestli chcete mojí recenzi jukněte na můj web a tam to najdete.