Padlé město

Padlé město https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420455/bmid_padle-mesto-ZVd-420455.jpg 4 51 11

Temné nadání série

Za svobodu a vědění se platí cena nejvyšší. Kdo ale bude platit účty? Druhý díl dystopické trilogie z dekadentní Anglie ovládané Mocnými. Plán Hadleyových zůstat během nucených prací spolu utržil značné trhliny. Luke je ve vězení za vraždu, kterou nespáchal. Abi utekla, aby ho osvobodila a prokázala jeho nevinu dřív, než ho magie zničí. Silyen Jardin se snaží ovládnout prastaré magické schopnosti, zatímco jeho rodina intrikuje a pokouší se zvládnout rostoucí nepokoje. Ulice Londýna začíná barvit krev, nastávají temné časy. Svoboda a vědění mají velkou cenu. Kdo ale bude splácet účty?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Tarnished City , 2017

Fazulajda
Fazulajda
25.01.2022 2 z 5

Zezačátku jsem si říkala, že to třeba bude lepší, chvíli to vypadalo nadějně, ale pak se autorka rozhodla vrátit k tomu, co dělala v prvním díle, to jest opakovat, co se stalo, tlachat o tom, co se bude dít, děj jako takový jen rychle odbýt a vrátit se k formátu učebnice dějepisu. Škoda přeškoda, příběh se mi stále zdá zajímavý, zajímají mě osudy postav a myslím, že ty zvraty měly taky potenciál, kdyby se toho zhostil někdo, kdo umí vyprávět. Takhle se akorát všechno měnilo v bezmyšlenkovité protrpění některých odstavců, aby se člověk dostal k tomu zajímavějšímu, co se ve finále trochu ztrácelo, jak se moje pozornost neustále stáčela jinam. Co bylo snad nejhorší byly Boudiny kapitoly, ty jsem měla vždy chuť přeskočit, protože to bylo všechno vyloženě prázdné mluvení "poletujících hlav". Doufám, že třetí díl už bude aspoň trochu lepší, ačkoliv o tom trochu pochybuji. Jamesová ví, co chce psát, ta psací část jí už bohužel moc nejde.
Obálka se mi ale stále dosti líbí.

deedulka
deedulka
16.01.2022 2 z 5

Začnu plusem, a to je stále poutavá obálka knihy. Tím bych pomalu přešla k mínusům. Kniha se mi hrozně táhla a znuděně jsem velice často přeskakovala odstavce. Zvraty byly rozprostřeny v průběhu celé knihy, ale té omáčky tam bylo příliš a kolikrát šlo jen o ploché tlachání.
Také mi tento díl přišel brutálnější a znechuceně jsem některé pasáže rychle pročítala.
Kniha mne moc nebavila, jen jsem chtěla znát osudy postav. Místo 380 stran by mi stačil jen souhrn na nějakých 20. To je i důvod, proč se budu muset pustit se sebezapřením i do posledního dílu. Chci to mít uzavřené a znát osudy zbylých hrdinů, kteří přežili druhý díl.

hanaseidl
hanaseidl
03.03.2021 4 z 5

Většinou jsem na sebe pyšná, že dokážu odhadnout dopředu jak kniha zkončí. Už u prvního dílu jsem psala v komentáři, že jsem absolutně zmatená, a že nevím co si o které postavě myslet. Druhý díl mne ze začátku moc nezaujal, trochu se to táhlo a oproti úžasnému prvnímu dílu se toho moc nestalo, natož aby se vysvětlily mé otázky. Přesto ten konec.... tak to jsem nečekala ani v nejdivočejších snech. Kde je kruci další díl?

Akléda_
Akléda_
01.02.2021 3 z 5

Já vám nevím. S prvním dílem jsem měla ten problém, že i přes spoustu zvratů jsem se do toho nedokázala začíst a bylo mi to jedno. Tady jsem se občas i zvládla začíst, ale bylo mi jedno co bude s postavami, nedokázalo to ve mně vyvolat žádné emoce. Knížka je plná zvratů, svět je dobře promyšlený, ani chvilku si neodpočinete a na konci vás čeká opět obrovské bum (doslova). Bohužel mi ale na postavách nezáleželo, přišlo mi, jako kdybych sledovala hodně pomalý film, přičemž bych ještě seděla vzadu v kině a neměla brýle, takže bych vlastně nic neviděla a tudíž mi je jedno co se stane. Sérii chci dočíst, zajímá mě, co si autorka ještě vymyslí, ale nedokážu se vcítit do postav.

andrejci
andrejci
23.07.2020 4 z 5

Lepší než první díl, ale pořád mi tam něco chybí. Občas jsme se ztrácela v těch jménech. Co se mi líbilo bylo to jak někteří Mocní mění svoje názory. Skončilo to zajímavě. Na závěr je zvědavá, ale nic velkého od toho neočekávám. Co ještě musím zkritizovat je obálka. Ta se jim moc nepovedla.

Borufka_9
Borufka_9
17.05.2020 4 z 5

Důstojné pokračování, pro mě si drží laťku. Postavy jsou fajn, ale jak už bylo zmíněno, žádná se vám nevryje pod kůži, je vám tak nějak jedno co dělají a jak dopadnou. V knize byly dva momenty, které mě překvapily a nečekala jsem je, takže hodnotím kladně a těším se na třetí díl.

vandalindakova
vandalindakova
08.04.2020 3 z 5

Druhý díl je za mě o chlup horší než díl první.
Děj se zabíral hlavně urozenými Mocnými a životem mezi nimi. Byl zde pořád pohled jak Mocných, tak ,,obyčejných" lidí bez Síly, což drželo tu zajímavou linku, a my tak mohli vidět více pohledů ze všech stran.
Co mi tu naopak chybělo, byl děj z pracovních měst týkající se pracovníků odbývajících si nucené práce. To byla linka, která mě u Zlaté klece nadchla nejvíce, a kde bylo i nejvíce akce. Tím pádem byl děj druhého dílu o dost pomalejší a akčnost nabral až ke konci.
Pořád mě nejvíce zajímal příběh Luka, protože se mi hrozně líbila problematika reálnosti/nereálnosti v jeho dějové lince, a jak se s tím vlastně pral.
I přesto, že je tento díl o něco horší, pořád mě zajímá, co se bude dít dál a těším se až za nedlouho vyjde závěrečný díl.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
03.01.2020 3 z 5

Rozhodně jsem četla už i horší dystopie. Přijde mi, že se autorka soustředí na moc věcí najednou a celé to pak působí dost překombinovaně. Kdyby nechala třeba jen dva úhly pohledu, bylo by to mnohem lepší. A teda nejsem si jistá, jestli si vůbec 3. díl přečtu, pokud vyjde.

Elsasbooks
Elsasbooks
29.11.2019 2 z 5

Slabší než první díl. Děj je místy zmatený a pořádně nevysvětlený. Je zde hodně úhlů pohledu postav, což knize také moc nepomáhá. Pokud jste sérii nezačali číst, tak ani nezačínejte. Nestojí to za to.

LadyCotton
LadyCotton
13.11.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že z druhého dílu jsem nebyla až tak nadšená jako z prvního, místy jsem se i nutila do čtení... je to takové táhlé, zbytečně natahované s pokusy příběh nějak zdramatizovat (zamotat a následně překvapivě rozlousknout). Přesně jak tu píše anndrra: další díl si sice přečtu (abych věděla jak to teda dopadne) ale vím bezpečně, že sérii znovu číst nebudu...

anndrra
anndrra
26.10.2019 4 z 5

Takhle, dvojka je překvapivě lepší než jednička. Nicméně mi pořád vadí, že se nedokážu s žádnou postavou opravdu sžít, což bude zřejmě proto, že se tak často střídají. Jejich pohnutkám tudíž nerozumím a občas nevěřím. A největší nelogičnost: pokud Jenner a starej Jardine věděl o Dině, proč je nezastavili dřív? Jsou tam díry, což by se u takhle velmi pomalu a líně se táhnoucí série nemělo stávat. Jsem tip čtenáře, který potřebuje vědět, jak příběh dopadne, takže si další díl přečtu, ale znovu bych se do série asi nepustila.

Vic James
anglická