Paní půlnoci

Paní půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331569/bmid_pani-pulnoci-0vN-331569.jpg 4 652 128

Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů. Obsahuje povídku Dlouhý rozhovor (v orig. A Long Conversation)... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , #booklab

Lady Midnight , 2016

Halka2
06.08.2017 5 z 5

První kniha série Temné lstí mě nadchla stejně, jako Nástroje smrti a Pekelné stroje. Obdivuji autorčinu fantazii a vypravěčské umění. Těším se na pokračování a doporučuji.

ladaol
06.08.2017 5 z 5

Opravdu velmi povedené, těším se na další díl, jsem zvědavá, jak to dopadne.

lenda6052
01.08.2017 5 z 5

super pokračování příběhu lovců stínů

sakay
30.07.2017 5 z 5

Stejně jako ostatní knížky mě to zase úplně dostalo! Miluju tenhle svět!

MishRarach
27.07.2017 5 z 5

Potom, co jsem byla absolutně uchvácená Nástroji smrti, jsem se upřímně bála jiných příběhů ze světa lovců stínů. Bála jsem se toho, když se objeví jiné postavy, popřípadě budou se zde objevovat i postavy staré.. Nebyla jsem si jistá, zda mě ještě něco zaujme nebo překvapí.. Nicméně Cassandra si připravila opravdu ohromující půdu vytvořením světa lovců stínů, kde je ještě spousta námětů a překvapení.. Je poměrně těžké mě něčím zaujmout, popřípadě překvapit a obojí se v této knize podařilo. Už loni jsem si oblíbila styl, jakým Cassandra píše a zařadila se k dalším mým oblíbeným autorům.. Tato kniha mě od začátku strhla a já se nemůžu dočkat dalšího pokračování, kdy budu moct prožít další životy
v tomto světě..

Ajinka126
26.07.2017 3 z 5

Kniha je to pěkná. Poutavá. Místy velmi vtipná. Semtam jsem musela překonat tu přítomnost toho neustálého klišé - typu - Já jsem nejstarší brart, a proto se o vás všechny ve 12ti letech postarám. Vy jste mé děti.. bla bla. To bylo na mě trochu moc. No a druhá věc je ta, že u mě vyhrává jednoduchost. I co se literárního vyjádření týče. Ono, když omáčku naředím vodou, tak to na chuti nepřidá. Stejné je to s tím počtem stran. Závěr knihy byl pro mě už utrpením. Celé se to dalo krásně shrnout do 20-40 stran (namísto 150-200). MŮJ ZÁVĚR - na začátku jsem se nemohla začíst, pak to bylo báječný. A konec se nepříjemně táhl. I když jste už dávno věděli, jak to skončí, tak vám chybělo dokonce ještě 120 stránek. Ptám se proč?

Scharks
25.07.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla velice čtivá a potěšil mě i alespoň chvilkový návrat mých oblíbených postav :) Celkově to bylo zajímavé čtení, hezky propojené a navázané na předešlé série, což mám opravdu ráda :) Někdy to bylo na můj vkus až moc přesládlé, ale i tak jsem si čtení užila a těším se na pokračování série.

Arianne
15.07.2017 4 z 5

Opět příjemný návrat do světa Lovců stínů, autorka si drží svou vysokou laťku a odstartovala další příběh, který rozhodně bude stát za to.

degus
07.07.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu jak moc mě nadchly série Nástroje smrti a Pekelné stroje, jsem se trochu bála, že budu z knihy zklamaná. Tato domněnka však vzala po několika stránkách za své.
Kniha byla nádherná. Cassandra Clare se prostě opět předvedla v tom nejlepším světle a já nedočkavě vyhlížím další díl:)

Silmarien
01.07.2017 4 z 5

Päť rokov po Temnej vojne sa v Los Angeles začnú diať čudné veci a Julian Blackthorn a Emma Carstairsová sa ocitnú vo víre udalostí, ktoré môžu zničiť nielen ich, ale aj celú Blackthornovskú rodinu aj s losangeleským Inštitútom.

Podľahla som tieňoloveckému svetu. Je to jednoduché, príťažlivé, číta sa to ľahko pre toho, kto nepotrebuje riešiť priveľa vecí a zároveň si tam aj človek, ktorý sa rád rýpe v podrobnostiach, nájde svoje poznámky a odkazy na iné série a staré postavy z predošlých sérií. To ma na tom baví. Samotný príbeh bol ok, aj neustále zdôrazňovanie Juliana ako ochraniteľa rodiny sa dalo prežiť. Menej mi šla pod nos ďalšia osudová romanca a som zvedavá či Cassandra v ďalších dieloch vyjde z komfortnej zóny alebo to zaonačí inak. Ale teším sa na ďalšie pravidlá a zákonitosti a je fajn, že sa ďalej rozvíja téma parabataistva. "Návštevy" starých postáv boli oživením, rovnako ako bonus po skončení hlavného príbehu.

A Tavvy je super! :-D
A nová postava v podobe Cristiny sa tam výborne hodila a stala sa asi mojou naj v tejto knihe. Obecne mi výrazne sedia vedľajšie postavy dobrých sidekick-ov

Ametymka
01.07.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Jen lituji, že jsem si od autorky nepřečetla i ty předešlé.
Obal má krásný. Jak tu již někdo psal, z boků modré stránky dodávají jedinečnost. Výtku mám jen jednu....je škoda, že přebal není pevný, neb se mi knížka při mém nošení v tašce rychle poničila.
Jsem taky nesmírně ráda, že jsem dala na recenze, a knížku objednala přes internet, protože si nejsem úplně jistá, zda-li by mě pár prvních stránek zaujalo natolik, abych se odhodlala ke koupi.

Knížku vřele doporučuji. Já osobně se už hrozně těším na další díl(y).

Veeria
29.06.2017 4 z 5

Jsem vděčná, že k nám doputovala další kráska ze světa lovců stínů, Paní půlnoci.

Musím pochválit nakladatelství za nápad s modrým orámováním stránek, dodává to příběhu punc mořské chladnosti a jedinečnosti!

Příběh jako takový nás seznámí s novými postavami, rovněž se však potkáme s našimi oblíbenci z předešlých dílů.... za což jsem byla velmi, velmi ráda.

Opět tu nechybí nějaká záhada, opět se dočkáme akčních scén, představí se nám zajímavé charaktery. Je tu nádherně ukázáno mnoho podob lásky.

Čtení jsem si užila, byť kvalit Nástrojů smrti v mých očích nedosáhla, proto 4 *.

BlogKnihotání
24.06.2017 4 z 5

Od autorky jsem předtím nic nečetla, což je jistě škoda. Takže jsem si nebyla úplně jistá, co od knihy čekat. Nakonec jsem se v celém světě lovců stínu poměrně úspěšně zorientovala. A musím říct, že se mi kniha líbila. Emmu i Juliána jsem si celkem oblíbila, ale Emma mi přišla až příliš dokonalá.

Lutzinka
20.06.2017 4 z 5

Podle mě to není až tak dobré, jako Nástroje smrti, nebo Pekelné stroje, ale rozhodně to nebyla ztráta času.
Finální vyřešení celé záhady mi až tak ohromné nepřišlo, ale chápu, že série bude mít 3 díly a nepochybuji, že si to autorka schovává na konec. Emma je podle mě až moc "dokonalá" hrdinka (bičování žádný problém, akce na vlastní pěst - má přece Cortanu a nikoho dalšího nepotřebuje , rozchod s Cameronem ve stylu rozhodla jsem se, že jsi lama,...), takže mě přirostl k srdci spíš Julián, protože on taky nemá rodiče jako Emma, ale navíc mu vzali i staršího bratra a sestru a má na krku 4 mladší sourozence a navíc řídí Institut. Mimochodem Tibo je můj oblíbenec. :-) To, že se tu a tam dozvíme i něco o Clary, Jaceovi a Simonovi, atd. ... je osvěžující.
A na závěr, samozřejmě doufám v happyend, ne kvůli Emmě, ale kvůli Juliánovi. Protože špatný zákon, není zákon :-P

natalie2171
18.06.2017 5 z 5

Už před přečtením jsem tušila, že je to dobrá knížka, ale až tak dobrá? To jsem nečekala. Strašně moc se mi líbilo, že napětí nebylo jen v závěru knihy, ale o hrdiny jsme se báli v jejím celém průběhu. Nejspíš proto, že každý jednotlivý hrdina mi na srdci ulpěl z nějakého důvodu.
Tak, jak jsem zpočátku nedůvěřovala vztahu Emmy a Juliana, tak jsem velmi rychle roztála a upadla jejich kouzlu ze stránky na stránku.
Co dodat k závěru? Autorka nám opět zničila naše pečlivě vybudovaná srdíčka postavená z našeho nejhlavnějšího shipu celé knihy. Mám pocit, jakoby se nám za zády ďábelsky smála. Ale co k tomu říct, nejspíš bych to taky udělala.

Snofru
18.06.2017 5 z 5

Judith opět nezklamala a vytvořila strhující příběh, který vtáhne do děje a úplně vás pohltí. Nemůžete se od knížky odtrhnout a v mnoha pasážích nevíte, zda se smát nebo plakat. Po Jaceovi a Jemovi jsem myslela, že nelze vytvořit dalšího lovce stínů, který mi tak přiroste k srdci, ale Julián je svojí nedokonalostí tak rozkošný, že si ho prostě nelze nezamilovat. Knihu jsem přečetla jedním dechem a odmítám čekat na český překlad druhého dílu dalšího půl roku...Lord of Shadows, let's go. :-)

kklepkaa
13.06.2017 4 z 5

Ač jsem z toho nebyla tak odvařená jako kdysi, tak jsem si čtení opravdu užila. Ze začátku bylo poněkud těžší se začíst, ale postupně se to zlepšuje do opět dech beroucího finále, přesně jak to umí Cassandra. Nové postavy jsem si hned zamilovala a jsem fakt zvědavá, jak tohle dopadne.

Jajibloguje
12.06.2017 5 z 5

Keď som sa prvý krát ponorila do sveta tieňolovcov, nevedela som sa od neho odtrhnúť. Inak tomu nebolo ani v Polnočnej dáme. Veľmi sa mi páčia prepracovanosť deja. Napätie rodina, láska a sex. Autorka si vie čitateľa získať. Ak ste nečítali Nástroje smrteľníkov, s Polnočnou dámou počkajte. Prezrádza zo sveta fantázie a mágie trochu viac, než by som si osobne priala.

Kniha ma však zaujala a veľmi sa teším na pokračovanie. Cassandra si vie pre čitateľa pripraviť poriadnu dávku prekvapenia a namotať nás na ďalšie jej príbehy. Za mňa je to 5 hviezdičiek.

MíšaS.
12.06.2017 5 z 5

Já chci druhý díl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a třetí taky :) :) Doufám, že vyjdou v češtině i ostatní knihy od C. Clare...

DariDerek
31.05.2017 5 z 5

Top! Cassandra Clare je zpět ve své plné kráse! Recenzi (kterou najdete v záložkách) jsem byla nucena až po nějaké době od přečtení, protože mi srdce stále bušilo v nepřirozeném rytmu. Miluju její lovce stínů! :-)