Paní půlnoci

Paní půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331569/bmid_pani-pulnoci-0vN-331569.jpg 4 652 128

Los Angeles, 2012. Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí… Románem Paní půlnoci otevírá Cassandra Clare další strhující a vášnivou trilogii ze světa lovců stínů. Obsahuje povídku Dlouhý rozhovor (v orig. A Long Conversation)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Lady Midnight , 2016

Mark.
05.03.2018 5 z 5

Tato tématika byla opět velmi pěkně zpracovaná. Nebylo tam již tolik zápletek jako v sérii nástroje smrti. Ale je fakt, že se díly postupně gradovaly, až došlo k válce. Líbilo se mi propojení s Jacem a Clary. Není to nutností, ale je lepší mít přečtenou i sérii nástroje smrti

Ewellyn
28.02.2018 5 z 5

Príbehov zo sveta tieňolovcov nebudem mať nikdy dosť :) Pre mňa to bola nostalgia za týmto svetom, a pritom nový príbeh s hrdinami, ktorý povyrástli, odporúčam prečítať najprv sériu Nástroje smrteľníkov, autorka sa veľakrát odkazuje dozadu na udalosti a postavy z tejto série, keďže to trochu nadväzuje. Kto ma rád tieňosvet, bude spokojný :)

Mishak
15.02.2018 4 z 5

Někdy se stává, že když autoři zůstávají v jednom vymyšleném světě moc dlouhou dobu, nemají nám už co nabídnout. Právě proto jsem k téhle knize přistupovala s menšími očekáváními - bála jsem se, že budu zklamaná (ze série Pekelné stroje od této autorky jsem na zadek právě nepadla), ale opak byl pravdou! Autorka mě opět dokázala přesvědčit o tom, že nám má stále co nabídnout. A že svět lovců stínů má ještě spoustu neodhalených tajemství.

Nephillllim06
05.02.2018 5 z 5

Ta kniha je naprosto BOŽÍ. Já nemám slov. U té knihy jsem se hodně zasmála ale naopak jsem i plakala. Hlavní hrdinové jsem si hooooodne oblíbila a dokonce jsem si oblíbil a ty zaporaky. Jediné co mě štve je že to Casandra musela tak blbě utnout. Teď budu muset čekat na další díl. A konec mě hodně překvapil jak s tím vztahem tak s tím zločincem. Doporucuji precist ale měli byste si precist í Nástroje Smrti at to líp pochopíte. Ale nechápu lidí co si ztěžují že to mohla Casandra zkrátit nebo že to bylo nudný. Tak to nejste asi hodně velcí fanoušci tohohle světa Lovců stínů. Papa

Clarrisa
09.01.2018 5 z 5

PA-NE-BO-ŽE
Tak od začátku, tohle není první kniha od Cassandry, kterou jsem četla, proto jsem možná více chápala i některé souvislosti a postavy. Nesmírně jsem se na knihu těšila, jenže když jsem uviděla 600 stran, popsaných malými písmeny, trošku jsem se lekla. Strach byl však úplně zbytečný. Autorka mě vtáhla do děje hned po asi třiceti stranách, kde nejdříve vysvětlovala některé pojmy a poté mě příběh úplně pohltil. Připadalo mi, jako bych byla já hlavní hrdinka a všechno se kolem mě odehrávalo. Akce, napětí, láska, úžasná zápletka..prostě naprostá paráda. No a konec? Tak ten mě vážně dostal. Co mám teď dělat se svým životem? Naprostá bomba, rozhodně doporučuji přečíst.

MaléZlo
06.01.2018 3 z 5

Četla jsem všechny knihy ze světa lovců stínů, ale tato mi přišla ... nejnudnější? Asi takto bych to nazvala. Neuvěřitelné množství postav, ve kterém se ztrácím a dokonce i ke konci knihy se musím zamýšlet, kdo je vlastně kdo.

600 stran? Na první knihu v sérii, říkala jsem si WOW. Ale na konci to bylo: ještě, že je to za mnou. Jistě popsat takové množství postav zabere pár stránek, ale stejně se nemůžu zbavit pocitu, že kniha klidně mohla mít o pár set stran méně.

Ze začátku knihy jsem měla hrozně velký problém se začíst. Dokonce jsem knihu asi na týden odložila a neustále jsem se nutila do toho, abych ji dočetla. Za půlkou už to šlo rychleji a kniha ubíhala velmi svižně.

Co se týče romantické linky, autorka nás i samotné hrdiny napíná jak kšandy a pak najednou bum a napětí úplně zkazí.

Prostě, asi jsem zklamaná. Asi určitě. Druhý díl si určitě přečtu, protože vím, že Cassandra umí psát a tak pevně doufám, že to co se jí v této knize nepovedlo, napraví v další.

tessinaknihovna
30.12.2017 3 z 5

Paní půlnoci ve mně zanechala smíšené pocity. Je to moje první kniha od Cassandry Clare , což byla nejspíš chyba, protože v mnoha případech navazovala na předchozí série. Ale nebylo tak těžké se zorientovat. A přestože moc nefandím takhle přefantazírovanému žánru, byla kniha čtivá a poutavá. Obdivuji dokonalé vykreslení charakterů tak, že má čtenář pocit, že se s hrdiny zná celý život. Trošku mi však vadily násilně vtlačené a opakované popisy - ještě teď si pamatuju, jakou barvu očí a vlasů všichni mají, ale jinak vůbec nevím, kolik mají let. Za půlkou knihy už jsem se trošku nudila a říkala si, že po 2. díle nesáhnu, ovšem konec mě nechal na pochybách. Ale celkově pěkná a čtivá kniha, která mohla být o 200stran kratší.
P.s.: Jsem jediná, které vadila přemíra homosexuálních párů???

Aquilla
29.11.2017 5 z 5

Téhle knížky jsem se docela hodně bála, protože jsem nečetla žádnou z autorčiných předchozích sérií. Když jsem četla komentáře u různých recenzí, tak se skoro ve všech psalo, že mě knížka pravděpodobně bavit nebude ( kvůli tomu že jsem nečetla ostatní knihy). Ale mě bavila strašně moc ! Byla úžasná a ta spousta popisů mi vůbec nevadila. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a dokonce i záporáky jsem měla ráda. Styl psaní mi sedl a ikdyž má kniha 600 stránek tak jsem ani nevěděla jak a už jsem byla v polovině. Občas jsem byla trochu mimo ze spousty jmen a příjmení postav z jiných knih, ale nebyl to žádný extrém. Určitě si přečtu další díly a ostatní knihy Cassandry Clare.

Tris257
19.11.2017 5 z 5

Skvělá knížka

Billlly_Samotar
21.10.2017 4 z 5

Očekával jsem o něco více a tato kniha nebyla pro mne tak čtená jako předchozí.

Míša.Šnaj
18.10.2017 5 z 5

Nemám slov. Úžasná kniha, se kterou prožijete snad všechny emoce, od smíchu až po pláč. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, ten konec mě jen nahlodal, protože se to už zdálo celkem uzavřené, ale teď budu zase buhvíjak dlouho přemýšlet nad tím co bude dál...

nufulina
18.10.2017 5 z 5

Prostě wow. Než sem se začetla tak to chvíli trvalo , ale jsem ráda ,že jsem to hned nevzdala. Knížka je začátkem další strhující série , kterou stojí za to si rozhodně přečíst. Autorka prostě ví jak psát. Na druhý díl si chvíli počkám, ale aspoň budu víc napjatá jak to celé bude pokračovat (protože číst to anglicky na to já jsem moc velký lenoch :D ).A pokud je nečetli předešlé dvě serie (Nástroje smrti a Pekelné stroje) a chcete odhalit příběhy některých postav ( jako např. Tessy nebo Jace) rozhodně doporučuji.

parvitas
17.10.2017 3 z 5

Pocity? Nie som už nadšená, ako som bola pri prvej sérii. Bolo to ako vkĺznuť do starých známych papúč, objavili sa známe charaktery, aj štýl rozprávania (dobre, nebol tam Jaceov humor, ale vtipné boli aj iné postavy), ale vlastne celkovo to prostredie mi bolo dobre známe. V tomto sa nehádam, fanúšikovia ozaj slintajú blahom, ja som tá, čo im podáva servítky a mierne krúti hlavou, že deti....

Ale.

Čo bolo ozaj super, boli elfovia, či faerovia, či ako ich nazvať. Celá tá mytológia, tie historky a útržky o Divokom hone boli COOL! To ma bavilo asi najviac, a iba preto som knihu aj dočítala. :)

Takže chúďa hlavná postava, sirôtka bojovná, úplne som ju odignorovala, aj jej city k jej drahému, dokonca aj celé to vyšetrovanie, vzťahy naokolo - proste mi boli šumafuk. Zlosyna však beriem, nerátala som s ním, tak celkovo tomu dávam 3,4 hviezd.
Pokračovaniu sa brániť nebudem, ale aby som nadšene ospevovala niečo, čo mi prišlo ako 10-ty krát presypaný piesok... Ale tak fanúšikovia si prídu na svoje. :)

Davina
09.10.2017 5 z 5

Knihy od Cassie ani jinak hodnotit nemohu, sice mi tato serie zatím přijde nejslabší, přesto naprosto úžasná. Je to úžasný svět, který se stále obohacuje o něco nového. Autorka si navíc dokáže perfektně vyhrát s postavami a to je na tom to úžasné. Každá postava má své typické rysy, každý je něčím unikátní. U této knihy mě mrzelo málo akce, proto doufám, že nám to Cassie dalším dílem vynahradí. Rozhodně doporučuji! Tato kniha už má své čestné místo u mě na poličce vedle ostatních skvostů od C. Clare.

Lokina
10.09.2017 5 z 5

Už dlouho jsem laškovala s myšlenkou přečíst si Nástroje smrti. Když se mi naskytla příležitost přečíst si Paní půlnoci, vůbec jsem neváhala. A kniha o dalším příběhu ze světa lovců stínů, se mi strašně zalíbila.
Příběh byl poutavý, napínavý a magický svět nefilim, démonů a kouzel mě dokázal upoutat tak, že jsem kolem nic jiného nevnímala.
Emma mi přišla jako správňácká hrdinka, pro mě byla sympatická, měla bojovnou duši a kousek drzosti a pro své blízké by udělala cokoliv. Co mi přišlo líto, byl ten konec, kdy učinila za mě těžké rozhodnutí, protože jí k tomu vedla nevyhnutelná a nebezpečně vyhlížející pravda. Jen mi stačí doufat si, že to autorka nějak vyřeší, protože Emma a Julián by pro mě tvořili tak hezký, stabilní a milý pár. Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu a já se zase ponořím do úžasného světa lovců stínů.
A abych si ten čas zkrátila, přečtu si Nástroje smrti, protože tahle kniha mě přesvědčila, že je to jistá záruka kvalitní a uchvacující četby.

pajka0071
28.08.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si knížku pořídila. Od téhle autorky je to moje první kniha a velice mě celý fantasy svět nadchl. Příběh má úžasnou zápletku, všechny postavy jsem si oblíbila a u některých scén jsem byla úplně napjatá... Určitě budu ve čtení knih této skvělé autorky pokračovat.

Dani3
28.08.2017 4 z 5

Po pravdě moc jsem nevěřila, že se mi bude Paní půlnoci líbit, ale bylo to super čtení.

Vzhledem k tomu, že jsem nečetla předchozí autorčiny série a nastoupila do „rozjetého vlaku“, tak mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a hlavně v pravidlech. Plusem pro mě bylo, že celá první polovina knihy byla poměrně pomalá a vysvětlovací, takže to nebyl až zas takový problém.

Koho jsem si opravdu oblíbila, byl Mark. S tím svým slovníkem z jiné doby byl prostě úžasný. Bavilo mě, jak bral všechno doslova a snažil se to chápat.

Co mi ale vadilo, byly barevné hrany stránek – vyloženě mě to rušilo při čtení.

Nathanielka
19.08.2017 5 z 5

Cassie je prostě královna! Vytvořila úžasnou serii knih, která je skvěle propojená. Paní půlnoci je toho skvělým důkazem. Podle mě je důležité přečíst nejříve předchozí serie a potom se pustit do této, nepříjdete o skvělé příběhy, ale také důležité infomace k příběhu. Nejvíce mě mrzí, že u nás ještě nevyšlo Tales from the Shadowhunters academy. Jsou zde skvělé povídky doplňující celý obraz, napříkla to kdy a jak se Emma a Julian stali parabatai nebo jak to, že Simon má zase svoje vzpomínky a další. Nemužu se dočkat na další díl a věřím, že Cassie určitě nezklame.

Efeméra
13.08.2017 5 z 5

Musím říct, že Paní půlnoci byla stejně úžasná jako její obálka. Cassandra je skvělá vypravěčka, jazyk, který používá, je opravdu krásný. Jedná se o velmi objemnou knihu, i přes to vědomí jsem však byla překvapená, jak dlouho jsem ji četla. Občas jako by mi stránky vůbec neubývaly. Nepochybně by bylo možné ji napsat stručněji, ale přiznám se, že mi vůbec nevadilo být v příběhu ponořená tak dlouho. Děj se odehrával v nádherném prostředí a čtenáře v něm doprovázela řada sympatických postav. Mezi moje nejoblíbenější patří Julián, i když v jeho případě možná ale autorka trochu přestřelila v jeho neustálém stavění do pozice otce. Jeho sourozenci mi místy připadali poměrně dost sobečtí, nesamostatní a nesolidární. (Vážně nechápu, proč by si každý den nemohli připravit snídani nebo i oběd sami.) Proto jsem si nikoho z nich příliš neoblíbila. Celá zápletka byla perfektní a za ten konec bych Emmě nejradši dala pěstí :D I přes pár much nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček a doporučit dál.

AjinQa
11.08.2017 5 z 5

Cassandra Clare už mě více nemůže překvapit. Opět se ji povedlo napsat úchvatný příběh ze světa Lovců stínů, jako tolikrát předtím.
Kniha se mi líbila možná i o něco více než Nástroje smrti, ale na Pekelné stroje to pořád nemá.
Nové postavy pro mě neměly chybu. Všechny jsem si ihned oblíbila. Hodně se mi taky líbilo, že se objevily i postavy předešlých sérií.
Rozuzlení celé knihy ale bylo trochu předpovídatelné (pro mě). Ale i tak jsem si knihu velmi užila.
Už se nemůžu dočkat na další díl, ale jsem zvědavá, jak autorka hodlá s příběhem pokračovat. Za mě určitě 5*