Temné lesy

Temné lesy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3500/bmid_temne-lesy-IUW-3500.jpg 4 504 130

Před dvaceti lety zmizeli v hlubokých lesích kolem dětského letního tábora čtyři mladí lidé. Dva z nich byli nalezeni s proříznutým hrdlem, dva už nikdy nikdo nespatřil... Okresní státní zástupce Paul Copeland, známý pod přezdívkou "Cope", řeší právě nejdůležitější případ své kariéry. Snaží se dostat za mříže dva mladíky z bohatých a vlivných rodin, kteří znásilnili nezletilou černošskou prostitutku. Z příprav na proces jej ale vytrhne překvapivá událost. Je přivolán k identifikaci mrtvého, v němž poznává chlapce, který tehdy beze stopy zmizel v temnotě oněch krvavých lesů spolu s jeho vlastní sestrou. Ten mrtvý muž je ovšem o dvacet let starší, než by měl být. Cope se záhy pouští do soukromého vyšetřování. Nezahrává si ale s ohněm, když pokouší mocné tohoto světa a ruší dvacet let staré duchy? Tajemná zápletka, skvělá psychologická kresba postav, svižný děj, ale také vtipné dialogy a ironický nadhled - to jsou přednosti nové detektivky Harlana Cobena, kterou přečtete jedním dechem.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Woods , 2007

Denisa232623
27.10.2018 5 z 5

Harlan Coben mě ani teď nezklamal. Skvělá zápletka kterou nenajdete v každé detektivce a napínavé rozuzlení.

Pajina68
27.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha, autor opět nezklamal. Ze začátku jsem se nemohla do knihy nějak začíst, ale pak mne příběh tak zaujal, že nebylo možné knihu odložit.

March
20.08.2018 4 z 5

Další povedené dílo HC, musím říct, že napětí a zápletka knížce nechyběly, četlo se to jedním dechem, doporučuji

reňa30
18.08.2018 4 z 5

Cobena mám ráda...Coben umí a prostě mne baví.
Takže hurááá na vaší další knížku.Za mne 4 hvězdičky -do té páté chybělo opravdu málo

Frederick
15.08.2018 5 z 5

Skvělé napsáno, na pomezí hororu.

Dela111
15.08.2018 5 z 5

Skvělé, napínavé, do detailu propracované!
Dávno pohřbené tajemství, jen jeden člověk ví, co všechno se stalo, ale nemyslí si, že by pravda posloužila něčemu dobrému. To tajemství je jako hromada kamínků a když do ní někdo šťouchne, začnou postupně padat a na světlo vychází i skutečnosti, které bolí...

Originální zápletka, velmi dobře stupňované napětí až do konečného rozuzlení. Teď právě chci napsat, že toto je nejlepší dílo Harlana Cobena, jenže vím, že totéž cítím po přečtení většiny jeho knih. Určit tu nejlepší bych nedokázala :-) .

Colletka
04.08.2018 4 z 5

Velmi povedené!

mysce
11.07.2018 5 z 5

„Je velkou chybou vytvářet teorie dřív, než shromáždíte fakta – protože člověk začne překrucovat fakta, aby odpovídala teorii, místo aby teorie odpovídala faktům.“
Paul Copeland, okresní státní zástupce, při identifikaci neznámého těla zjistí, že se jedná o kamaráda z mládí, o kterém se domníval, že je mrtvý. Měl být zavražděn společně s Paulovou sestrou v letním táboře.
Od té chvíle nic není tak, jak se zdálo. Paulovo pátrání míří do minulosti nejen jeho vlastní rodiny. Lidé kolem něj lžou nebo si spoustu informací nechávají pro sebe a příběh se více a více zamotává, aby vyvrcholil v neočekávaném závěru.
Je to naprostá lahůdka, od které se neodtrhnete. Knihu přečtete jedním dechem a smeknete před autorem… protože tahle detektivka se opravdu povedla!

adaba
09.07.2018 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Je čtivá, má napětí i spád a rozuzlení na konci bylo famózní.

kap66
07.07.2018 5 z 5

Zdánlivě vyřešený případ, ve skutečnosti spíše odložený. Nebo přece jen vyřešený? Nebo ...? Takhle, jako na houpačce, se budete cítit stále - to "aha" si řeknete víckrát, ale pokaždé na jiné rozuzlení. Ale houpačka je to ta z mého dětství, přinášející příjemně sevřený žaludek a radost; souhlasím s více čtenáři, podle mě z Cobenových jedna z nejlepších, ne-li nejlepší.

romana0733
27.06.2018

všechny kniky od Cobena jsou dobré, ale tahle je nejlepší, plná zvratu, vtipné dialogy, svižné čtení, co nutí číst dál a dál. Konec hodně překvapivý. Super čtení.

PetK
06.05.2018 4 z 5

Svižné a příjemné čtení, docela zajímavé střídání vyprávění v první a třetí osobě. Na rozdíl od mnoha dalších thrillerů podobného střihu se tento liší nadhledem a dokonce místy i sarkastickým vtipem, což velice kvituju. Napětí vede až k rozuzlení, které je - jako i u dalších, které jsem od HC četla - docela překvapivé. Určitě se vrhnu i na jeho další knížky.

princeznaaura
12.04.2018 5 z 5

Četla jsem jen zkrácenou verzi (Nejlepší světové čtení), příběh má vlastně zajímavé finále, dále se mi líbí, že ne všichni se dají za peníze koupit,ale chtějí spravedlnost, což je v dnešní společnosti jaksi na ústupu.

postrach
05.03.2018 4 z 5

Zatím nejlepší díl,co jsem četla.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Ano, jsem fanynkou pana Cobena, mám pro jeho knihy slabost. Ano, jeho knihy mohou působit někdy až moc překombinovaně. Ale proč ne? Jeho knihy mě vždy přikovají ke knize, vždy jeho knihy čtu jedním dechem a vždy mi na konci zůstane údivem pusa dokořán. Za mě je toto definice správného thrilleru. A právě pro toto výše uvedené, jsou pro mě knihy pana Cobena, těmi pravými zástupci dobrých a poctivých thrillerů.

akdar72
29.12.2017 5 z 5

Ti, kteří věří, že jsme něco jiného než zvířata, jsou slepí. Lidi jsou šelmy. Ti nakrmení jsou jen línější. Nemusejí kvůli jídlu zabíjet....

Kacule88
15.10.2017 5 z 5

Nejlepší knížka od Cobena za mě.

intelektuálka
05.10.2017 5 z 5

Znovu jsem neodolala, abych se vrátila ke Cobenovi. Tento psychothriller je stejně temný jako lesy, ve kterých zmizí 4 mladí lidé. Opět je tu otázka zločinu, viny a podezření. Když se po letech objeví jeden ze ztracených, minulost se vrací a řeší se otázky svědomí. Velmi spletitý příběh je nakonec u konce, ale závěr nám říká - nebylo opravdu lepší nechat minulost spát?

HaHa11
14.09.2017 5 z 5

Pokud hledáte solidní detektivku, u které nebudete nevěřícně kroutit hlavou, co všechno si autor vůči čtenáři dovolí, zkuste tyto Temné lesy. Čtyři mladí lidé, kteří se o prázdninách před dlouhými dvaceti lety nevrátili z noční výpravy do lesa. Těla dvou z nich se zanedlouho našla, ale co ti druzí dva? Byl to opravdu dobrý nápad vyvolávat duchy minulosti, nebo je lepší na některé otázky odpověď nedostat? Kde jsou hranice toho, co je člověk schopen udělat pro své nejbližší, co jim může odpustit? Na některé otázky odpoví autor, jiné zůstanou na čtenářovi. Každopádně do lesa na houby se budu propříště vydávat pouze s prověřenými osobami.
A mimochodem - pokud vás motiv "ztracených v lesích" zaujal, přečtětě si V lesích od Tany French - tam se budete bát ještě více.

bedkniha
26.08.2017 5 z 5

Po druhé přečtené knize od H. Cobena, si dávám spisovatele mezi "Oblíbené", tím je řečeno vše...