Temné kouty

Temné kouty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180131/bmid_temne-kouty-Dd8-180131.jpg 4 1809 419

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dark Places , 2009

Keporkakyně
01.03.2020 4 z 5

Tak to bylo totální lidský bahno. Co postava, to hovado. Ale četlo se to skvěle.

Mr.Donut
26.02.2020 4 z 5

Upřímně řečeno... první 1/2 až 3/4 knížky se v podstatě nic nedělo, poslední čtvrtinu jsem zato zhltnul jako malinu, a proto nehodnotím knihu veskrze negativně. Některé pasáže působily až přehnaně brutálně (alá Palahniuk?), nesympatickost snad všech postav (i když záměrná) taky někdy na čtivosti nepřidala.

Flynnová psát umí, atmosféra (hlavně ke konci) by se dala krájet, ale není to nic, co bych musel číst znovu.

Mensa627
22.02.2020 5 z 5

Super atmosféra. Knížka se četla sama. Ani na chvilku jsem se nenudila. Tak šup šup... něco dalšího, podobného;-)

Pedias
18.02.2020 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, hltala jsem každou stránku.
I když mě hlavní hrdinka byla nesympatická, tak jsem ji vlastně fandila.
Na konci do sebe všechno hezky zapadlo.

sarkaditt
09.02.2020 4 z 5

Čekala jsem málo, protože od autorky jsem četla Zmizelou, která se mi nečetla moc dobře, ale tato kniha mě chytla hned od začátku. Napínavý děj po celou dobu, žádná "hluchá" místa, dvě linie dějů a srozumitelné postavy. Bena mi bylo líto, v podstatě submisivní smolař bez sebedůvěry, který chce někam patřit, všichni na něj kašlou a tak se chytl prvního stébla, ve kterém viděl možnost zapadnout. Nesympatická mi byla od začátku Diondra a Threy (snad píši jméno správně). Rozuzlení příběhu jsem z poloviny tipla správně, což se mi moc nastává.
I přes chvilemi drsnější popisky situací to pro mě byla celkem oddychovka.

KudrnatáHolka
02.02.2020 4 z 5

Hodně, opravdu hodně temná kniha. Po jejím přečtení na mě padla skoro až depka, jak naturalistické bylo líčení některých událostí. Občas jsem přemýšlela, zda některé pasáže raději nepřeskočit pro jejich syrovost, nebo zda vůbec knihu dočíst, protože místy mi děj přišel zdlouhavý (ikdyž možná to byla jen moje netrpělivost, jak to, sakra, teda dopadne?!). No, dala jsem to, dobrala se konci knihy a jsem za to vlastně ráda, protože došlo na hodně zajímavé a pro mě překvapivé vyústění celého příběhu.

wlado
01.02.2020 3 z 5

Depresívna kniha, ktorá sa dá čítať, no určite sa k nej už nevrátim. Brutálne popisy zabíjania zvierat som ani nebol schopný čítať.

Jumpova
03.12.2019 2 z 5

Temné kouty mě bohužel moc nechytly... Zmizelá i Ostré předměty se mi četly o hodně líp. U Temných koutů se u mě tenhle stav nedostavil a celkem jsem se těšila, až knihu dočtu. Příběh byl na mě asi až moc depresivní. Knihu za sebe nedoporučuju.

KočkomilkaJana
21.11.2019 3 z 5

Pořád se ale nedokážu zbavit dojmu, že ženské pořádně fyzicky pohnout člověkem skrz knihu neumí. Takže pokud jste fandové severské krimi, moc vám nesejde na niterních pocitech všech postav široko daleko, tak Temné kouty vás nenadchnou. Neurazí, ale lehce zpackaný konec vám radost neudělá.

marci8
18.11.2019 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla a všechny podrobnosti měly svůj smysl a díky nim byl konec knihy o to napínavější. Místy byla kniha na mě příliš drsná. Musela jsem přeskakovat např. pasáže, kde se týrala zvířata. Myslím, že by stačil náznak a ne detailní popis.

Páájinka
30.10.2019 5 z 5

Bylo to chytře vymyšlené. Dobře se četla.

Cecylus
17.10.2019 4 z 5

!!!SPOILER!!!
... jen mě tak ještě napadlo, jak jednoduše se může všecko pokazit- např. stačí se dostat do područí zvráceného člověka (Diondra), a máte zničený celý život.. tedy pokud jste tak submisivní (Ben)...

Cecylus
16.10.2019 4 z 5

Tedy, tolik dekadence, nedostatku a marnosti jsem snad v žádné knize podobného žánru nezažila :-D

Katarína.K
09.10.2019 3 z 5

V porovnání s ostatními knihami od GF je pro mě tato jednoznačně nejslabší. Nicméně je potřeba přiznat, že to, co mě na knize vadilo (všechny postavy nesympatické a občas to bylo opravdu nechutné), bylo zároveň potřeba k námětu a zápletce, který si autorka vymyslela.
Takže asi jde spíš o to, na co má kdo žaludek a na jaká témata je citlivý.

HelinkaS
04.10.2019 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala.

eliska8413
25.09.2019 3 z 5

Téma knihy je opět skvělé, příběh očima několika postav je taky super. Jen to napětí z hledání vraha a finální rozuzlení nějak nebylo to pravé ořechové. Postupem knihy napětí nějak vyšumělo. Moc se mi nechce věřit, že šlo takto snadno rozlousknout případ starý 20 let.
Závěr knihy mi přišel takový nedotažený, jakoby si autorka oddechla, že už napsala 400 stránek, tak teď už to nějak doklepe a bude mít splněno.
Celkově bych řekla, že je to problém této autorky, že má tak skvělou zápletku a motiv, ale strašně chabé pachatele.

Osice
13.09.2019 5 z 5

Knížka mě úplně pohltila. Hodně se mi líbilo, jak autorka střídala časové linie. Vždycky jsem se nemohla dočkat až budu číst tu druhou:-D

Četla jsem v originále.

patricia8137
16.08.2019 3 z 5

Nerozumiem tomu, ako sa z tejto knihy mohol stať bestseller. Ešte u žiadnej knihy sa mi nestalo, aby som ju tak dlho čítala (resp. stále odkladala a siahala po iných knihách). Knihu som nakoniec dočítala, ale až posledné stránky ma dokázali vtiahnuť do deja. Nie som ten typ čitateľa, ktorý hodnotí knihy negatívne, ale táto kniha ma sklamala. Ale aj napriek tomu skúsim dať autorke Gillian Flynn ešte jednu šancu a siahnem aj po jej ostatných knihách.

Aghatte
11.07.2019 2 z 5

Velmi nesympatické postavy, ovšem vzhledem k zápletce je to pochopitelné.... Tolik hnusu, beznaděje, zloby, smůly na jednom místě jsem už dlouho nečetla.
Velmi se mi líbil jazyk, autorka umí psát a její slova, věty, originální slovní obraty mě bavily a umí přesně pojmenovat, nově, neokoukaně.
Hlavní postava byla protivná, ale člověk jí to odpustil, když viděl, co má za sebou, věřím, že už získala pocit, že může na tomto světě dělat všechno, co chce, a nikdo ji nemá právo soudit.
Ostatních mi bylo tááák moc líto. Tolik beznaděje na jedné kupě a žádné východisko. Maminka, Ben, děti.... Ti ubožáci z toho Klubu, co to je za lidi?
Záporné postavy fakt záporné. Fuj.
Zápletka neprůhledná a vyústění tak překombinované, že to vážně nevymyslíš :-)
Neodložila jsem, ale v druhé půlce už jen listovala, a nechtěla se pouštět do detailů.
Jdu na Ostré předměty a jsem fakt zvědavá, co mě čeká...

Nimunka
16.06.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem občas preskakovala řádky. Příběh hezký, zajímavý. Dvě časové linie se ke konci spojí k vyřešení zápletky. Ale, místy se autorka zbytečně rozepisovala. Určitě se ale ráda kouknu na film.

vraždy zfilmováno napětí rodinné vztahy psychologické thrillery

Gillian Flynn
americká, 1971