Temné kouty

Temné kouty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180131/bmid_temne-kouty-Dd8-180131.jpg 4 1809 419

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Dark Places , 2009

Hřibče
20.07.2015 4 z 5

Temné kouty jsou krapet "optimictičtější", než Zmizelá, a to je možná i ten podstatný důvod, proč se mi líbily i o malinko víc. Tím optimističtější mám na mysli to, že hlavní postavy jsou na tom na konci o fous lépe, než na začátku. Naopak u Zmizelé mi to tak nepřišlo a když jsem pak zpětně o Zmizelé přemýšlela, tak mi tento fakt na knize vadil čím dál víc.
V Temných koutech je náznak naděje na lepší zítřky a i když se hlavní postavy nezměnily a byly to pořád ty stejné hlavní postavy se svými démony, tak přece jen prošly určitým vývojem, který je posunul dál, a to se mi líbilo.
Navíc zde byla detektivní zápletka vyřešena, vraha jsem tušila, ale přece jen jsem motiv a to, jak se to celé vlastně událo, úplně přesně neodhadla. Konec byl tak tedy i pro mě překvapením, díky čemuž jsem si jej příjemně vychutnala.
Takže přes lehce rozvláčnou první polovinu knihy hodnotím Temné kouty kladně a už teď jsem zvědavá na filmové zpracování. :)

paula8483
15.07.2015 5 z 5

Napínavé od začátku do konce...jen občas nějaké pasáže možná zbytečné. Skvěle zakončené.

Aurorita
09.07.2015 5 z 5

Knížku jsem právě zhruba po třech dnech dočetla a jsem z ní naprosto nadšená. Flynnová opět nezklamala, četla jsem od ní už Zmizelou, ale Temné kouty se mi líbily ještě víc. Kniha mě pohltila hned na začátku a nemínila mě ani na okamžik nechat vydechnout. Vždy, když jsem ji odložila, musela jsem se k ní zase brzy vrátit, byla pro mne jako droga. Upřímně řečeno, jsem ráda, že už ji mám přečtenou a mohu se soustředit i na něco jiného. A k obsahu, měla jsem svůj typ, kdo je skutečným vrahem, no, nakonec se ukázalo, že jsem nebyla až tak daleko od pravdy a zároveň na druhou stranu, že jsem se pěkně spletla. Ano, dává to smysl :)

martina4041
06.07.2015 4 z 5

Pro mě o dost lepší než zmizelá. Lépe se mi tato kniha četla. ano sice hlavní hrdinka mi místy lezla na nervy,ale jak bychom se zachovaly či chovaly mi kdyby se nám stalo to samé. Místy a některé kapitoly mi přišly zbytečné. Celkoví dojem z knihy mám velmi dobrý. První knihu jsem četla zmizelou a na tu to jsme se bála sáhnou aby nebyla to samé jako zmizela(už nikdy více) Kniha mě překvapila a byla jsem ráda, že jsme si ji nakonec pořídila.

Lexina
04.07.2015

Já vám nějak nevím. Nedokážu nějak popsat pocity z knihy. Je zajímavá, dobře se čte, ale něco mi tam chybělo a nedokážu přesně říct co. Dvě třetiny knihy jsou roztahané, takové nic moc, až ta poslední stojí za to. Zápletka nebyla špatná, ale prostě..rozřešení mi přišlo takové "divné".
Temné kouty jsou slabší než Zmizelá.

VČJKR
29.06.2015 3 z 5

Oproti Zmizelé výrazně slabší.

Lucy84
29.06.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Líbila se mi i o trochu víc než Zmizelá. Je opět výborně napsaná, čtivá a po dočtení mě stále nutí o příběhu i postavách přemýšlet. Libby jsem přišla docela brzo na chuť, právě asi proto, že to nebyla taková ta prvoplánová, krásná, dokonalá hlavní postava, která v životě udělá všechno dobře a je bez chybyčky. Určitě si ještě přečtu i Ostré předměty.

misbyxo
27.06.2015 5 z 5

Od autoroky jsem četla zmizelou, která se mi líbila tolik že jsem se rozhodla si přečíst i tuhle knihu od této autorky. Je to čtivá knížka se zajímavým obsahem. Ale docela na začátku váznul děj, bylo to trošku protáhlejší ale druhá polovina knížky je skvělá, konec který jsem vůbec nečekala :) Ikdyž ze začátku to bylo trošku nic moc tak ten konec to vylepšil a dávám 5* :)

Ruxandra
22.06.2015 5 z 5

Tak to byla jízda... Zmizelá se mi líbila, ale Temné kouty mě doslova chytili a nepustili, dokud jsem je nedočetla. Postupné odkrývání starého případu vražd, z pohledu několika lidí mě opravdu bavilo (kdo si taky vzpomněl na Odložené případy? :) ). A i když jsem si Libby nijak extra neoblíbila, i tak to bylo napínavé a zajímavé čtení :)

JudgeURBAN
21.06.2015 5 z 5

Vystupuje z toho taková ta čirá deprese kterou mám rád a příběh je nám dávkován po malých doušcích, že nám autorka nedá spát a nemáme jasno v podstatě v ničem do konce příběhu a tak to má být. Jediné co mě na této knížce zklamalo je jeho zaončení. Ne že bych nebyl z konce překvapený, ale narozdíl od ostatních děl této autorky není zvlášt neočekávatelný. ( 12.3.15 až 21.6.15 )

ellescorpio
20.06.2015 odpad!

Jsem v půlce knížky a pořád čekám, kdy se něco začne dít, takže na 5 hvězd to rozhodně nebude. Zatím mám pocit, že zápletka by vystačila na 100 stran a zbývajících 300 je nadbytečná omáčka plytkých zbytečných keců. Bohužel je toto společným jmenovatelem pro většinu ženských píšících thrillery... pokračování po dočtení. Zbytek knhy můj názor nijak nezměnil. Roztahané, psaní seriálů vy jí asi šlo líp. Rozhodně už od této autorky nic číst nebudu a už se těším až si spravim chuť na nějakém kvalitním thrilleru, kde nebudu přeskakovat odstavce zbytečných žvástů.

lea6493
16.06.2015 5 z 5

příběh mě velice bavil, je strhující a pořád vás nutí odhadovat jak to tedy bylo.

ondaboss
11.06.2015 5 z 5

Tak tohle byla pecka.
Užil jsem si to parádně. Výborná jízda.
A to přeskakování mezi postavami a v čase - klobouk dolů Gillian :-)
To Ti fakt jde parádně. Nejen tady.
Přiznám se, že jsem se těšil na malinko šílenější konec, ovšem tohle byla prostě pecka.

zpevSusannah
09.06.2015 5 z 5

Hmmm, to bylo fakt zvláštní. Tak zvláštní až jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Temné kouty jsou opravdu plné stínů. Stínů, ve kterých se schovává plno smutných myšlenek a tak reálných, až z toho mrazí (lehce zmanipulovatelné děti, "nevinné" drby ničící životy slušných lidí, zoufalost matky nemající hranice).
Po dočtení poslední stránky jsem pocítíla úzkost a utrpěla lehký duševní šok.
Příběh Libby Dayové se ani zdaleka nevyrovná příběhu Amy Dunnové! Promiň Amy, prostě si mi nepadla do oka...

CatherinManson
08.06.2015 5 z 5

Naprosto skvělé! Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout! Málem jsem s ní i spala. :D Perfektně napsané, stejně jako všechny její ostatní knihy. Konec mě velmi překvapil, vůbec jsem nečekala takový vývoj. Podle mě Gillian nemůže být normální člověk, normální člověk nemůže napsat o takových nechutnostech. :D A to platí pro všechny knížky. Každopádně mě její styl velmi baví. Za mě pět hvězdiček!

red_me93
01.06.2015 4 z 5

četla jsem dříve Zmizelou, srovnání obou knížek se tedy nevyhnu :)
Zmizelá byla dobrá, ale měla sem problém začíst se a konec bych uvítala po tom všem úplně jinej :D...u téhle knížky, nevím čím to bylo, sem naopak otáčela jednu stránku za druhou, potřebovala sem vědět jak se to stalo! :D bylo to zajímavý, napínavý...a konec velká shoda náhod, která mě vůbec nenapadla, takže tuhle knížku hodnotím trochu líp než Zmizelou. Každopádně, pokud můžete, přečtěte si! :)

Karcoolka2210
31.05.2015 4 z 5

Nuž ďalšia dobrá vec z pera Gillian Flynn. Veľmi pútavé, kniha sa ozaj ťažko odkladá z rúk. Autorka zasa ponúka ponurý a tragický príbeh rodiny Day. Miestami šokujúce, miestami brutálne, miestami prekvapivé a miestami aj predvídateľné čítanie, no pre čitateľovej Flynovej kníh je to povinné čítanie ;) AJ

veronika5179
24.05.2015 5 z 5

Autorku zkrátka zbožňuji. Líbí se mi, jak nechodí kolem horké kaše, líbí se mi její ženské hrdinky a to, jak dokáže čtenáře seznámit s jejich myšlenkovými pochody. A líbí se mi, jak si se čtenářem hraje a dostane ho tam, kam ho dostat chce. Kéž by toho napsala více!

Paja85
19.05.2015 3 z 5

Musím dát jen 3 body, protože jsem se až do strany cca 300 nudila. Nemůžu si pomoct, prostě jsem se do ní nemohla zabrat. Posledních 130 stran mělo ovšem spád a vše do sebe pomalu začínalo zapadat.

vyvodka
18.05.2015 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. Pak děj dostal spád a napětí se zvyšovalo, odkrývaly se nové skutečnosti, které zamíchaly kartami a já jsem musela několikrát měnit svůj "tip" na pachatele. Věřím, že knížka vyvolává u čtenářů rozličné reakce, způsob psaní i samotné téma se k tomu nabízí.
Musím se přiznat ještě k jedné věci: váhala jsem, jestli se vůbec do čtení knížky pustit z důvodu avízované zápletky spojené se satanismem. Není to zrovna můj šálek kávy. Po přečtení jsem ale zjistila, že jen na tématu vyznávání satana děj nestojí. Takže pro ty, kteří váhají ze stejného důvodu, nenechejte se odradit a pusťte se do čtení.

vraždy zfilmováno napětí rodinné vztahy psychologické thrillery

Gillian Flynn
americká, 1971