Temné kouty

Temné kouty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180131/bmid_temne-kouty-Dd8-180131.jpg 4 1809 419

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dark Places , 2009

Kyri
13.06.2019 2 z 5

Četlo se mi to opravdu pomalu. Dozvěděla jsem se spoustu informací, bez kterých by se četlo líp a obsahu by to vůbec neuškodilo. Celé to bylo takové utahané, k hlavní hrdince jsem cítila nechuť. Vlastně tam nevystupoval nikdo, kdo by byl sympatický. Ty scény se zvířaty jsem přeskočila. Rozuzlení mi přišlo vyloženě překombinované, neuvěřitelné a hloupé. Ostré předměty i Zmizelá byly zajímavé a i když občas nebylo příjemné to číst, nešlo přestat. Tuhle věc jsem chtěla mít za sebou a zároveň to vůbec neubývalo. V závěrečné části jsem nad knížkou 2x usnula, asi tak byl konec napínavý.

Leena
11.06.2019 3 z 5

Tak taková pecka to zase nebyla, na to, že tuto autorku všude vychvalují do nebes. Asi už si od ní nic nepřečtu, zbytečně přechváleno. A ty scény s těmi zvířaty si mohla odpustit, spíše to znechutilo a nějak se to tam nehodilo:-(

Poeta.kno
08.06.2019 3 z 5

Ano, klidně by to mohla být kniha napsaná dle skutečné údálosti. Vše se zdá být tak věrohodně napsáno, že mne kniha vtáhla do děje, až jsem nevnímal čas.

Cleo De Nile
07.06.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Gillian Flynn. Už od prvních stránek je to strhující čtení, a hlavní hrdince, byť vám bude občas lézt na nervy (a ne málo), budete držet palce. Myslím si, že něco takového by se klidně mohlo stát, respektive stalo se. Pachatele podle mého názoru uhodne jen minimum lidí, a to ještě pomocí obyčejného tipování, já jsem měla v podezřelých někoho úplně jiného. Jinak jsou všechny postavy nesympatické, nejvíc mě vytáčely Diondra a Patty, ale není pochyb, že to tak sama autorka zamýšlela.

Beky
02.06.2019 5 z 5

Za mne perfektní záležitost!
☆ Líbí se mi prolínání dějů a způsob, jakým se dopracujeme k "objasnění".
☆ Napětí od začátku až do samotného konce!
☆ Překvapivý konec vyvozený z plynulých souvislostí celého příběhu! :-)
☆ TUTO KNIHU JSEM SI ZAMILOVALA ♡

Bauriska
01.06.2019 4 z 5

Tak stísněný pocit z knihy jsem snad ještě neměla. Příběh mě sice tolik nebavil, autorčin styl psaní mě také nezaujal. Ale ten divný pocit na konci.. A když kniha vzbudí přese všechno takové pocity, tak to asi nebylo tak špatné. Proto čtyři hvězdičky.

vera4669
26.05.2019 odpad!

Autorka mě bohužel absolutně nebaví, do knihy jsem se nutila a ve 3/4 knihy jsem ji musela dát pryč. Bohužel, to se mi jindy nestává.

veronika8816
12.05.2019 1 z 5

Přespříliš do detailu popsané prostředí až nenechává čtenáři prostor pro trocha té fantazie - ba naopak se čtenář po chvíli čtení zdlouhavých popisu ztrácí a nakonec nechápe jak daná místnost či krajina vypadá. Nenapínavý příběh o traumatizované holce.

Terošu
10.05.2019 odpad!

Wow, “bestseller”, aha. Tahle autorka mě fakt nebaví. Zmizelá mi přišla jako nepovedená a za vlasy přitažená parafráze na Cathy Amesovou a tohle zas nějaký pokus o navození podobné zoufalé marnosti Chladnokrevně, dokonce tam je Holcomb i mimochodem zmíněný (!!!), ale tohle je tak neuvěřitelně za vlasy pritažené... že tady asi někdo chyběl, když se ve škole brala kombinatorika. Ve stínu díla Chladnokrevně, na které jsem při čtení často vzpomnínala, tohle působí fakt jako pokleslá zábava. Capote tomu dílu obětoval kus života a nikdy na ten pocit zmaru při čtení nezapomenu. Tohle je oproti tomu srajda a rozhodne existují jiní současní autoři, kteří žánr zvládají reprezentovat důstojně.

LadyHip
09.05.2019 5 z 5

Myslela jsem, že nesnesu číst příběhy o utrápených, nešťastných a už vůbec ne o zavražděných dětech. Tenhle příběh jsem zhltla jedním dechem a jako mámě dvou kluků mi bylo víc jak půl knížky pěkně úzko. Takový pocit zoufalství a beznaděje jsem ještě nad stránkami nezažila. Nevím, jestli to byla síla příběhu, skvělé vykreslení postav nebo styl psaní..možná kombinace všeho... Silný zážitek, který nedokážu zhodnotit jinak než 5 hvězdami.

Matita310
30.04.2019 5 z 5

Další kniha od Gillian Flynnové a další pecka. Skvělá knížka, podle které je celkem dobře natočený stejnojmenný film. Ale co si budeme povídat. Knížka je knížka.

angloumene
05.04.2019 3 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst na základě filmu, který mě no...úplně nepřesvědčil. Po této zkušenosti musím uznat, že Gillian Flynn přese všechno více sluší filmové zpracování. Kniha chvílemi ztrácela tempo, příběh i přes svou (občas mizející) gradaci nijak nevyčnívá. Zase na druhou stranu se jedná o lehké, letní čtení, takže na dovolenou proč ne :)

greetchen
02.04.2019 5 z 5

Zajímavý námět, mistrně zpracovaný, temný a tíživy, až jsem musela chvílemi od knihy "odpočívat" a vydechnout si od mrazení, které to dokáže vyvolat v břiše. Od začátku do konce čtivé, silné a napínavé.

Laduš94
25.03.2019 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, jako ostatně cokoliv od Gillian Flynn. Líbilo se mi, že psaní nebylo "šablonovité" a opravdu jsem do poslední chvíle netušila, jak to celé vlastně bylo. Nejvíce mě asi bavilo propojování současnosti a minulosti a střídání různých úhlů pohledu.

MakiKorda
19.03.2019 5 z 5

Čte se sama. Gillian flynn umí vždy skvěle zaujmout a překvapit. Jedna z knih které vás donutí nad ní přemýšlet ipár dní po přečtení. Doporučuji.

RuzovaPanterka
11.03.2019 5 z 5

Bože, to byla jedna velká deprese, která mě opustila opravdu až po dočtení! Ta vystavěná hlobocedepresivni atmosféra se mi vážně líbila, hlavní hrdinka není zrovna hrdinka, ve které byste se zhlédli, což bylo neobvyklé a osvěžující mezi těmi všemi pozitivními detektivy a ten konec?! Mazec! Jo Gillian jen tak dál, jdu na Ostré předměty...

Sudin
12.02.2019 4 z 5

Mě se kniha líbila více než Ostré předměty. Pořád se něco dělo a postupné odkrýváni osudného dne mě bavilo. Konec mohl být o trošku propracovanější, ale i tak převládá spokojenost.

wiana82
04.02.2019 4 z 5

Postava Diondry byla vážně děsivá. Neměla snad jedinou kladnou vlastnost a to jsem si myslela, že na každém se dá něco dobrého najít. Líbilo se mi, že se střídala minulost s přítomností, pohled Bena, Libby a Patty. Extrémní řešení Patty asi nikdy nepochopím, Ben, že dal přednost takové šílené osobě před rodinou... pátrání Libby mě bavilo nejvíc.
Určitě stojí za přečtení!

jittik
26.01.2019 4 z 5

Kniha byla úžasná a četla se jedním dechem, ale konec jsem čekala lepší, ten mě strašně zklamal. Nato jak to byla skvělá kniha, tak odhalení vraha bylo jako z detektivek co koupíte v trafice...

crazyslunicko
02.01.2019 5 z 5

(SPOILER) Začátek byl takový pozvolný a v podstatě se nic zásadního nedělo. Pouze Libby se nudila v tom svém přeplněném bytě s harampádím. Něco ji začalo zajímat až když ji sdělili, že nemá v příštích měsících z čeho žít. Došly ji peníze a ona prostě nehodlá pracovat. Ozvou se ji, ale z jedné skupiny, kterou fascinují staré vraždy, záhady apod. Chtějí Libby vidět, aby jim pověděla, jak její rodinu povraždil její bratr Ben. Když se však dostaví, tak ji v podstatě vmetou do tváře, že byla moc malá a nic si pořádně nemohla pamatovat. Ukážou ji důkazy, které možná dokazují Benovu nevinu. Libby si nechává zaplatit za rozhovory se svědky - s vlastním otcem, spolužáky apod. Postupně zjišťuje, že vše je úplně jinak než se zdá a hlavně -proč ji Ben nezabil?

Celkový dojem - kniha se mi líbila, konec byl hodně překvapující a tak to má být. Veškeré postavy mají své mouchy, chyby a zvrácené chování - od týpků, které fascinují vraždy po Libby, která všude krade bez přemýšlení drobnosti. Hodně mě zasáhl příběh maminky dětí, která ač má 4 děti a nemá moc peněz, tak se jim snaží zajistit alespoň nějaký komfort.

vraždy zfilmováno napětí rodinné vztahy psychologické thrillery

Gillian Flynn
americká, 1971