Temné kouty

Temné kouty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180131/bmid_temne-kouty-Dd8-180131.jpg 4 1809 419

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Dark Places , 2009

JFK117
19.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Autorce se podařilo vtáhnout mě do příběhu okamžitě. Přibližně do poloviny knihy jsem odhadovala, kdo je pachatel. Druhou část knihy jsem si přála, aby vše bylo jinak, aby se to nestalo. Aby to byl jen hnusný sen, ze kterého se Debby probudí. Dospělá, šťastná,třeba po oslavě matčiných narozenin...
Děkuji za varování v komentářích - přeskočila jsem likvidaci krav, ale přeskakovala jsem i podrobný a opakující se popis vyvraždění rodiny.

nicolettkaa
17.12.2020 2 z 5

Hvězdička za všechny naprosto nesymptické postavy, což jsou všechny zde vystupující postavy. S tím se setkáte málokde (kromě knih od Flynnové). Hvězdička za střídání kapitol minulost/přítomnost, který mě vždy baví.

Bohužel to je pro mě z pozitiv vše. Námět slibný, ale pro mě ne tolik uvěřitelný. Některé pasáže zbytečné, zdlouhavé, nudné a pro děj nedůležité. Knize by nějaké škrty neublížily. Lépe hodnotit nemohu.

P.S. Pokud čtete opravdu pořádně a vnímáte indicie, skutečně lze vraha odhalit dříve než to udělá Libby.

MALÝ SPOILER
Vadilo mi také jak se Diondra chovala v těhotenství - alkohol, drogy a to v ne malém množství. To musel být zázrak, že se jí narodilo "normální" dítě.

klaraj093
22.10.2020 3 z 5

Rozjezd byl poněkud nudný.. Nicméně potom mě kniha bavila. Ale nemohu říct, že je to nějaký zázrak.

Amízek
10.10.2020 5 z 5

Smekám před autorkou. Velmi povedené dílo. Název mě hodně zaujal, ale nechtělo se mi moc do čtení. Začátky knih, jsou jako začátky filmů, nudné a musíte chvilku čekat, než začnete chápat pointu. Velmi jsem se divila, že zrovna tahle kniha mě bavila hned po otevření a nenudila mě, tudíž jsem se hned začetla. Nemam moc ráda rozdělování knih, jako je tady. Utnutí v nejnapínavějšim a čekat několik kapitol, než se to vrátí zpet, k té události. Tady mi to ale vůbec nevadilo. V každičké kapitole se něco dělo a každá byla napínavá. Moje mysl přemýšlí i nad tím, že máme postavy několika generací různého věku od dítěte po dospělého a každá postava má danný problém, ať je to puberťák, dospělý s rodinou i bez rodiny, typický ožrala, či dítě a my sledujeme, jak se tyto problémy stupňují, smutně, přehnaně, nechápavě. Bylo to pro mě poučné i děsivé. Psychothriller, co zanechá zvláštní pocity. Odporné vyvrazdění, propadnutí drogám a satanu, nedorozumění, které nebere konce, lži ..... Problém, který se nabaluje a propadá hloubš a hloubš do černoty a končí tragedií, která se bude rozplétat po tolika letech

slaska77
25.09.2020 4 z 5

Autorka má bezesporu talent pro vyprávění, příběh je sice drsný, ale má velmi zajímavé rozuzlení, vyplatí se dočíst, oproti Zmizelé mi přišel příběh i uvěřitelnější. Děti se někdy chytnou špatné party, rodiče někdy jsou ve finančním průšvihu a zcela malé děti si pamatují události zkresleně nebo si i něco vymyslí. Když se tyto prvky dobře smíchají, dá to slušný koktejl, pouze osoba Diondry a jejích rodičů je poněkud méně uvěřitelná, a to v obou časových rovinách, jinak velmi zdařilé! (září 1340 str.)

V_Klarka
11.09.2020 3 z 5

Mám smíšené pocity, jako celek se mi kniha líbila, zajímavé rozuzlení. Tady často zmiňovaný pomalý začátek mi nevadil, nějak zvlášť nudné mi to nepřišlo. Na druhou stranu se mi snad nikdy nestalo, aby mi téměř všechny postavy byly tak hrozně nesympatické, některé události mi přišly nereálné. Rozčilovalo mě časté používání slov typu bifokální, stoický, eunuch,... a také přehnaná snaha o to, aby v knize bylo co nejvíc nechutností, často zbytečných ("Rty měla masité jako stydké pysky").

zuzca.h
01.09.2020 4 z 5

Zajimávý příběh ,bohužel ale s velmi pomalým rozjezdem, s ještě zajímavější rozuzlení. Hvězdičku ubírám za pomalý rozjezd a občas nudné kapitoly a hlavně pro mě za ploché postavy, nedokázala jsem si k nim najít cestu a hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická.

Nikusha
19.08.2020 4 z 5

Ubírám hvězdičku za tvrzení, že rock/metal vysílá jakési podprahové signály nebo něco tomu podobného. Jako milovníka této hudby mě to zabolelo. Jinak kniha super, čtivá, napínavá. Obě časové linky se četly dobře.

Jája92
18.07.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala, i když téma, kterému se autorka věnovala bylo děsivé.

hanakk
09.07.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala, protože mám ráda od autorky Zmizelou a Ostré předměty. Temné kouty mě ale dvakrát neoslovily. Do čtení jsem se musela nutit, až druhá půlka knihy mě alespoň trošku bavila. Ani nevím proč, ale příběh mě příliš nezaujal, hlavní hrdinka mi lezla na nervy a to mi kazilo celý dojem z knihy. Od autorky bych určitě doporučila lepší knihy.

Jane333
03.06.2020 2 z 5

Zdá se mi, že autorka si libuje v nechutnostech. Za mě to byla překombinovaná fantasmagorie. Ostré předměty a zmizelá mě bavily víc.

konicekbily
24.05.2020 3 z 5

Některé psychothrillery jsou podle mne neúměrně natahovány a tím zanechávají u některých čtenářů smíšené pocity. Toto cítím po přečtení této knihy. Jisté kapitoly pokládám za zbytečné.

kathla
24.05.2020 3 z 5

Celkem čtivé, sem tam pasáže, že jsem nechtěla číst dál - přišlo mi to už moc nechutné a vyloženě k rozuzlení jsem se přemáhala se čtením neb jsem nechtěla znovu natrefit na detaily (jsem asi moc cíťa). Ale zvědavost mi nedala a vyplatilo se. Skončilo to jinak než jak bych tipla.

ManitraM
11.05.2020 3 z 5

Nuda, nuda a zase nuda... první polovina knížky mě nudila, neustále jsem ji odkládala, snad po každé přečtené kapitole...
Naštěstí jsem ten typ, co knížku prostě dočíst musí.
Druhá polovina se začala konečně rozjíždět a poslední třetinu jsem zhltla jedním dechem, prostě to už nešlo odložit.
Celkový dojem z knížky "WAU!!!", ale ten nudný a odrazující začátek se musí odrazit na počtu hvězdiček...

mag097
10.05.2020 4 z 5

Knížka nebyla vůbec špatná, děj byl dobře vystavěný a střídání vyprávění z úhlu různých postav a střídaní minulosti a současnosti mu dodává na čtivosti. Určitě kladně hodnotím i fakt že autorka se nesnaží úplně za každou cenu šokovat a dodává to příběhu na autentičnosti....co je ale slabou stránkou této knížky je její délka, pokud by byla klidně o 100-150 stránek kratší, jenom by jí to prospělo. Začátek je docela vleklý a některé úseky by se daly klidně vypustit.

prazskanaplava
04.04.2020 4 z 5

7/10 Ideální materiál na dlouhou cestu vlakem, letadlem, k zabíjení času v čekárně nebo na deštivé nedělní odpoledne, kdy nemá člověk do čeho píchnout. Povedeně budované napětí pomocí časových skoků do minulosti a odkrýváním událostí jednoho zásadního dne z pohledu 3 hlavních postav. Očekávala jsem škvár odpovídající žánru, který po první kapitole znuděně vzdám, autorka mě ale překvapila tím, že vážně umí psát a nevymýšlí absurdní ptákoviny ve snaze za každou cenu šokovat jako někteří její kolegové (Nesbo). (Shaye Areheart Books, 2009)

Maanna
02.04.2020 3 z 5

Zmizelá od této autorky se mi líbila moc. U téhle knihy mám rozpačitější dojmy. Určitě mě zaujala hlavní hrdinka a obecně dětské postavy, včetně popisu, jak je snadné děti přivést k tomu, že uvěří něčemu, co se vlastně nestalo. povedl se také Runner jako prototyp životního zoufalce. Naopak mi vůbec, ale vůbec nedával smysl vztah Bena a Diondry, ony sedmnáctileté k patnáctiletým chlapcům běžně moc neinklinují a zde jsem nenašla žádný důvod, proč by to pro Diondru mělo být jiné, když měla mnoho jiných možností...
Nejvíc ale pro mě nefungovalo střídání časových rovin - jako postup je to určitě zajímavé, ale autorce se to nepovedlo úplně vybalancovat, takže mnohdy se informace v přítomnosti a minulosti spíš opakovaly, než aby se doplňovaly, a děj se pak zbytečně natahoval. Ale zase úplně špatné to určitě není.

Petraxxx
31.03.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá od začátku do konce. Nutí vás číst dál a dál.

March
22.03.2020 3 z 5

Měla jsem problém se do knížky pořádně zacist, způsob psaní knihy mě baví, Zmizela byla skvělá. Ale postavy z teto knihy mě moc neoslovili...ale závěr knihy byl ficak, měl zajímavé a prekvapive zakončení.

Warty
07.03.2020 3 z 5

Rozjezd nic moc, hlavní hrdinka totiž není dvakrát velká sympaťanda, ale nakonec to nebylo špatné.

vraždy zfilmováno napětí rodinné vztahy psychologické thrillery

Gillian Flynn
americká, 1971