Temné kouty

Temné kouty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180131/bmid_temne-kouty-Dd8-180131.jpg 4 1810 419

Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá… Psychothriller Temné kouty (2009) americké bestselleristky Gillian Flynnové, autorky kultovních kriminálních románů Zmizelá (2012) a Ostré předměty (2006), vyhlásil časopis Publishers Weekly nejlepší knihou roku. Hlavní roli v připravované filmové adaptaci ztvární Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dark Places , 2009

myomyo
15.02.2015 5 z 5

zpočátku jsem se do příběhu nemohla začíst (což naopak nemůžu tvrdit o Zmizelé), ale po pár desítkách stránek už jsem byla opět vtáhnuta do děje a nedokázala knížku odložit.. :o) ..a překvapivý závěr? ten k autorce prostě patří...

Baiba
13.02.2015 4 z 5

Nic jsem nečekala a potkalo mě příjemné překvapení. Pokud se slovo "příjemné" dá v souvislosti s tímto románem použít. Temné, depresivní, zoufalé, bezvýchodné. Líbil se mi autorčin výchozí nápad, že přeživší rodinné tragédie nemusí být vždy srdnatá hrdinka bojující s nepřízní osudu, ale nepříjemná, neurotická osoba. To je na druhou stranu u Gillian Flynn i trochu problém - obtížně se hledají postavy, se kterými byste aspoň trochu sympatizovali. Zajímavá výchozí zápletka, výborně zachycený rozklad jedné rodiny, sociální vykořeněnost protagonistů a autorčin oblíbený motiv - manipulace - Temné kouty povyšují o několik stupňů nad standardní thrillery, pokud by mezi ně měly být vůbec řazeny...

kaceeenkkka
09.02.2015

Kniha mě velmi bavila, ale až od druhé půlky, kdy se pořádně rozjel děj. Potom jsem knihu přečetla během jednoho dne.

Kačenka 33
08.02.2015 5 z 5

moc se mi líbila celá trilogie

Miťuli
24.01.2015 5 z 5

Doporučuji! Perfektně napsaná nevšední detektivka s neobyčejným příběhem a závěrem. Od autorky jsem četla ještě další dvě knihy.... Proto vřele doporučuji i knihu ostré předměty :)

hopla
23.01.2015 3 z 5

Román má solidní a poměrně originální konstrukci. Módní střídání časových rovin a postav tady funguje bezproblémově a nenechává čtenáře tápat. Martýrium, které máme prožívat s hrdinkou románu, však nenaplňuje očekávání v rámci žánru krimirománu, kam román zařadil vydavatel. Volné tempo bez významnějších dějových zvratů pak nemá šanci celkově zapůsobit ani jako thriller, i když se tu jeho prvky najdou.
Časté vykreslování situací za pomoci krve, zvratků a zejména slin a hlenu působí samoúčelně, spíš jen jako "okořenění" jinak zbytečně obsáhle popisovaných scének z upachtěných nudných životů románových figurek.
Je to kniha, kterou asi málokdo odloží, aniž by měl zájem ji dočíst. Přece jen zvědavost, zda se vydala naše představivost stejným směrem, jako autorčina, zvítězí. Čekal jsem však silnější zážitek.

Ajvet
20.01.2015 4 z 5

Ani jedna postava mi nebyla sympatická - afektovaná, zbabělá, unavená, ... Přesto byl děj napínavý a konec překvapivý.

kikies
14.01.2015 4 z 5

Jako jo... je to pořád dost dobré, ale Zmizelá nasadila laťku podstatně výš. Nejvíce mi vadilo, že jsem nenašla ani jednu postavu, která by mi mohla být nějakým způsobem sympatická, se kterou bych se mohla alespoň trochu ztotožnit... celé to na mě dýchalo jistou depresivností, asi to odpovídá názvu, ale úplně stoprocentně mi to nesedlo.

Verrrunka
04.01.2015 3 z 5

Knížka má jeden hlavní problém a to je překombinovanost. Jinak bylo fakt zajímavé sledovat příběh z druhé strany, dokazování neviny namísto viny. Ale jak už mnozí psali, nenašla se ani jedna postava, která by byla aspoň trochu normální, to bylo prostě moc. Styl psaní mi poměrně sedí, ale příběh šel z jednoho extrému do druhého, chtělo to alespoň nějakou trochu uvěřitelnou část.
Jinak mě dost překvapilo, že na zadní straně je citována databazeknih.cz.

AnnaNicholaos
03.01.2015 4 z 5

Má první kniha Gillian Flynn, kterou jsem četla a která si mě získala. Příběh je napínavý, líbily se mi flashbacky a způsob, jak je autorka dokázala použít aniž by porušila plynulost díla.

kaccenaa
31.12.2014 3 z 5

Po Zmizelé je pro mě tato knížka celkem zklamáním... Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že chování některých postav je takové přehnané, nepravděpodobné.. o závěru ani nemluvě. G. Flynnovou tím nezavrhuji, určiě si přečtu i Ostré předměty.

Lenka_J
28.12.2014 5 z 5

Mé první a určitě ne poslední čtenářské setkání se současnou královnou thrillerů, Gillian Flynn, proběhlo velice intenzivně, což znamená, že jsem Temné kouty přelouskala za necelých dvacet čtyři hodin. Těch důvodů, proč jsem nebyla schopná se od knížky odtrhnout, je mnoho, ale tím hlavním je pro mě bezesporu um spisovatelky, která si se čtenářem výborně pohrává a servíruje mu neustále novou a novou dávku napětí, nové zauzlení příběhu, nebo naopak rozuzlení některé jeho části. A tak se přiznám, že se ji po celou dobu dařilo mě mást, hrát si s mou myslí a držet mě v napětí téměř až do poslední strany.
Co se mi na knížce líbilo, byly postavy, všimla jsem si, že spoustě lidem vadilo, že v příběhu nefigurovala prakticky ani jedna vyloženě kladná a obecně sympatická postava. Mě, jakožto příznivce příběhů, které nejsou černobíle vykresleny, to potěšilo. Protože ani ve skutečném životě nikdo nejsme dokonalí a stejně jako hlavní postavy v Temných koutech i my občas v myšlenkách zabrousíme do svých temnějších zákoutí, i když samozřejmě v porovnání s hlavní hrdinkou budou mít jiný nádech, a možná, že právě proto mi například postava Libby byla sympatická. Že není dokonalá, že po její návštěvě si člověk musí zkontrolovat, jestli mu nechybí rtěnka, ale přesto mi její povaha přirostla k srdci, i díky tomu, že se tak nějak vymyká takovému klasickému modelu oběti. Celkově si myslím, že se autorka skvěle vyhýbá jakýmkoli stereotypům, čemukoli, co bychom znali z dalších desítek thrillerů jak knižních nebo filmových. Bez klišé, napínavé a naprosto pohlcující, to byly alespoň pro mě Temné kouty.

TessaJean
24.12.2014 5 z 5

Tak tato kniha pro mě byla zatím nejlepší ze všech třech knih. Děj byl napínavý, dá se říct od začátku až do konce a opět až do poslední chvíle se neví jak to vlastně je.Ostré předměty jsem přelouskala tak nějak s klidem,Zmizelá mě opravdu hodně bavila,ale od Temných koutů jsem se nemohla odtrhnout.Zkrátka napínavé,strhující...Pevně doufám že autorka napíše další knihu.

skranak
21.12.2014 3 z 5

Prvnich 200 stránek nuda, velmi pomalu se děj rozjižděl. Druhá polovina knihy byla mnohem lepší,konečně se to trochu rozjelo,ale i tak to nebylo tak super,jak vsichni píší.

lucka53
12.12.2014 5 z 5

Jako vždy napínavá, až do poslední chvíle.

Bagriela
18.11.2014 4 z 5

Kniha psaná stylem, který mi vyhovuje, po celou dobu čtení jsem byla nadšená.
Hlavní hrdinka se jistě nemohla zamlouvat každému, někomu mohla přijít i vyloženě nepříjemná, já jsem si ji ale oblíbila.
Z čeho jsem ovšem byla zklamaná, byl konec. Tím nenarážím na děj (v tomto případě spíš naopak, já takový závěr ani náhodou nečekala), ale na provedení. Zkrátka jsem tomu akčnímu závěru nepřišla na chuť.
Kromě toho jsem byla spokojena, takže dávám autorce další šanci a těším se na Ostré předměty, které mě čekají. :)

efcaa
15.11.2014 4 z 5

Dobrá kniha, Zmizelá mě ale bavila mnohem víc

Marbulka
12.11.2014 3 z 5

Zmizelá mě bavila o dost víc. Ale dalo se to přelouskat :)

Georgine
07.11.2014 3 z 5

Určitě slabší než Zmizelá, kterou jsem četla před tímto titulem.

Herodes
06.11.2014 4 z 5

Nedal jsem 5 hvězdiček, protože mě po celou dobu děj rozčiloval. Dokonce jsem se zaobíral myšlenkou, že to nedotčtu. Zápletku jsem samozřejmě netušil, avšak cítil jsem, že rozuzlení vede ke konci, který se mi vůbec nelíbí.Znovu číst nebudu.

vraždy zfilmováno napětí rodinné vztahy psychologické thrillery

Gillian Flynn
americká, 1971