Tri temné koruny

Prvý diel novej a poriadne temnej fantasy série. Romantiku nečakajte! Na ostrove Fennbirn sa každú generáciu narodia tri výnimočné deti – trojčatá. Tri kráľovné, tri právoplatné dedičky temného trónu. Každej koluje v žilách iná mágia. Mirabella je nebojácna elementalistka, ktorá lusknutím prstov vykreše nenásytné plamene či privolá hromy a blesky. Katharine je travička, ktorá namieša akýkoľvek jed. A naturalistka Arsinoe ovláda faunu a flóru – traduje sa, že pod jej rukami rozkvitne tá najčervenšia ruža a skrotne aj najzúrivejší lev. Ktorá zasadne na temný trón? V deň svojich šestnástych narodenín sa musia sestry podujať na sériu nebezpečných skúšok na život a na smrť. Korunu získa tá, ktorá ostane nažive. V hre je totiž viac než len starodávny trón....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378882/tri-temne-koruny-w5C-378882.jpg 4.2146

Temné koruny (1.)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Three Dark Crowns (2016)

Kniha Tri temné koruny

cloudyyy
včera

Kniha se mi moc líbila! Zaujala mě originální zápletka s třemi královnami (elementárka, travička a naturalistka). Fandím Arsinoe a ostatním naturalistům. Určitě si přečtu i další díly.

saimon3

Do knihy jsem se vůbec nemohl začíst. Příběh se nejdříve dost vlekl, ale naštěstí se to v druhé polovině rozjelo a nakonec se i díky zajímavému zvratu událostí těším na další díl a jsem zvědavý, jak to skončí.

Co na to říct? Knížka se četla dobře a rychle a celkově příběh byl pro mě až příliš rychlí, ale jinak naprosto super a těším se na druhý díl.

Katie46

Velmi čtivá, zajímavá kniha. Rozhodně zaujme, je trochu morbidní řekla bych a opravdu temná ale za to poutavá a rozhodně originální nápad. Líbila se mi.

Havraspárka

No, začátek byl lehce zmatený a trochu se táhl, což mě nutilo dlouho tuto knihu odkládat, ale někde v půlce to nabralo ten pravý spád a konec jsem dočetla prakticky jedním dechem. Takže se rozhodně nenechte tím začátkem odradit!

Veruu95

Do knihy jsem se nedokázala začíst. Po 200 stránkách jsem ji odložila, třeba se k ní někdy v budoucnu vrátím a změním názor, námět totiž vypadal zajímavě. Ale ta absence děje mě prostě nebavila.

medvídě

Obsahuje i spoiler

Tak tohle je opravdová bomba!
Když si člověk říká, že už ho snad nic nepřekvapí, tak nastane plný zvrat a vše se otočí o 180°. A ten závěr? Já nutně potřebuji pokračování!!! V originále už vyšlo více dílů, takže doufám, že se u nás brzy všechny objeví. Plusové body nejen za dechberoucí příběh musím dát i za tu mapu na předsádce knihy (obdivuji mapy v knihách).
Příběh tří 16letých sester, rozdělených v 6 letech a poslaných do rodin na výchovu. Pouze jedna z nich, Mirabella, využívá svůj dar od útlého dětství – živly (elementálka). Ale i přes všechny opatření kněžek se jí jednoho dne podaří uprchnout a zamilovat se do přítele ochránkyně své sestry Arsinoe – Jules. Také si ale jako jediná vzpomíná na společné chvíle se sestrami a o to je pro ni těžší, že je m zabít, aby přežila a stala se královnou.
Arsinoe vyrůstá u naturalistů, kteří mají dar ovlivnit zvířata i rostliny. Velká část z nich má svého familiára – zvíře, které je s ním spojené, ale Arsinoe se žádné zvíře doposud nepodařilo přivolat. Její ochránkyně a přítelkyně Jules má pumu – Camden, a je tak považována ta jednu z nejsilnějších naturalistů. A je zamilovaná do Josepha, který byl na 5 let vyhoštěn za pomoc při útěku královny, který se ale nezdařil. On sám je do Jules také velmi zamilovaný. Tedy až do nečekaného setkání s královnou Mirabellou, která mu zachrání život na rozbouřeném moři.
A chudinka, křehká, vyhublá, strupy po jedech posetá Katharina. Ta je vychovávána traviči. Pod vedením Natalie, kterou si oblíbila a její sestrou Genevieve, která ji jen trápí a míchá silnější jedy, pomalu vyrůstá a snaží si budovat imunitu, i když to pro ni není vůbec snadné. Traviči totiž raději jedí a pijí vše, co obsahuje nějaký jed, jinak tím pohrdají. S tím má ale Katharina problém. Jak jen by mohla vyhrát, když se její dar také ještě neprojevil? A vypadá tak křehce? Vše se změní s příjezdem Nataliina příbuzného, Pietyra, který se do Kathariny zamiluje (a ona do něj) a který ji hlavně úplně změní – vystupování, sebevědomí a i to, jak vypadá – konečně začne být přitažlivou mladou dívkou, o kterou by mohl lid projevit zájem, a moc by zůstala v rukou travičů další roky. Ale Pietyr ji zradí …
Kněžka čekatelka Elisabeth řekla Mirabelle jednu důležitou věc – všichni mají dvě tváře a každý dar má 2 strany mince. Každý dar může něco dobrého dát, ale i ublížit. Na což někteří zapomněli.
Říká se, že královna ihned po porodu ví, jaký dar má která její dcera …

LenkaPet

Dost dlouho jsem se u knížky nudila. Ale myslím si, že stojí za přečtení, vzhledem k vyvíjejícímu se ději, budou další díl určitě zajímavé.