Temné hlubiny ekniha

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360148/temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 4.61068

Inspektorka Erika Fosterová (3.)

Dark Water (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno: (ekniha), Grada

esfinge
03. prosince

Pro mně od Bryndzy nejlepší díl. Velmi čtivý příběh, neslo mi odlozit. Erika trochu lidštější a sympatičtější .

sagasir
30. listopadu

Do třetice nejlépe a tady to platí doslova

Jak už jsem napsal v nadpisu tak tady platí doslova, že do třetice nejlépe. Nevím proč zrovna číslo tři je takové kouzelné. Do třetice nejlépe, tři oříšky pro Popelku, tři přání a další věci spjaté s tímto číslem. Bryndza nám představil třetí případ s Erikou Fosterovou a rozhodně zatím ten nejlepší. Tady nemám absolutně co vytknout a naopak budu jen a jen chválit tak se pusťme do toho a půl je hotovo.

Začneme tím klasickým. Takže Temné hlubiny mají 416 stran. Na nich najdeme opět skvěle vypracovaný příběh. Postavy se nadále vyvíjí a jedou si to svoje kolikrát. To obzvlášť platí u hlavní postavy. Erika si prostě do ničeho nenechá kecat a i za to ji čtenáři milují a já jakbysmet. Jak jsem psal už u Nočního lovce, tak vlastně celý policejní ansábl je jedna skvělá sebranka. Velice zajímavě pak působí i postava vyšetřovatelky Bakerové. Ta nám do děje často docela zásadně vstupuje a paradoxně je to taková Erika v jinačím podání. Protože si taky jede takříkajíc jen to svoje. Což není úplně ku prospěchu věci. K prostředí snad napíšu jen to, že se zase ocitáme v starém dobrém Londýně. No prostě mlha, deštivo a jen občas přívětivé počasí. Jednoznačně jak dělané pro kriminální příběhy. Zrovna jeden takový zapeklitý případ nám pak řeší Erika se svým týmem a nutno dodat, že zatím je to nejlépe zpracovaná autorova tématika. Příběhově nijak nevázne, vše má svou hlavu a patu, je vyřešen, napětí mu nechybí a rozhodně dokáže zaujmout. Hlavně se v něm řeší smrt dítěte a to člověka tak nějak víc zasáhne a zároveň se mu to i víc líbí. Pokud je to opravdu dobře zpracováno. Samozřejmě myšleno jen v té teoretické knižní rovině. Velkým plusem je i to, že v nás Bryndza dokáže vyvolat pocity. Zatímco některé příběhy čteme bez přemýšlení, tak tady Erice vyloženě fandíme, aby dopadla ty zloduchy a pomstila tak smrt malé dívenky. Líbilo se mi i zakomponování minulosti do děje. Bryndza jednoznačně neusnul na vavřínech a naopak nám předal zatím to nejlepší ze sebe a bude to mít vyloženě velmi těžké si tuto laťku udržet. Natož snad překonat. Tohle je jednoznačně literární majstrštyk a to už jsem přečetl mraky a mraky kriminálek a jen tak mě už tedy něco neosloví.

Je úžasné jak má Bryndzovo psaní kvalitativně stoupavou frekvenci a jestli to takhle bude pokračovat, tak nás s takovou snad čeká úplné literární veledílo, ale to nepředbíhejme. Naopak si řekněme, že Temné hlubiny by rozhodně byla škoda právě do Temných hlubin literatury navždy poslat. Protože by si to dílko, kterému uděluju jednoznačně 100 % rozhodně nezasloužilo. Bryndzo a Eriko už teď se neskutečně těším s čím se na nás vytasíte příště.

Janicga88
28. listopadu

Skvěle napsaná detektivka..

Sjuzana
23. listopadu

Zatím nejlepší díl série. Svižný napínavý děj a zajímavé rozuzlení.

VerJer
17. listopadu

Za mě nejčtivější ze série. Jednoduché čtení, které má spád. Erika mi tady přišla nejsympatičtější. Čtvrtý díl si tak ráda přečtu.

Janča089
12. listopadu

Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Už v minulém díle mi byla Erika se svým sebevědomím nesympatická. Iritovalo mě už i neustále se opakující důraz na to kdo je superintendant, inspektor, detektiv šéfinspektor, konstábl apod. Asi to tak v Británii mají a mělo to takto působit autenticky, ale mě to otravovalo.. Taky mám pocit, že se autor v tomto díle zase o něco víc zabýval v popisování ošklivých až nechutných věcí. Hlavní děj knihy mohl být klidně popsán na menší počet stran.

Veríňák
10. listopadu

Ach jo. Nic moc. Po dlouhe dobe jsem mela chut na detektivku, pricemz tohle nebyla dobra volba.
Oproti "Nocnimu lovu" mi to prislo jeste snadneji napsane, na muj vkus az moc. Kapitoly, co maji dve az tri strany, asi tisickrat zopakovane, ze tohle je Ericin nejtezsi pripad, hodne nerealisticke situace... na 2,5 hvezdicky.

edith79
08. listopadu

Opět velká spokojenost. Další případ Eriky Fosterové byl napínavý, plný tajemství a zvratů. Bonusem tohoto dílu je, že nás autor pouští více do Eričina soukromí a ukazuje ji nejen jako chladnokrevnou vyšetřovatelku, ale hlavně jako člověka, který má city a silné vazby ke své rodině. Pachatele jsem tentokrát tušila, ale motiv a celkové rozuzlení pro mě byli překvapením a ke konci jsem knihu doslova hltala. Pátá kniha Roberta Bryndzy je venku a než si ji koupím, musím číst Do posledního dechu.

lenuskav
08. listopadu

Moje prvotina od autora a už vím,že není poslední :)

JessieEx
07. listopadu

4,5*
Zatím nejlepší ze série! Bryndza je s každou knihou lepší a lepší, nic na tom ani nemění fakt, že se stále drží některých mně nesympatických prvků (politická korektnost, homosexuál na každém rohu , některé popisy a výrazy fakt nechutné - a nemyslím tím nic, co se týká mrtvol). Bohužel, to jsou důvody, kvůli kterým si jeho knihy nikdy nekoupím do vlastní knihovničky. Byly by pro mě mnohem přívětivější, kdyby autor vynechal sexuální stránku příběhů - která sice činí příběh hroznějším, ale mně se z toho zvedá kufr. Nechápejte mě špatně, sexualitu v knihách mám ráda, ale musí to být tak nějak vhodné. Tady mi ty popisy vč. některých výrazů nesedí - ale to je jen detail, ve srovnání se zbytkem knihy.
Je totiž napsaná bravurně - důkazem může být, že jsem ji přečetla za jednu noc a při čtení mi běhal mráz po zádech. Pachatele jsem měla sice vytipované skoro od začátku, ale ten důvod by mě nenapadl. Super! Těším se na další díl!!!

mišák1262
04. listopadu

moje druha kniha od tohoto autora ale na dívku v ledu do nemá tedy zatím........zacátek nic moc ale potom se to rozjede myslela jsem že vím kdo to udělal ale byla jsem uplně vedle.... a doufám že až seženu dalši přiběh tak že autor udělá eriku štastnou zasloužila by si to....

Rowana
03. listopadu

Je to třetí kniha, kterou jsem od autora četla a zatím se mi líbila nejvíc. Opravdu velice zajímavá zápletka, kdy jsem téměř do poslední chvíle nevěděla, na čem tedy sem. Podezření jsem měla, ale to se nepotvrdilo. V poslední třetině jsem nebyla schopná knížku odložit.

Ráďa505
02. listopadu

Tento díl se povedl - příjemná, čtivá detektivka.

Misha224
01. listopadu

Jako vždy autor nezklamal, jeho detektivky jsou super. Napínavé až do konce.

Majulle

Z práce jsem utíkala domů ať už můžu číst, a mobil jsem při čtení ani nevzala do ruky - tak skvěle to bylo napsané a napínavé. Určitě doporučuji.

Dandulka

Skvělé čtení. Jen škoda, že není víc takových čtivých knih. Snad se jich časem dočkáme. Moc se těším.

medlovice

Tak nějak pomalu přecházím na detektivky a začíná se mi v temnotě líbit. A líbily se mi i Temné hlubiny , protože mají to, co mě fascinuje - odložený případ a rodinné tajemství, které mělo zůstat utajené.
Možná, že bychom měli být pyšní, že anglický autor stvořil slovenskou úspěšnou vyšetřovatelku, ale jako člověk, který žil dlouho v cizině vím, že skutečnost by byla trochu jiná. Ale knížku jsem nechtěla odložit, tak spokojenost a doporučuju a budu číst další knihy ze série .

ivana02

Četla se hezky, zvládla jsem ji za dva dny. Hlavní hrdinka mi nebyla dvakrát sympatická, ke kolegům a podřízeným se chovala - dle mého názoru - povýšeně až arogantně, působila přechytřele. Co mi dost vadilo, byl překlad. Až to kazilo dojem z jinak perfektní detektivky. Některé věty jsem si musela přečíst dvakrát, abych je vůbec pochopila, špatný slovosled, prostě "nečeské". Neustálé vypisování policejních hodností, které mají několik slov, se u nás nepoužívají a pochybuji, že by běžný Angličan takto mluvil. Hlavně by si je asi těžko po prvním představení zapamatoval. Z tohoto důvodu jsem ubrala jinak pěkné detektivce jednu hvězdičku a od autora si rozhodně přečtu i ostatní knihy.

veru_nedvedova

Tento díl byl zatím asi nejnapínavější. Skvělé, skvělé, skvělé.

vendy8

Kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Opět začtená hned od začátku.

Tereziee

Jo, tohle mě bavilo. Čím dál víc miluju Eriku a její kolegy. Celý případ, který tentokrát řeší je velmi drsný a smutný. Konec byl překvapivý. Sice to není top aktuální krimi, ale baví mě a těším se na další setkání s Erikou.

ArwenAragorn

Četla jsem všechny knihy, které u nás od pana Bryndzy vyšly, všechny se mi líbily, ale tato nejvíc. Těším se na další a Temné hlubiny ráda doporučím.

Nikyna8

Další perfektní kniha.Přečteno jedním dechem

karantena

Opět skvělý příběh s Erikou Fosterovou.

lagina

Nemohla jsem se odtrhnout... Pro mě nový žánr, nemůžu se mu moc věnovat, pak na to pořád myslím :D Ale bylo to super, doporučuji :-) Ale, kdo v tom má prsty jsem si myslela hned při prvních zmínkách... takže něco jako Labyrint, vraha víš a teď jak proč a jak...

Lucibuska

Skvělá!

rottovat

Po předchozích dvou dílech, které mne nijak zvlášť nezaujaly, a hlavní hrdinka Erika mi byla silně nesympatická a protivná, představoval třetí díl příjemné překvapení. Jednoduchý zločin opředený šestadvacetiletým tajemstvím, svižné tempo, tak akorát postav, abyste se v ději neztráceli, žádné zbytečné odbočky a i ta Erika byla najednou tak nějak víc snesitelná. Tentokrát tedy jasné čtyři hvězdičky za ideální oddychovou četbu.

Readerka97

Kniha je dobrá, napínavá a překvapí...pokud jste nečetli předchozí dvě. Autor sice pokaždé přijde s jiným případem a vrah není snadno odhalitelný, ale celý děj se odehrává jako podle scénáře. Bohužel je stejný i u obou předchozích knih. Jinak moc pěkná detektivka/thriller na zimní večery.

helča5

Napínavé,čtivě psané počtení,zajímavé rozuzlení,super

Dandy1

Asi se s počtem prečtených knih stavám náročnější. Nepřišlo mi to ani napínavé, ani s překvapivou zápletku.