Meč severu

Meč severu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248278/bmid_temne-bratrstvo-mec-severu-yJf-248278.jpg 4 75 23

Temné bratrstvo série

Mezi Pekelnými horami a Rozdrcenými královstvími vzkvétala tři bohatá a mocná města. Každé z nich chránil jeho Magelord a každého Magelorda chránilo prastaré příměří. Ale to už neplatí. Přístav stínů byl zaplaven. Šedoměsto zotročeno. Hranice mezi světy byly probořeny a pouze Bílá paní, Magelorda vládnoucí Městu věží, stále žije, aby chránila svůj lid. Až do příjezdu slepého tuláka. Muže, který si říká Crow…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Sword of the North , 2014

Alex.Barunka
31.01.2016 3 z 5

Bohužel, první díl se mi líbil víc, měla jsem pocit, že někam směřoval, že postavy měly společný cíl, ale díl druhý, jako by neměl konce a autor některá místa vyplňoval zbytečnými charaktery, které za chvíli stejně zneškodnil, takže si kladu otázku proč? Doufám, že to vše, co mi ve druhém díle přišlo nesmyslné bude v pokračování nějaký ten smysl dávat. Škoda, čekala jsem víc.

trudoš
24.01.2016 4 z 5

I když mě Luke Scull dokázal pobavit několika neotřelými nápady, celkově z Meče severu čpí syndrom druhého dílu - vyplnit prostor. Takže na čtenáře sice čeká spousta toho putování, ale podstatných odhalení jen pár. V tomhle ohledu si autor sám nabíhá, protože tam kde byl v Temném bratrstvu alespoň trochu nepředvídatelný, tady jde po jasně vyznačené cestě. Navíc se bohužel stalo pravidlem, že rozhodující scény končí tou horší ze dvou možností. Jako by mu Joe Abercrombie koukal přes rameno.
Co však Scullovi jde naprosto jedinečně, jsou megalomanské katastrofické scény jak vystřižené z bijáků Rolanda Emmericha. Zachycení zoufalé bezmocnosti a přirozené hrůzy nad silami, které jsou mimo lidské chápání, to je něco, co si budu pamatovat ještě dlouho.
Přestože jsem čekal barvitější show, než jen takové fantasy Člověče, nezlob se, ve kterém si postavy tříbí charakter, pořád jsem zvědav, s čím přijde finále celé trilogie. O to víc, že závěr dvojky přichází v tom skutečně nejzajímavějším okamžiku.

Geralt77
23.12.2015

V knihovně jsem tuto knihu vzal ze zvědavosti,musím konstatovat že tento příběh je super,autor neřeší surovost a vypráví příběh se vším co fantasy nabízí.Opravdu zvláštní pojetí příběhu a doporučuji jej každému fanouškovi fantazy.

Luke Scull
britská