Temné a osamělé prokletí

Temné a osamělé prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404814/bmid_temne-a-osamele-prokleti-qa5-404814.jpg 4 685 169

Princ Rhen, dědic mocného království, se vždy těšil, až převezme vládu a ujme se správy své země. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Předtím, než zničil svou rodinu, svůj hrad i svou zemi. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. Žije sama s bratrem a matkou, nemají moc peněz. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne poznávat dobré stránky princovy povahy, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Že se do prince zamiluje lidská dívka. Ovšem to temné síly nemohou dopustit, a tak se spojí, aby Harper i Rhena zničily.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Curse So Dark and Lonely , 2019

lucakuca
30.12.2023 4 z 5

Kráska a zvíře v netradičním zpracování s velice zajímavým koncem, který ještě hodně zamotá s rozdanými kartami....

BellaBernasconi
23.12.2023 4 z 5

Na začátku trochu slabší, ale postupně se to rozjede a posledních 150 stránek jsem se nemohla odtrhnout. Jen mě mrzí ten konec. Byla bych radši, kdyby to prostě skončilo. Do dalších dílů se asi pouštět nebudu.

AnnaNes
13.12.2023 2 z 5

Chvíli mě bavila, chvíli ne, spíš se přikláním k ne. Do dalších dílů už se pouštět nebudu, nechci se do čtení nutit.

Bětuu
08.12.2023 4 z 5

Knížka mě zezačátku ohromně bavila. Postupem knihy nadšení opadlo, ale příběh byl čtivý a postavy, prostředí a akce mě doopravdy bavili. Knížka mě vytáhla ze čtecí krize. A romantika byla skvělá!!

KateTheBlogger
07.10.2023 5 z 5

I přesto, že nejsem cílovka, Brigid Kemmerer mě prostě baví. Příběh byl natolik čtivý, že jsem nechtěla knížku ani na okamžik odložit.
Ústřední trio mě bavilo, ale chvílemi i štvalo a suverénně nejlepší postavou je Grey.
Nejsem pravidelná čtenářka fantasy, ale překvapila mě řada vcelku brutálních pasáží, které jsem nečekala. Přeci jen se jedná o pohádkový příběh, ale alespoň je patrné, že není určen pro děti, nýbrž pro dospělé.

Nuray
20.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Další z variací na Krásku a zvíře. Docela mě to baví, navzdory tomu, že člověk ví, jak by to mělo dopadnout.
Kniha je psána poutavě. Žádný velký cukrování čtenáře, prostě hezky šup do děje. Svižně a bez sladkých nudných řečiček kolem.

Harper je jako vždy "obyčejná holka neobyčejně nadaná a všechno jí jde". Jasně že jo, vždyť je to pohádka. Mně to nevadí. Miluje svou rodinu, nakonec na ni ale přeci jen víceméně zapomene. Můžeme se domnívat, že je to kouzlem, které patří k zakletí, ale ve finále je přesvědčená, že je její domov TAM a ne v D.C. Přesto však Rhena ani nikoho jiného patrně nemiluje. Nebo ano?

Greye mám ráda celou dobu až do posledních stránek a chvíle zjištění, co se chystá v dalších dílech. Konec knihy mě utvrdil v tom, že vlastně nechci číst další díly, protože mi to dle mého názoru úplně zhatí můj pohled na velitele, který mi přirostl k srdci. Na druhou stranu bych ráda věděla, jak to s říší dopadne. Jestli se to dozvím, je zatím ve hvězdách, tak jako jejich osud.
Jestli jsme měli cítit někde nějakou chemii mezi ním a Harper nebo to mělo vyloženě vyznít jen jako domněnka Rhena, nevím.

Rhen působí jako fajn chlapík už od začátku. Na druhou stranu - dokázal říši "zabezpečit" před vším možným a uvažovat dopředu jako starý pardál, ale Karis ho takhle jednoduše převálcuje, aniž by měl co k tomu říct? Nevím....

Možná mi tam chybělo trochu větší jiskření mezi hlavními hrdiny.

Veju007
05.08.2023 4 z 5

Temné a osamělé prokletí, jehož autorka navíc dorazí na letošní Humbookfest. Je to dobré?

Rhena, korunního prince Uhlíkova, proklela zlá čarodějka a z něj se tak pravidelně stává příšera. Harper, obyčejná holka z D.C., je do této země přenesena a má pomoci kletbu zrušit.

Já vím, zní to jako další typický retelling na Krásku a zvíře a spousta prvků vás opravdu donutí vzpomenout si na tuhle pohádku, ale tohle je tááák povedený! Ale nebojte, má to i své vlastní twistíky!
Harper je ostrá, s ničím se moc dlouho nepáře a vše řekne na plnou pusu. Rhen je zase, alespoň z počátku, svými způsoby typické rozmazlené princátko, kterému nikdy nebylo nic odepřeno. A tyto dva světy mezi sebou kouzelně jiskří.

Knížka je neuvěřitelně čtivá a vy prostě chcete vědět, jak to celé dopadne. A hned si chcete přečíst i pokračování. Je to kouzelný a laskavý příběh, kde vám učaruje každá postava svým vlastním způsobem.

Any_
09.07.2023 5 z 5

Nebyla jsem si jistá, jak od této autorky bude vypadat fantasy příběh, jelikož jsem od ní již přečetla několik románů, ale Brigid mě nezklamala a naopak příjemně překvapila.

Tuto knihu jsem přečetla jedním nádechem. Krásné lehké počteníčko, kdy konec každé kapitoly mi nedá spát, co se bude dít dál.

E.lisabeth
18.05.2023 4 z 5

Moc hezke a prijemne cteni, jen skoda, ze prvni polovinu knihy byl dej na me az moc tahly. Jinak ale pekny napad a tesim se co bude dal:)

uzivatel5475
23.04.2023 5 z 5

Od autorky jsem již pár knížek četla, takže jsem ohledně této měla velká očekávání. A knížka definitivně nezklamala! Děj byl opravdu skvělý a zpracování nápadu bylo více jak originální.
Ještě k tomu ta obálka:))))
Jedniná námitka: trochu mi vadilo, jak Rhen pořád házel všechny holky do jednoho pytle. Např. všechny holky mají rády šaty, žádná neumí jezdit atd.

SBH
04.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Přečíst si další knihu od B. Kemmerer je pro mě prakticky povinností stejně jako retelling krásky a zvířete. Vlastně nevím, proč jsem knihu tak dlouho odkládala.
Obálka je krásná, ačkoli si ji ve čtečce moc nevychutnám (škoda), název působí tajuplně a lákavě. Hned první scéna mě vtáhla do děje a příjemně mě překvapilo, jak netradičně autorka uchopila námět. Tentokrát je nebohý princ jednoznačně obětí a padouchem zlá víla. A pravda je, že i v původní verzi je potrestání pyšného šlechtice (a celého království) neúměrné míře provinění.
Vyprávění se opět střídá z pohledu Rhena a Harper. Je to módní, má to něco do sebe, ale přiznám se, že ke konci už se mi pletlo, kdo vlastně momentálně „hovoří“. Oba hlavní hrdinové byli sympaťáci se zdravou sebereflexí (ano, i princ), ovšem jak jsem zvyklá, že autorka vykreslí naprosto dokonalé psychologické profily postav, tentokrát jsem jí chladně kalkulujícího stratéga prostě nevěřila. Na to se Rhen přespříliš zabýval důsledky svých činů, vinou a lítostí.
Nevím, kterou složku vyzdvihnout výš, zajímavé zpracování námětu, skvělé postavy, střípky hlubokých myšlenek, účelné dialogy. A chytil mě i popis prostředí, ačkoli zpočátku mi pohádková říše připadla hodně plakátová. Postupem ale ožila a já se do Uhlíkova přenesla.
Čtivost jako obvykle výtečná, akorát uprostřed mě přemohla tragická bezvýchodnost předestřených osudů. K tomu dodám, že jsem celou dobu dumala, proč všichni společně nešli po krku ústřední padoušce Lilith, místo aby se snažili zlomit komplikované prokletí.
Nejsem příznivcem bojových scén, ale závěrečná bitva byla jednoznačně epická, naprosto boží a kdyby byla v knize jenom ona, tak by stálo za to ji číst.
Nemám mnoho výhrad, nicméně na pět hvězd to není. Důvod? Výše jmenované závady jsou banální a rozhodně mi nezabrání knihu přečíst znovu. Ale opravdu musí mít dnes každá kniha x pokračování? Vážně je to nutné? Ne, další díly číst nebudu a neuzavřenost děje mě otrávila.
Ale jinak se jedná o skvělé pohádkové fantasy.

PetraBery
23.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Pěkné fantasy, hlavní hrdinka Harper je unesena z Washington do jiného světa na druhé straně, kde má pomoci princovi Rhenovi zachránit jeho království. Četlo se to moc dobře a já se těším na další díl.

sidonka
15.11.2022 4 z 5

No tento žánr není zrovna moje parketa, ale výzva je výzva a nelitovala jsem a ráda si přečtu i další díly

meda2007
11.11.2022 5 z 5

Tuto knihu čtu již podruhé. Poprvé kdy vyšla a teď jsem si říkala že si jí oprasim a přečtu rovnou i další dvě. A stejně jako poprvé jsem z ní nadšená.

Kniha se krásně četla, popisy byly naprosto skvěle a okamžitě mě to vtáhlo do děje. Harper byla úžasná a neohrožená hrdinka, která i přes svůj hendikep vše zvládla s naprostým přehledem. Rhen byl zpočátku debil, řekněme si to na rovinu, ale postupem se z něj stal úžasný princ Rhen. Ano některé věci bych udělala jinak, ale já nejsem ani princ ani spisovatelka. No a Grey? To pro mě byla láska na první přečtení. Za mě nejlepší postava celé knihy.

Nuttelka
07.11.2022 5 z 5

Myslím si, že člověk nikdy nebude dost starý na to, aby se mu přestaly líbit pohádky :-) Do knihy jsem se pustila v rámci společného čtení a musím říct, že mě děj vtáhl snad od první stránky. Příběh je zajímavý, velmi čtivý a stránky ubíhají rychlostí blesku. A samozřejmě díky otevřenému konci musím sáhnout hned po dalším dílu.. Harper, Rhen a Grey... Jak toto všechno dopadne?

petulkapeta
03.11.2022 5 z 5

Neni to klasicka Kraska a zviře a o to víc je to zajímavější. A i když jsi myslim že i Harper byla zamilovana do Rhena tak epilog nam prozradil,že ne vše neni tak jak si všichni mysleli

chodícírohožka
26.10.2022 3 z 5

Mám ráda příběhy na motivy pohádek a u tohoto mě navíc zajímala i netradiční hlavní hrdinka, tak jsem se na čtení těšila. Možná až moc, protože kniha nedokázala naplnit má očekávání. Nebyla špatná, jen podle mě nevybočuje z takového toho slabšího průměru YA literatury.

Njangu
01.10.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani dobré.
Anotace mě nadchla a čekala jsem od toho velkolepou show. Ale ta se nekonala. Přišlo mně to místy moc naivní??? Jo, to je asi to správné slovo.
Nerada nechávám rozečtenou knížku a pokud je už celá, tak ani sérii. Ovšem tady přemýšlím, že do dalšího dílu nepůjdu. No uvidím, ale po přečtení dalších hodnocení to má mít klesající tendenci. Většinou se tím nenechám moc ovlivnit, ale tady mám obavy.

LenkaPet
24.09.2022 5 z 5

Kniha je úžasná, moc jsem si ji užila a moc Vám ji všem doporučuji.
Ale ten konec, až se bojím číst další díly

Konfu97
14.09.2022 3 z 5

Knize dávám 3* možná i za to, že jsem ji dočetla až na třetí pokus. Dvakrát jsem ji nejdříve úplně odložila. První půlku knížky jsem se do čtení bohužel nutila. Hlavní hrdinka i hrdina mi lezli na nervy, jediný sympaťák tam byl velitel Grey. Od půlky se ale příběh zlomil, stejně jako povahy obou hrdinů a pak už se kniha četla sama. Příběh začal ubíhat a vtáhnul mě do sebe. Konec nalákal na pokračování a proto po něm jistě brzy sáhnu.