Temné a osamělé prokletí

Temné a osamělé prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404814/bmid_temne-a-osamele-prokleti-qa5-404814.jpg 4 685 169

Princ Rhen, dědic mocného království, se vždy těšil, až převezme vládu a ujme se správy své země. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Předtím, než zničil svou rodinu, svůj hrad i svou zemi. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. Žije sama s bratrem a matkou, nemají moc peněz. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne poznávat dobré stránky princovy povahy, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Že se do prince zamiluje lidská dívka. Ovšem to temné síly nemohou dopustit, a tak se spojí, aby Harper i Rhena zničily.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Curse So Dark and Lonely , 2019

warca
21.03.2020 4 z 5

Název knížky je tedy dost odrazující. Zavání příběhem přitaženým za vlasy. Obálka taky ne až tak vábivá. Ale zpracování Krásky a zvířete povedené. Příběh byl živý, čtivý. Některé části byly zbytečně protažené, ale celkově mě kniha bavila, přestože se jedná jen o další běžnou YA fantasy knihu.
Vypadá to na další díl, který by za mě potřeba nebyl. Beztak se ve druhém díle bude opakovat jen tradiční milostný trojúhelník...

Medasek
07.02.2020 5 z 5

Miluju retelingy na Krásku a zvíře. A tohle byla opravdu jízda. Příběh Harper a Rhena mě chytil za srdce. (spoiler) A ten konec...
Nemůžu se dočkat dalšího dílu

Réza99
06.02.2020 5 z 5

Kniha mě nad mé očekávání velmi bavila. Skvělé postavy, děj, který je bohužel občas lehce předvídatelný, se nevleče, ale naopak nutí číst dál. Pokud hledáte pohádkovou knížku na téma Kráska a zvíře, je to kniha přímo pro vás :)

Claire121
28.12.2019 5 z 5

Super děj, hlavní postavy jsou úžasné. Nemám skoro vůbec co vytknout, možná jen to, že děj byl občas poměrně předvídatelný (ikdyž první jsem si myslela, že Grey je Harpeřin táta, ale to mi skoro hned začalo připadat jako hloupost xd). Každopádně se určitě těším na další díl, dílo jsem si zamilovala a přečetla ho za jedinou noc (což je u mne co říct).
Můžu jedině doporučit!

Jeninas
19.12.2019 3 z 5

Strojená mluva mě tahala za uši a děj mi připadal fádní - inu, pohádkový. Vývoj vztahu mezi Rhenem a Harper byl ovšem pěkný a uvěřitelný. Co se týče rozuzlení, napadlo mě to. Kromě toho jsem ale vymyslela i jiná řešení, např. že Gray vyzná lásku Rhenovi :-D, takže předvídatelné to nebylo. Je to milá knížka, nikoliv dechberoucí. Nechci ji zatracovat, protože Dvůr trnů a růží se také rozjel až v poslední třetině a v dalších dílech už nezpomalil. Uvidíme, co přinese další díl ;-)
PS: Nakladatelství Cooboo by mělo přestat šetřit na nesprávném místě a zaplatit pořádného korektora, protože překlepy v jejich knihách jsou nedůstojné!

hasič
27.11.2019 5 z 5

Krásný příběh, těším se na pokračování. Doporučuji, dobrá oddechovka.

Horselen
26.11.2019 5 z 5

Ano, nad některými věcmi zůstává rozum stát. Myslím, že reakce Harper nebyly v určitých situacích adekvátní a pravděpodobně by se v realitě člověk choval úplně jinak. Ale čert to vem, ta knížka byla skvělá!
Velice čtivý příběh, hlavní postavy jsem si zamilovala a až asi tři stránky před koncem jsem zjistila, že bude pravděpodobně pokračování.
Jsem zvědavá jak se to vyvine s Grayem.

moonula
26.11.2019 5 z 5

(spoiler)
Právě jsem dočetla velmi poutavou a kouzelnou knihu.
Určitě doporučuji milovníkům pohádek a neobvyklých příběhů.
Zde se přechází z dnešní doby do té pohádkové neskutečné a proto,že kniha je nebušená stránkami tak jsem si ten příběh pěkně dlouho užívala.
Princ Rhen,děsivý Grey,princezna Harper z Dýsí,čarodějnice Lilith,bratr Jake a jeho přítel doktor Noah ti všichni byly úžasní.
Těším se na další díl,určitě bude o veliteli Greyovi. Ten byl báječný a zaslouží si víc... chudák malá obětavá.
Co bych v další knize nechala,tak název království v originále.Ten Uhlíkov mně nějak neseděl.
Jinak kniha skvělá,opravdu....
Dávám pět hvězd za všechno..

terka3193
26.11.2019 3 z 5

Hezký retelling krásky a zvířete, avšak k srdci mi nepřirostl. Ne natolik abych chtěla číst další díly. Postrádalo to své kouzlo.

Tesset
19.11.2019 2 z 5

Chvílemi jako obyčejná pohádka, chvílemi lítaly useknuté hlavy a vnitřnosti. Nikdo se moc nedivil, jak, kde a proč Uhlíkov existuje atd. Za mě se to četlo dobře, ubíhalo to, ale něco tomu prostě chybělo.

LiLLu
18.11.2019 4 z 5

Tohle je presne ten druh knihy ktery si vemte po narocne knize. Uz davno nejsem cilova skupina ale me se to libilo moc. Charaktery krasne popsane, verila jsem jim vsechno:-))

venacava
16.11.2019 4 z 5

Jsem knihou mile překvapená. Tento příběh, ktery už byl napsán několikrat, má další pojetí, ktere je velice napadité.
Knihu jsem přečetla za 2 večery a nenudila jsem se ani chvilku, ačkoliv dej je snadno předvídatelny.

Ivka14
15.11.2019 4 z 5

Skvělé. Ani mi to nepřišlo jak retelling. Krásný příběh Harper, která se ocitne v prokletém zámku a jako jediná může zlomit kletbu. Doufám, že bude pokračování, protože tohle bylo skvělé

medvídě
15.11.2019 5 z 5

!!! Spoiler - obsahuje informace, které prozrazují klíčovou část děje !!!
Kráska a zvíře patří mezi mé nejoblíbenější Disney pohádky mého dětství a tudíž jsem nemohla odolat ani tomuto retellingu a rozhodně jsem neudělala chybu.
Příběh se drží základní linky - prokletý princ i s královstvím, uvězněná dívka. A konec. Vše ostatní je jiné.
Příběh se odehrává v našem světě, ze kterého jsou jednou za čas uneseny dívky a ve světě, kde existuje magie, žije zakletý princ na svém hradě a snaží se u unesených dívek vzbudit lásku, aby se zbavil prokletí - ke konci každého období se totiž promění v nějakou bestii, která terorizuje okolí a vše končí ve chvíli, kdy zemře a nastává další období. Poslední unesená dívka rozhodně není žádná kráska z módních časopisů - jmenuje se Harper a je poznamenána mozkovou obrnou (hůře se pohybuje). A je tvrdohlavá. A hlavně - ona neměla být tou "unesenou" dívkou pro prince Rhena, ale pokus o únos viděla a snažila se dívce pomoci, až ji Grey (osobní princův strážce a jediný přeživší na hradě, kterého se tudíž prokletí také týká) vezme s sebou do jiného světa. Rhen i Harper spolu z počátku soupeří než vychází, ale nakonec jsou si navzájem užiteční. Harper díky těm dvěma nachází sílu a odvahu a Rhen se snaží postavit za svůj lid a to hlavně před blížícím se nebezpečím. A když už to vypadá nadějně, tak se vše zkomplikuje.
A hlavně - ta, co prince proklela je stále chodí mučit. Ale něco princi také slíbila - toto období bude jeho posledním.
Byla to jízda. Celý příběh plný akce a nečekaných překvapení. Už aby vyšly ty zbývající 2 díly (2020 a 2021 podle Goodreads), protože tohle se autorce rozhodně povedlo.

shey
08.11.2019 5 z 5

Na tyhle pohádky prostě nebudu nikdy stará :D Ze začátku jsem se nasmála, Harper s Greyem mě neskutečně bavili. Moc se těším na druhý díl, snad nebudu čekat dlouho. Doporučuji

zinon
05.11.2019 3 z 5

Právě dočteno a musím říct, že mi to tak dobré nepřišlo. Jako odpočinkové čtení to není špatné, ale celkový dojem mi kazil styl psaní, který byl pro mě příliš povrchní. Autorka ve mě nedokázala vyvolat žádné emoce bohužel.

Ariteal
20.10.2019 5 z 5

Teda páni, já nemám slov. Knihu jsem zhltla takřka za den, nebýt potřebných pauz na jídlo a wc, tak ji nedám z ruky!
Kniha měla vše, co jsem od ní očekávala - dobrodružství, napětí, romantiku, smutek i vtip. Chvílemi jsem se smála a vzápětí jsem i uronila slzy. Všechny tři hlavní postavy mi byly sympatické a bavilo mě sledovat jejich vývoj, až jsem chvílemi nevěděla komu z pánů vlastně držet pěsti :D
Všechno bylo prostě podle mých představ, dialogy i styl psaní, vše parádní, dokud nedošlo na epilog, který mě upřímně nepotěšil. Chápu, že autorka potřebovala zvrat, ale nějak mi nesedl, kor u téhle postavy, k celému jejímu charakteru mi nejde, že by se takto zachoval...
Nicméně o to víc hořím zvědavostí, jak si s námi autorka pohraje v dalším díle, na který se s nedočkavostí těším a doufám, že to bude happy end! :)

LilianaFalcon
18.10.2019 5 z 5

Tahle knížka mi naprosto učarovala. Jeden by řekl, že těch převyprávění Krásky a zvířete už bylo moc. Ale zjevně ne, protože tohle okamžitě řadím na první místo.
Autorka sice pracuje s klasickým motivem, ale od začátku boří zaběhnuté stereotypy. Kráska, která vlastně není kráska, princ, který si své prokletí až tak nezasloužil,... A bylo toho hodně, co se mi opravdu líbilo.
Strašně moc se těším na druhý díl, který si rovnou koupím anglicky, i když chápu proč z Emberfallu udělala překladatelka Uhlíkov (Hogwarts jsou taky Bradavice,...), tak v angličtině mi ty všechny názvy lahodí víc.

Alex.Barunka
25.09.2019 2 z 5

Variace na Krásku a zvíře můžu v každé podobě. A vlastně i tady se jednalo o docela ucházející alternativu jednoduchého příběhu se stejně jednoduchým světem. Ale ty postavy byly prostě k smíchu a všechno na nich ztroskotalo. Šablonovité a tím předvídatelné, nucené, otravné a v přítomnosti toho druhého prostě na facku.

BTW: Úžasný cliffhanger!

K3L49