Temné a osamělé prokletí

Temné a osamělé prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404814/bmid_temne-a-osamele-prokleti-qa5-404814.jpg 4 685 169

Princ Rhen, dědic mocného království, se vždy těšil, až převezme vládu a ujme se správy své země. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Předtím, než zničil svou rodinu, svůj hrad i svou zemi. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. Žije sama s bratrem a matkou, nemají moc peněz. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne poznávat dobré stránky princovy povahy, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Že se do prince zamiluje lidská dívka. Ovšem to temné síly nemohou dopustit, a tak se spojí, aby Harper i Rhena zničily.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

A Curse So Dark and Lonely , 2019

Malíček
24.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Po dlouhé době jsem sáhla po young adult fantasy a vyplatilo se.
Naprosto miluju humor, který se v knize objevuje, a hlavní hrdinka Harper mi charakterem sedla.
Skoro bych nepoznala, že jde o retelling na Krásku a zvíře, což ukazuje, že kniha je dost originální. Jsem zvyklá na autorčin styl psaní, který je velmi čtivý.
Knihu doporučuju, jen ne číst ji ve zkouškovém. :D

EvelynHard
22.01.2021 5 z 5

Upřímně, knihu jsem absolutně neměla v úmyslu číst, už dávno jsem ji vyřadila ze seznamu, ovšem mě kniha mile překvapila a pobavila. Asi by se daly najít věci, které mi úplně neseděly, ale jako celek je kniha parádní. Hned ze začátku jste hození do děje, žádné zdržovačky a dlouhé úvody. Sedl mi styl psaní i humor hrdinky. Uhlíkov a princezna z D.C. jsou sice úsměvné názvy, ale nikterak velké chyby, které bych neodpustila. Já jsem knihu přečetla jedním dechem a už se nemůžu dočkat dalších dílu!

Lutzinka
14.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Uhlíkov? To jako fakt?!
Princezna z D.C?
Poddaní jako stádo tupých ovcí?
spoiler:
(Ochočená příšera za 3 vteřiny a ještě k tomu náhodou?
Vždyť přece řekla "miluju tě", tak proč to nefunguje?!
Ona teda vlastně neví, jestli ho miluje, ale zkusí to?!)konec spoileru

JAKO CO TO SAKRA JE?
Čekala jsem současně míň i víc...
Nemyslela jsem si, že tolikrát vyprávěný příběh bude mít tak skvělou myšlenku. ALE MĚL!!! Myslím, že tohle pojetí krásky a zvířete je fakt TOP. Na druhou stranu je to celé podané tak nějak jalově, neuvěřitelně, odbytě, jako knížka pro mrňata... Je to škoda. Potenciál to mělo neskutečný, ale to provedení je nedotažené, průměrné, neurazí, ale prostě je tam ALE...

anndrra
11.01.2021 4 z 5

Kniha sama o sobě je opravdu zábavnou romantickou oddechovkou, která se bude líbit všem romantickým dušičkám, ale není tady nouze ani o bojové scény a trochu té krve. Napínavá je tak akorát, aby ji člověk nechtěl odložit a podle mého názoru je to jeden z těch lepších ne-li možná dokonce nejlepších retellingů Krásky a zvířete (ano Maas jsem četla). Co se mi na knize opravdu líbilo, byl fakt, že člověk nemusel čekat sto stran, než se začne něco dít, kniha má taky krásnou obálku a hned dvě hlavní extrémně sympatické mužské postavy. Co se mi líbilo trochu míň, že hlavní hrdinka už taková sympoška nebyla a ke konci jsem viděla nápadnou inspiraci Hrou o trůny, nicméně nápad a zpracování byli dobré a chemie fungovala, takže je to odpuštěno. Co ovšem odpustit nemohu a za co autorka určitě nemůže, jsou překlepy nebo chybějící písmena v každé druhé kapitole. Jako WTF. Je to přece CooBoo a plná cena knihy je 369 Kč, takže fakt, že na stránce i dvakrát za sebou chybí T na konci slova, člověka fakt trochu namíchne a proto musím dát fakt jen čtyři hvězdy. FAKT sorry, jako

aquaver
05.01.2021 4 z 5

Na jednu stranu jsem od tohoto příběhu čekala něco jiného, ale zase na druhou mě to i mile překvapilo. Jako přepracování Krásky a zvířete to bylo skvělý. Ze začátku jsem si musela dost zvyknout na postavy, ale nakonec si mě někteří získali. Stále ale nevím či se pustit do druhého dílu či radši ne. Sice jsem malinko zvědavá jak to bude pokračovat, ale taky se toho tak trochu obávám.

maruschka
03.01.2021 4 z 5

Bez mučení přiznávám, že jsem se od půlky nemohla odtrhnout (za to 4 hvězdy), i když je to vlastně napsané (a přeložené) dost mizerně. Pokračování určitě zkusím, protože Grey ;)

barbb8k
09.12.2020 5 z 5

Nic moc jsem od této knihy nečekala. Mělo to být prostě jen jiné převyprávění Krásky a zvířete, ale v tom jsme se strašně spletla.
Do děje jsem se tak strašně začetla, že jsem ji měla během pár hodin přečtenou... (toto byla asi ta nejkratší doba, za kterou jsem přečetla čtyři sta stran v životě).

Kdybych ji měla za sebe popsat jedním slovem, tak je to prostě návykový, protože od děje se prostě nešlo odtrhnout a vždy, když jsem si myslela, že už se v té knize horší věc stát nemůže, autorka mi to tam vmetla.... Konec byl úplně nejlepší.

Harper je úžasná a strašně sympatická postava. Je milá, odvážná, nebojácná, když si něco umane, tak to udělá, ať to stojí cokoliv a hlavně umí přemýšlet, což už je u většiny hrdinek problém. Nikdy mi nepřipadala jako strašpytel. Vždy jsem její chování naprosto chápala, až na jeden moment, ale to se úplně ztratilo.
Rhena jsem na začátku neměla v lásce, ale nevadil mi. Byl to prostě takový ten chlápek, který se všem dámám dvoří a snaží se, aby se do něj každá dívka zamilovala a

Jediná věc, která mi na této knize hrozně vadí, je překlad té země, kde se děj odehrává... UHLÍKOV... Co to je sakra za jméno?!

Jako tato kniha je na sto procent zařadí do seznamu nejlepších knih za tento rok.

Mikuše-Ivet
07.12.2020 4 z 5

Knihu jsem dlouho odkládá a přitom nebyla špatná. Příběh se příjemně četla, ale na můj vkus to mohlo být o klidně 100 stran kratší, protože mi to ve třičtvrtě přišlo tak trochu natahovaný zbytečně.

Ketfl
07.12.2020 5 z 5

Za mě je tohle jeden z nejlepších retellingů Krásky a zvířete, co jsem kdy četla. Děj měl spád, nikde se to netáhlo, byla zde spousta akce. Na to, jak nemám moc ráda propojení našeho světa se světy kouzelnými (protože se to autorům většinou nedaří), tak tady mi to vůbec nevadilo. Postavy byly sympatické a za mě i věrohodně vykreslené. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, ale nejvíce mě zaujal Grey. Ne, že by Rhen byl špatný, ale tak nějak jsem celou dobu doufala, že Harper nakonec skončí s Greyem - ta jiskra mi tam přišla tak nějak reálnější. No, zajímavý konec, takže se hned pustím do dalšího dílu. Vypadá to, že Grey dostane ještě prostor, jupí! :-)

MayaBu
05.12.2020 5 z 5

Tato kniha má našlápnuto stát se mým letošním "překvapením roku". Upřímně - původně jsem vůbec neměla v plánu ji číst, nejsem fanoušek retellingů a už vůbec na na Krásku a zvíře. Nakonec jsem po ní ale sáhla v originále ve chvíli, kdy jsem nevěděla, co číst dál. A jsem velmi příjemně překvapená.

Největším plusem jsou postavy. Výborně popsané, komplexní a oblíbitelné (po přečtení některých recenzí mám pocit, že Rhen zas tak oblíbený není, ale I'm here for all those morally gray characters, takže já byla unešená i z něj, hlavně pak ukázek všech jeho stránek, ale slovo "komplexnost" už jsem zmínila).

Děj se na začátku rozjede rychlým tempem, které se (víceméně) drží až do úplného konce. Skvělá byla i romantická linka, protože působila nejen jako správná slow-burn, ale taky byla velmi reálně působící díky nejistotě na obou stranách. A hlavně - Temné a osamělé prokletí není jen o romanci. Je taky nutno zachránit zanedbané království před hrozící válkou.

Jistě, chyby by se našly - ať už bližší vysvětlení skutečnosti, jak Emberfall vydržel bez vládce pět let nebo nedostatečná specifikace detailů oné kletby (třeba jak je to s plynutím času na Rhenově zámku a mimo něj, v tom musel být nějak háček, aby počty sezón, unesených dívek a let vycházely).

Podrtrženo, sečteno, za mě daleko lepší než Dvůr trnů a růží. Velmi se těším na druhý díl a tento doporučuji.

makul
02.12.2020 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Hlavní postava mi moc nesedla, působila na mě nesympaticky. Možná jsem knih s tímto nebo podobným tématem přečetla až moc. Děj mě bavil až ke konci.

betule3
31.10.2020 3 z 5

Do této knížky jsem se pustila po mnoha doporučeních a přečteních spousty pozitivních recenzí. Ze začátku mě zaujalo, jak rychle se příběh rozjel. Ani jsem se pořádně nezačetla, a už tam bylo plno akce. Potom ale přišlo asi 100 stránek, kdy mi přišlo, že se vůbec nic nedělo. Příběh se táhnul a postavy mě začínaly akorát tak štvát. Potom se vše ale zase rozjelo, a já zbytek přečetla na jeden zátah.
Autorka si dobře poradila s propojením našeho a fantasy světa, všechno dávalo smysl a nevyvolávalo zbytečné otázky. Postavy mi k srdci vyloženě nepřirostly, ale ani mi nějak zásadně nevadily. Další díl si nejspíš přečtu, protože mě upřímně zajímá, co se bude dít dál.

AngieDepKa
18.10.2020 5 z 5

Tak vůči tomuhle jsem zprvu byla dost skeptická, ale jaké překvapení, fakt mě to bavilo. Nesnáším zdlouhavé začátky, ale tady vás autorka hned vrhne do akce. Já se u téhle knihy prostě moc bavila. Hlavní hrdinka má skvěle prořízlou pusu, je vtipná a nenechá si nic líbit. Zajímavé byly obě linky, jak ta minulá, tak ta současná. Podle mě povedený retelling na Krásku a zvíře, zatím snad nejpovedenější.

viola5163
18.10.2020 5 z 5

Čtivé, úžasné, neobvyklé. Hlavní postavy jsou sympatické, krásné prolínání světů. Chystám se na další díl.

Lenynek
14.10.2020 2 z 5

Byť nemám nic proti různým zpracováním mé nejmilejší pohádky, tato kniha rozhodně nenaplnila potenciál, který příběh nabízí. Krom toho, že chudák prokletý k emoční houpačce přišel, se celá kniha neuvěřitelně plytce táhla. Žádná velkolepost, ba ani romantika ke mně nedošla, drsňák velitel mi byl na konci taky putna, s radostí odkládám a nechávám zkušenějším.

Verunka4444
09.10.2020 4 z 5

Kniha mě upoutala svojí obálkou.Už po pár stránkách jsem věděla,že to bude skvost v mé knihovně.Propojení kouzelného a našeho světa se autorce opravdu povedlo a skvělé dialogy mezi hlavními hrdiny mě vtáhlo do děje.Ještě mi chybí posledních sto stran a musím se opravdu držet,abych nekoukla na tu poslední,ale dočkám se(během dneška jí hravě dočtu).Chemie mezi Rhenem a Harper je fantastická,jejich hádky mi opravdu zlepšily den a vykouzlily úsměv na rtech,takže vřele doporučuji.Krásné čtení,opravdu :)

Marthas
30.09.2020 2 z 5

(SPOILER) Všeobecně jsem už pár převyprávění četla a zatím nikdy a nikomu se nepovedlo napsat převyprávění Krásky a zvířete tak, aby se mi to opravdu a bez výhrad líbilo. Co se mi nelíbilo zde: za prvé nevím, zda je autorka nebo překladatelka negramotná ale upřímně mi přišlo, že se na knize někdo nepěkně vyřádil. Slyšela jsem, že autorka je schopná a překladatelku, tuším, znám z jiných knih, ale tahle kniha mi přišla jako grafomanský blábol za který, nevím, komu mám poděkovat. -Postavy mi přišli ploché a nedodělané, dialogy nucené, natahované, neuvěřitelné. -Ta spousta stránek čítá spoustu vaty. -Co jsme se z knihy vlastně dozvěděli o světě, ve kterém se odehrává, pokud nechci spoilerovat řeknu, že nic moc. -A ta jména Uhlíkov, no promiňte, ale tehle název ze mne vykřesal maximálně zhnusení. A jedna z hlavních záporaček fakt origo nejdřív jméno z bible, haha a pak i Karis Luran.-/ -Fakt neuvěřitelně jsem se nudila zhruba prvních 300 stran, říkám fakt bichle. A za co tedy ty dvě hvězdy: +Ucházející obálka a jedna z postav, kterou jsem si jakž takž oblíbila a kvůli niž bych byla ochotná obětovat další čas, abych si přečetla i další díl, pokud bude jen jeden a já se k němu dostanu. +A to, že po té cca. 300 straně jsem to dokázala dorazit za jeden den čili náznak spádu.
Závěrem: Zase jednou dílo, které hnilo v mozku nebo na papíře autora dle mého příliš dlouho. Nebo žánr fantasy Brigid Kemmererové fakt nesedí. O čemž mám v plánu se ještě blíže přesvědčit v jedné její jiné knize.

Šárušinka
21.09.2020 3 z 5

Můj první retelling na Krásku a zvíře, vlastně můj první čtecí retelling vůbec a já nevím, jestli se mi líbil, nebo ne.
Děj se točí kolem Harper, dívky z 21. století s dětskou mozkovou obrnou, Rhena, královského princátka, který mi nepřirostl k srdci tak jako druhá mužská postava Grey, královský gardista, snad nejlepší postava v knize.
Kdyby mě někdo zajal, určitě by mě zajímalo, kde jsem, proč tu jsem, co po mně chtějí, kdy mě pustí na svobodu... u Harper jsem měla pocit, že ji to ani nezajímá, Stockholmský syndrom se podle mě dostavil velmi brzy.
Možná si přečtu další díly, které by měly prohloubit příběh z prvního dílu. Bavilo mě propojení našeho světa s tím fantasy světem, mohli bychom se dozvědět více o cestování mezi paralelním světy...tak snad v příštích dílech.

dontbullshitme
14.09.2020 3 z 5

Není to něco, k čemu se budu vracet a ani jsem neměla tu potřebu si to koupit, ale jinak je to hezká a čtivá oddechovka, stránky a kapitoly ubíhají velmi rychle. :)

Deia
18.08.2020 4 z 5

Kniha sa mi čítala veľmi dobre, je to taká odpočinková literatúra pri ktorej strany ubiehajú ani neviete ako. Príbeh je rozprávaný aj z pohľadu Rhena a aj z pohľadu Harper, ich kapitoly sú na striedačku a aj vďaka tomu sa to číta skvelo. Bála som sa, že to na mňa bude až príliš romantické, ale našťastie tam tej romantiky ani veľa nebolo (v podstate žiadna). Tiež veľkým plusom je postava Rhenovho veliteľa Greya, ktorý je snáď najzaujímavejším charakterom. Tiež sa mi páčilo, že Harper nie je typická hlavná hrdinka, ale trpí mozgovou obrnou, čo sa na nej aj prejavuje – horšie chodí.