Zpěv Susannah

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275/temna-vez-vi-zpev-susannah.jpg 4.4559

Temná Věž (6.)

Song of Susannah (2004)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský

StephenKingje

Zpěv Susannah není nejlepší díl temné věže.To je pravda.Ale přesto v sobě něco má co se mi moc líbilo. Nedokážu říct co, ale ta atmosféra je perfektní.

Barette

Fantasy mě obvykle moc nebaví. Ale Stephen King prostě umí a sérii Temnou věž miluju. Nicméně musím smutně podotknout, že tato kniha je asi nejslabší z celé série. "Strofy" se Susannah (Mia) nebyly nic moc. Ale za to návštěva u Steva, za tu stojí si knihu přečíst.

Torgal

Kniha dvoch tvárí – a tým nemyslím len schizofrénnu dualitu Susannah. V jednej rovine extrémne zaujímavá dejová línia Rolanda a Eddieho, v ktorej do deja vstupuje postava samotného autora, v druhej Susannah/Mia speje k pôrodu skrz sériu psychovýletov a toto bolo už omnoho ťažšie stráviteľné. V deji navyše až príliš veľa udalostí riadi „ka“ a tým je ospravedlnených veľké množstvo zvláštnych dejových zákrut a deus ex machina. Vo výsledku ma táto kniha bavila nepomerne menej ako predošlé. 7-/10

pbrezinova16

Za mě nejlepší kniha z celé série (alespoň doposud). Svět se hnul, blíží se ke konci spolu s Rolandem a jeho ka-tet. Nalezené odpovědi na nevyslovené otázky. Prolínající se (ne)lidské osudy - příběhy, setkávájící se v jednom konečném světě. Těším se na velké finále a říkám díky.

Charmedka

Mě se bohužel Zpěv Susannah nelíbil a hned po úvodním dílu ho hodnotím jako druhý nejhorší.

Darknessfriend

Prečteno Temná Věž je už skoro na dosah. Hopala-hop-smetí!
Je čas života a smrti.
Zády opřen o zeď poslední,
musíš se dívat, jak kulky letí.... Povinný můstek k velkému finále. Skvela kniha spousta akce, napinava od zacatku do konce ted uz se jdu vrhnout na velke finále na poslední knihu tehle genialne úžasné série kterou od Unora čtu davam 4****\5 sem moc zvedavy jak to cele dopadne.

Hjuud

Vata :-/ jediné, co bylo zajímavé, byl konec a prostředek se známým spisovatelem :-)
Jdu na poslední díl, tak doufám, že vylepší celkový můj dojem z této série, které obecně příliš neholduji.

alef

Teď už téměř cítíte, že jste k Temné věži zase o něco blíž ... začínají přicházet odpovědi ... ukazují se příčiny, ... máte pocit, že konečně můžete pochopit, ... nenechte se ale zmást ... ještě není konec ... další záhady ještě stále přibývají ... a taky je potřeba zachránit růži ... a Susannah ... a čas se krátí, protože další z paprsků, držících Věž a všechny ty různé světy pohromadě, praskl ...

MGT
25.11.2016

Nebudu lhát, je to náročné čtení :)
Zfilmovaná verze se má od knih dost lišit, ale Roland jako černoch je pro mě naprosto nepředstavitelný...zklamání.

Covenant
05.10.2016

Uff! King píše skvěle, o tom žádná, ale pro mě byl tenhle díl tak trochu vata. Je to vůči autorovi nefér, ale předchozí díly nastavily laťku tak vysoko, že tento díl je oproti nim chudák. Ano, lze ho brát jako most a příprava na velké finále, ale když já se tak dlouho tímto dílem prokousával. Když jsem pak zjistil, že nejlepší a zajímavější na knize, byly pro mě Kingovy zápisky...no nic, mám to za sebou a teď hurá na poslední díl, na který se opravdu těším a jsem rád (doufám), že zjistím, jak putování hrdinů skončí. Je výhoda číst knihy až po vydání všech dílů. Představa, že bych musel čekat 22let na rozuzlení, je opravdu děsivá!

povi
01.09.2016

Taaak....kniha opet famozni.hrozne se mi libi,ze spousta Kingovych knih ma spojitost s Temnou Vezi.zapisy z deniku,to byla tresnicka na dortu,zajimalo by me,jestli to presne takhle bylo,jestli jsou autenticke.sledovat proud myslenek takoveho autora a zjistovat co vse ze sveho zivota zakomponoval do svych knih a jak vznikaly zaklady jeho nejvetsich del je pro me obrovskym prinosem.

Greene
31.08.2016

Opět skvělé. Tenhle díl mi zatím připadal nejnapínavější ze všech. Trochu nechápu slabší hodnocení oproti ostatním dílům. Mně se tenhle zdál stejně dobrý, i když mi tak chyběl trochu víc nervy drásající konec (jako že vím, že King takový konce psát umí).

premacech
27.01.2016

Slabší díl, Susannah nemám moc v oblibě. 75%. Po 2 a 3 díle slabší část. A teď hurá k Temné veži!

rasputin
21.12.2015

Nějak mě to už celé přestává bavit. Začínám mít problém s udržením pozornosti a nejsem si jistý, jestli se mi ještě chce číst poslední díl.

střapatá
06.10.2015

K Temné věži mám zvláštní vztah - nemám ráda nadpřirozeno, démonično atd., přesto ji čtu a nějakým podivným způsobem mě baví. Člověk cítí, že čte něco výjimečného. Ale Zpěv Susannah byl na mě už zkrátka moc, měla jsem problém dočíst.
Z úcty k celé sérii nehodnotím a těším se na velké finále.

dadako
01.09.2015

Tak tomu říkám pořádný kus masa. Ubylo omáčky a ka-tet se vrátili na cestu za temnou věží, která pořádně odsýpala... Nevím proč tolik lidí hodnotí tento díl jako nejslabší. Za mě je naopak jeden z nejlepších. Už se těším na rozuzlení.

čef
21.07.2015

Do knihy jsem šel s odhodláním jednou si od tohoto skvělého vypravěče přečíst i fantasy, která není popravdě mým cup of tee a možná si jí i oblíbit. No, nedal jsem to. Vím, je to moje chyba - měl jsem tuto ságu začít od začátku a mnohem mladší. Ale co nadělám, tato kniha jistě není pro starší a pokročilé čtenáře zcela jiného druhu literatury.

Terva
21.04.2015

Abych napsal pravdu, tak tohle mě moc nebralo. Skoro nejslabší knížka, co se týče stránek a určitě nejslabším, co se týče obsahu.

geimz
09.07.2014

Popravde neviem, prečo Zpěv Susannah zožal toľko kritiky, pretože napriek málo stranám (v pomere k ostatným dielom ságy) je tempo knihy mimoriadne rýchle, ka-tet sa tu rozdeľuje na 3 grupy a každá sa vydáva inou cestou, dozvieme sa všetko potrebné o Mii, o "chlapíčkovi", navštívime jednu hrozivú reštauráciu, presvedčíme Calvina Vežu a poklábosíme s istým spisovateľom. Jediný element, ktorý si myslím, že by mohol vadiť čitateľom, je práve ten posledný spomenutý. King sa tu začína pohybovať na veľmi tenkom ľade, ktorý, keď v poslednom dieli vyjde, bude geniálny. Zatiaľ posúdiť nedokážem, no do celého príbehu to mne osobne zatiaľ sedí. Je to rozhodne zaujímavý nápad, a už tak atmosférickej sérii pridáva nádych realistickosti. Som nesmierne zvedavý, vzhľadom na nové otázky a kopu starých, ako sa s tým King popasoval v poslednej knihe. Túto som ale zhltol jedným dychom, a nevadil mi ani opäť otvorený koniec (možno preto, že som si na to po Pustinách alebo Vlkoch z Cally zvykol, možno preto, že celú sériu mám doma a nemusím čakať, kým ju autor dopíše. :)

Chipsonator

Paprsky už drží stěží

Hopala-hop Sussanah-Mio
I tebe vítám Detto
Modré oči svítí
Dogan se do propasti řítí

Hopala-hop Rolande
Smilnil jsi s dcerou tvou
Zkázu jsi přivodil

Srdce slzi roní

Hopala-hop Jakeu Ejku
Zdravím i přítele čtyřnohého
Ocha statečného
Snímž po boku se vstříc mýtině vydáváš

Hopala-hop Callahane
Na cestu ses opět vydal
na jejímž konci se buď pistolníkem staneš
a nebo mrtvý padneš

Hopala-hop Stephane Kingu
Stvořiteli pistolníků
Temné věži jsi život dýchnul
abys ho pak v jejím jménu na silnici vydíchl

Hopala-hop devatenáci ka-tet
Temná věž se boří jako domeček z karet
Pospěšte na cestě své
než celý vesmír vezme za své

Pustiny překonány, buď zdráva Mio, buď zdráva Matko! 100%

dearkiki
25.05.2014

Vlastně se celý příběh moc neposunul a ty scény se Suze, Dettou a Miou byly trochu šílené, ale jako celek je kniha opět geniální. Zábavy i napětí je i v tomto dílu dostatek a rozhodně jsem se nenudila ani vteřinu. Takže já hodnotím plným počtem hvězdiček, jako vždy. Hned jsem se nedočkavě vrhla na poslední díl.

Jamal
15.05.2014

Vůbec nechápu tuto knihu ,podle mě nejslabší díl série.Strašně neucelený celek.Vše zamotané.

Etiopanka
06.05.2014

Pokud na některé čtenáře bylo náročné Rolandovo rozpolcení mysli ve Třech vyvolených není to nic oproti tomu co předvádí Mia se Susannah a Dettou. Kolo ka se pořádně roztočilo, ale trochu jiným směrem než pistolníci zamýšleli.

namoki
26.12.2013

Dalsi dil vyborne serie Temna vez. To se neda komentovat, to se musi proste cist!

Niraj
04.10.2013

Opět paráda. Naprosto lituju čtenáře, kteří četli tuto sérii tak jak vycházela, tj. že mezi jednotlivými díly uplynuly roky. To se nemohlo dát vydržet čekat na další pokračování. Pro mě je tohle špička v literatuře tohoto žánru a na dlouho bude určovat moji laťku hodnocení knih.

see_sawandrew
22.08.2013

Jak naštěstí King přiznal, Zpěv Susannah je most mezi středem a závěrem ságy, a jako takový je nutné ho brát. Životy všech členů ka-tet visí na vlásku, a tak je šesté pokračování asi nejsvižnějším dílem Temné věže. Trochu to kazí jen Kingova precizně vyargumentovana a logická, přesto však poměrně samožerská prezentace sebe sama. Na druhou stranu to chápu - když je Temná věž srdeční záležitost pro tolik čtenářů, proč by nemohla být pro autora? 80%

Neobee
04.07.2013

Jsem moc zvědavá, jak to dopadne... výborný příběh...

Kodetka
11.06.2013

Je opravdu zajímavé jakým směrem se příběh začal ubírat. King je buď naprostej blázen, nebo dokonalej fantasta. Neuvěřitelně přirozeně se zapojil do příběhu... Fakt jsem zvědavá jak příběh vyvrcholí.

Jajulle
11.06.2013

6.díl Temné věže mně až tak nenadchl, ale i tak jsem zvědavá na poslední díl jak to všechno dopadne a těším se až tu sérii budu mít komplet přečtenou.

kilometr
11.06.2013

Tenhle díl mi nějak nesedl,i když vyčíst nelze nic a zbývá jenom se těšit(celý měsíc!!) na díl poslední.Líbilo se mi setkání autora s Rolandem.81%.
Těch 19%si ponechám na závěrečný díl.