Zpěv Susannah

Zpěv Susannah https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407597/bmid_zpev-susannah-TG5-407597.jpg 4 1088 115

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Song of Susannah , 2004

Lolila
Lolila
04.02.2018 4 z 5

Aj keď tento diel nemá super hodnotenia, podľa mňa je vydarený a tiež aj napínavý. Vlastne som zvedavá ako to celé dopadne, teším sa na záverečnú časť. Hlavných hrdinov "vyhodilo" do rôznych svetov, kde už ani netušíte, ktorý svet je ten "pravý":-), ale je zaujímavé sledovať ich putovanie k Veži (všetky časti série sú úplne iné, výnimočné). No úplne super je, že autor sa sám zapracoval do príbehu.

luksky
luksky
24.01.2018 3 z 5

Předehra k Velkému finále? Příběh Suzannah zdlouhavý, vysvětlení pár zajímavostí, které si už čtenář vysvětlil předem sám.. mně se líbil hlavně příběh Rolanda.. :-) Tak jdeme na finále :-)

nefernefer
nefernefer
22.01.2018 5 z 5

Tenhle díl nemá úplně nejlepší hodnocení, ale jestliže se podíváte pozorně, zjistíte, že většina nespokojených čtenářů jsou muži. :-) Nedivím se jim. Když jsou na 370 stranách neustále nuceni číst o porodních bolestech, asi jim to nic moc neříká a nejspíš je jim to i nepříjemné. Ale když se nad to povznesete, uvidíte, že tenhle díl není o nic horší než ty předchozí. Nenechá vás vydechnout. Světy se prolínají a děj je stále zrychlenější, ani nestíháte sledovat, kde právě jste, kolik těch světů vlastně je a který je ten hlavní? Paprsky praskají a času je tak strašně málo. A navíc to vypadá, že Karmínový král má eso v rukávu. To, které se právě narodilo. A ještě jeden bonus tenhle díl má - tak skvěle a naprosto přirozeně zakomponovat do vlastního díla sám sebe včetně vlastní smrti, to dokáže jen Stephen King. Už kvůli tomu byste si tenhle díl rozhodně neměli nechat ujít. :-)

evickakyticka
evickakyticka
20.01.2018 3 z 5

Hopala, tak už je to za mnou. Už nemám takové nadšení jako když příběh začínal. Už mi to začíná být dlouhé a projevuje se to v menší chuti dát se do čtení příběhu. Ale na druhou stranu musím uznat, že linka Susannah se mi v tomto díle zdála nejlepší, nejnapínavější. Každopádně ještě není konec...

Laf
Laf
04.01.2018 3 z 5

Tento díl mi přišel trochu horší a samotné čtení představovalo občas utrpení. Asi bylo třeba napsat tento díl, ale kdyby byl o půlku kratší, úplně by to stačilo.

slawa.cap
slawa.cap
17.12.2017 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Tak nějak si myslím, že tento díl asi ani nemusel být. Není špatný, zodpoví několik otázek, místy je akční a trochu posune děj. Zapojení autora do příběhu mi přijde trochu jako narcismus. Celý díl se mi jeví jen jako oslí můstek k finále. Nutno dodat, že dost kvalitní oslí můstek.

doktorking
doktorking
15.12.2017 4 z 5

Sestka o co min ma stranek o to vic se muze nekomu hur cist.Jestli byl ctvrty dil v podstate cely o Rolandovi tak tady patri dej prevazne prave Susannah a k té jsem si ja udělal vztah z celeho ka-tet celku nejmin.Hodne tomuhle dilu pomohl sam pan King ktery sam sebe zakomponoval do deje.Podle me prave on je na sestce tim nejlepsim
a hlavni tahoun na vedlejsi stezce deje.Pak uz je to jen jedna velka schizofrenie a temny porod.Vubec sesty dil je dejove jak kdyz jedete ve vytahu nahoru a dolu..Tak at jsem spravedlivy za ctyri:)))))

Cacolinka
Cacolinka
13.12.2017 4 z 5

Teď když o tom tak přemýšlím, si ani nevzpomínám, o čem knížka byla...ale líbil se mi konec "Stránky ze spisovatelova deníku". Jóó už vím! Kniha o dlouhém porodu...kterého by se nikdo nechtěl účasnit.

TERRORDROME
TERRORDROME
25.11.2017 3 z 5

Po dvoch dlhých stagnujúcich dieloch sa cesta za temnou vežou konečne pohla dopredu a aj vďaka prekvapivo nízkemu počtu strán to prináša potrebné osvieženie. Hrdinovia sa rozprskli po rôznych dimenziách, štvoržena Susannah-Detta-Odetta-Mia rieši svoje halucinačné tehotenstvo a Roland s Eddim sa po prestrelke v bare vydajú navštíviť Stephena Kinga aby mu dali pár rád o čom písať! Zaradenie samého seba do príbehu ako nejakého podvratného boha je určite zaujímavé, ale nakoniec mám pocit že neviem čo z toho. Naopak vyprávanie o pôvode Mie a jej úlohe hodnotím prekvapivo kladne. Hodnotenie je trochu problematické, fajn rýchlo sa to číta a dejové puzzle konečne začína do seba nejako zapadať, na druhej strane je z toho celého príliš cítiť že je to len akási výplň pred finále. Takže nakoniec za tri.

mysce
mysce
10.11.2017 5 z 5

Ve „Zpěvu Susannah“ jsem čas od času na okamžik zahlédla mnohem rozsáhlejší obraz... Mnoho záhad, před které jsem byla postavena v předchozích dílech, jsem pochopila, avšak zároveň se přede mnou otevřely otázky nové. Fantazie pracuje na plné obrátky!
Praskl další paprsek a v ohrožení jsou miliardy světů. Všichni členové ka-tet se usilovně snaží zachránit těhotnou Susannah, v jejímž těle získává velikou moc nebezpečná Mia. Sdílím jejich strach, jejich radost i bolest...

Romčuška
Romčuška
03.11.2017 4 z 5

Asi jeden z nejslabších dílů... Nemůžu si pomoct ale Čaroděj a sklo byla nejlepší... Asi protože se mi strašně moc líbí Roland, jeho postava i jeho chování a charakter.. a pokud umře tak pro mě celá Temná věž skončila, nebot to je On, na kterém hodně záleží.... i když i ty zvířata tam budou určitě hrát taktéž svou roli.... Co myslíte?!!

sali13
sali13
19.10.2017 5 z 5

No, na to, že je tento díl docela krátký, jsem ho četl asi nejdéle ze všech knih série. Příběh mi připadal docela zmatený a do čtení jsem se často musel nutit. Nebylo to sice až tak hrozné, ale za mě jednoznačně nejslabší díl série.

Kulibrnda
Kulibrnda
09.10.2017 3 z 5

Hodnocením se vracím na startovací pozici. Pokud jsem Pistolníkovi dala tři hvězdy, protože jsem z té knihy byla víc zmatená, než uspokojená, tak tady jsem asi fakt zklamaná. Po dočtení se totiž nedostavil ten pocit hladu po pokračování, prostě kniha mě utlumila v hladu po Temné věži. Bude to asi tím, že Susannah byla pro mne z celé skupiny nejméně zajímavou osobou, takže to, že vlastně polovina knihy se zabývá právě jejím příběhem a příběhem další odštěpené osobnosti, mi zase až takovou radost neudělalo. Zbytek skupiny se rozprchl napříč světy a časy a jejich příběhy knihu díkybohu zachraňují- Obzvláště ty, které se dotýkají naší skutečnosti až nebezpečně blízko :) Ale cesta za narozením chlapíčka (bože, jsem na to označení fakt alergická), mě opravdu nudila. Škoda. Čeká mě kniha poslední, která by měla být vrcholem. Byla mi slíbena pořádná jízda, takže doufám, že po tomto zklamání tomu tak bude. Hodně nerada bych celou sérii končila s hvězdičkovým hodnocením jinak, než na šesti hvězdách z pěti :)

kacenka72
kacenka72
08.09.2017 4 z 5

Příprava na velké finále... trochu slabší díl, hlavně části se Susannah-Mio byly méně nápadité, ale celou knihu oživilo to, jak dokáže autor sám sebe zakomponovat do díla - za to palec nahoru :-)

Barette
Barette
29.07.2017 4 z 5

Fantasy mě obvykle moc nebaví. Ale Stephen King prostě umí a sérii Temnou věž miluju. Nicméně musím smutně podotknout, že tato kniha je asi nejslabší z celé série. "Strofy" se Susannah (Mia) nebyly nic moc. Ale za to návštěva u Steva, za tu stojí si knihu přečíst.

Torgal
Torgal
09.06.2017 3 z 5

Kniha dvoch tvárí – a tým nemyslím len schizofrénnu dualitu Susannah. V jednej rovine extrémne zaujímavá dejová línia Rolanda a Eddieho, v ktorej do deja vstupuje postava samotného autora, v druhej Susannah/Mia speje k pôrodu skrz sériu psychovýletov a toto bolo už omnoho ťažšie stráviteľné. V deji navyše až príliš veľa udalostí riadi „ka“ a tým je ospravedlnených veľké množstvo zvláštnych dejových zákrut a deus ex machina. Vo výsledku ma táto kniha bavila nepomerne menej ako predošlé. 7-/10

pbrezinova16
pbrezinova16
08.06.2017 5 z 5

Za mě nejlepší kniha z celé série (alespoň doposud). Svět se hnul, blíží se ke konci spolu s Rolandem a jeho ka-tet. Nalezené odpovědi na nevyslovené otázky. Prolínající se (ne)lidské osudy - příběhy, setkávájící se v jednom konečném světě. Těším se na velké finále a říkám díky.

Charmedka
Charmedka
02.06.2017 3 z 5

Mě se bohužel Zpěv Susannah nelíbil a hned po úvodním dílu ho hodnotím jako druhý nejhorší.

Darknessfriend
Darknessfriend
18.05.2017 4 z 5

Prečteno Temná Věž je už skoro na dosah. Hopala-hop-smetí!
Je čas života a smrti.
Zády opřen o zeď poslední,
musíš se dívat, jak kulky letí.... Povinný můstek k velkému finále. Skvela kniha spousta akce, napinava od zacatku do konce ted uz se jdu vrhnout na velke finále na poslední knihu tehle genialne úžasné série kterou od Unora čtu davam 4****\5 sem moc zvedavy jak to cele dopadne.

Hjuud
Hjuud
28.03.2017 3 z 5

Vata :-/ jediné, co bylo zajímavé, byl konec a prostředek se známým spisovatelem :-)
Jdu na poslední díl, tak doufám, že vylepší celkový můj dojem z této série, které obecně příliš neholduji.

americká literatura

Stephen King