Zpěv Susannah

Zpěv Susannah https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407597/bmid_zpev-susannah-TG5-407597.jpg 4 1092 115

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Song of Susannah , 2004

petaSk
14.05.2019 3 z 5

[audiokniha]
Zpěv Susannah je předehrou před velkým finále, nemá vlastní velkou zápletku a po velkolepých uzavřených dobrodružstvích ve Vlcích z Cally, není šestý díl žádnou bombou. Kdo ale s Temnou věží došel, až sem, nebude váhat, jestli si Zpěv Susannah přečíst nebo ne. Prostě není zbytí.

bukiet
25.04.2019 5 z 5

Z reakcí některých čtenářů lze vysledovat určitou nespokojenost s tímto dílem série, který je tak považován za poněkud slabší a přece je to právě tato kniha, ve které se všechny ty ingredience, které nám King tolik let a v tolika různých knihách dával ochutnat, poprvé spojí a vytváří unikátní Kingoversum. A vůbec nevadí, že ka-tet je po celou knihu rozděleno, neboť Susannah s Miou odcházejí do New Yorku 1999 rodit očekávaného chlapíčka, Jake, Ochu a otec Callahan je následují a Roland s Eddiem se dostanou do roku 1977, aby zachránili Růži a jen tak náhodou (Ka) se seznámí s člověkem, jehož prostřednictvím byli všichni stvořeni. Mia osvětlí další kus kosmologie a nám tak do sebe začnou zapadat jako díly puzzle jednotlivé informace posbírané během Cesty za Temnou věží. Leccos pak dovysvětlí sám autor ve fiktivně pravdivém deníku.

Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny
8. Nezbytné věci
9. Temná věž IV: Čaroděj a sklo
10. Prokletí Jeruzalémské – povídka (Noční směna)
11. Prokletí Salemu
12. Na dobrou noc – povídka (Noční směna)
13. Mlha – povídka (Mlha)
14. To
15. Nespavost
16. Rose Madder
17. Beznaděj a Strážci zákona
18. Všechno je definitivní – povídka (Všechno je definitivní)
19. Pytel kostí
20. Sestřičky z Elurie – povídka (Všechno je definitivní)
21. Temná věž IV ½: Závan klíčovou dírkou
27. Temná věž VI: Zpěv Susannah
28. Temná věž VII: Temná věž

Karnager
13.02.2019 3 z 5

To bylo myšlené vážně sai Kingu? Mě to tedy přišlo slabší.. úryvky z deníku autora byly sice fajn, ale ani ty mě nepřesvědčily, abych zvednul hodnocení o hvězdičku nahoru..

martin3724
19.01.2019 4 z 5

Celá kniha mi přijde trochu jako bláznivý sen. Autorovi se totiž do knihy podařilo spojit vše, co ho napadlo včetně sebe samotného. Když si vzpomenu na první díl Pistolník a jeho westernovskou tématiku, nikdy by mě nenapadlo, že se kniha vyvine tímto směrem. Důvodem bude asi ona dlouhá doba, těch několik let, které mezi všemi díly uběhly a jak sám King v závěru díla uvádí, sám v tu dobu nevěděl, jak příběh skončí. A to mi na knize a vlastně celé sérii vadí nejvíce, to že od začátku neměla pevný cíl a příbeh si trochu žije svým vlastním životem. V této série prostě nikdy nevíte, čeho se na další stránce dočkáte. Přesto ale musím dodat, že je to velmi čtivé a jsem zvědav jak King celý tento nafouklý příběh zakončí.

denniys
23.12.2018 5 z 5

Další nádherný díl tohoto příběhu..nejvíc na mě zapůsobil plakající Ochu, to byl pro mě nejsilnější moment knihy..velmi zajímavé a originální je zapojení autora do příběhu a výňatky z jeho deníku na konci jsou jednou z nejlepších částí této části :) tak a teď velké finále, opravdu jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí, jak to skončí a co bude s milovanými postavami..

Metla
22.12.2018 4 z 5

Jsem z tohoto dílu „Temné věže“ rozpolcená jako Susannah/Mia/Detta. Na jednu stranu autor vede děj směrem, kterého jsem se obávala (podobná vyústění mi prostě nesedí), na druhou stranu se mu podařilo předat svým čtenářům (přinejmenším mně) jakýsi pocit naléhavosti, důležitosti, přímo osudovosti této série. Těžko hádat, nakolik si Stephen King v pasážích o sobě vymýšlel, ale působilo to všechno úžasně autenticky. Další práce se symboly a míchání s realitou nastalo u skutečných míst či událostí z našeho světa a historie, tam mají výhodu spíše američtí čtenáři, ti z New Yorku zvláště. Mně asi bohužel spousta narážek netrkla do detailu a něco jsem poznala jen díky filmům (např. „Hořící Mississippi“).
Zážitek z této relativně tenké knihy je tedy silný a zvláštní, přesto mě čtení nebavilo tolik jako „Tři vyvolení“ nebo „Pustiny“. Snad je to dáno tím, že nejvíce prostoru logicky dostala Susannah a její schizofrenně porodní peripetie, pro mě nejméně přitažlivá linie, zatímco Roland a Eddie se v příběhu vyskytovali řidčeji, Jake s brumlákem Ochem a otcem Callahanem skoro vůbec.
Čtvrtá hvězda je opět krpatá, což ovšem nijak nesnížilo mou nadrženost na finální vyvrcholení "Temné věže".

tlllk
03.12.2018 4 z 5

Konečne sa to začalo čistiť, myslím že deju prospel trochu úspornejší formát. Ale jedna vec mi tam nesedí. Autor na konci 100x zdôrazňuje že ide o jeho vrcholné dielo, niečo na úrovni "Pána prsteňov", prečo však povolil natočiť ten paškvil s Elbom a McConaugheym v hlavnej roli. Sám z toho urobil B-čkovú sci-fi kovbojku, škoda, potenciál to malo ....

Alvari
27.11.2018 3 z 5

Ani nevím čím to bylo, ale ze začátku se mi knížka četla hrozně ztěžka a byly dokonce i momenty, kdy se mi do čtení nějak nechtělo. Je to asi i tím, že od začátku, kdy se Susannah v příběhu objevila, je pro mě stále jako postava nejméně zajímavá. První zhruba polovina děje byla, no prostě byla jiná než u ostatních dílů a nedokázala mě chytnou ani jako "děj" v Pistolníkovi. Nebýt druhé poloviny knížky, která už mě znovu opravdu bavila a chtěla se mi číst, dal bych asi jen tři hvězdičky.

soupik2012
25.11.2018 4 z 5

S touto knihou měla má nedostatečná představivost docela velké potíže. Několik věcí mi přišlo již za hranou toho co lze považovat za reálné, byť se příběh odehrává ve zcela vymyšleném světě. Přesto mě příběh bavil, potěšil a nápis v hotelu New York Plaza–Park dojal. Těším se na závěrečnou část příběhu, ale zároveň jsem smutná z toho, že je již poslední.

Dragonian
16.10.2018 5 z 5

Opět skvělé pokračování Kingova největšího díla. Napínavé čtení a zajímavé zápletky. Líbilo se mi i zapojení samotného autora, jako další postavy.

Sorrow
30.09.2018 4 z 5

Jen on do příběhu může napasovat tu postavu, kterou tam napasoval :D Stejně jako Vlci mě ani tento díl nepohltil tolik jako ostatní, přesto obsahuje silné scény, zejména na svém konci. Trochu mi vadí ta koncepce, kdy došlo k rozdělení pistolníků, moc doufám, že se k sobě v závěrečném dílu vrátí a doputují k Věži společně, ať už je tam čeká cokoliv. Čtvrtou hvězdu tentokrát přihazuji za závěrečnou část "ze spisovatelova deníku", protože nahlížet do zákulisí Stephenovy tvorby, mě asi nikdy nepřestane bavit. Opět doporučuji jako audio; pan Terš je jednička!

Christo
23.09.2018 1 z 5

King se přiznává na konci knihy, že vůbec nevěděl, jak se bude příběh odvíjet a hodně improvizoval. Celá Věž je slátanina všeho možného bez konceptu a vyšší myšlenky. Moc lituji, že jsem tuto ságu dočetl až do předposledního dílu, ale pořád jsem doufal a hlavně nevěřil, že by můj oblíbený spisovatel takhle klesnul. Moje chyba a o to větší, že poslední kousek mě ještě čeká...

verense
18.09.2018 3 z 5

U tohoto dílu jsem poněkud rozpolcená - chvíli jsem byla unešená, jak pěkně se mi to čte, chvíli jsem se zas nemohla dočkat, až už to budu mít konečně z krku. Nejspíš je to dáno tím, že se příběh odvíjí směrem, který mi úplně tak nesedí (zejména s Miou jsem se tak nějak pořád nesmířila), a taky že Stephen King nepatří k mým srdečním záležitostem. K tomu další porce nových (nepřeložených/nepřeložitelných) výrazů, ne úplně jasných myšlenek a narážek, nějak to prostě není to pravé ořechové. Ale dojdu s pistolníky až do konce, to zas ano.

Predator666
08.09.2018 3 z 5

Docela jsem byl překvapen chudostí příběhu. Celkem nudné pasáže a nevírazná slova, která, snad ani nevyšla z mozku mistra Kinga. Mám pocit, že tohle by klidně napsal i jeho syn. Moc mě to nevzalo, moc si toho už ani nepamatuji, Ka-tet si to zřejmě nepřeje. Knihu však vkládám do doporučených, protože jako celek do příběhu rozhodně patří.

MóňaVíšJak
16.08.2018 3 z 5

První půlka mě nudila, druhá byla úžasná

Anushka1
30.07.2018 4 z 5

V tomto díle je rozvinuto hned několik příběhových linek. Líbilo se mi spojení příběhu s naším světem a zapracování postavy samotného spisovatele do příběhu.

Zloba12
19.06.2018 1 z 5

Dávám jednu hvězdičku, jelikož mě naštval ten konec. Takovéhle ukončení se mi hodně nelíbilo.

boxas
30.03.2018 4 z 5

Dobrý nápad s tím spisovatelem...

gemi
09.03.2018 2 z 5

O hodně lepší než 4. a 5. díl, ale o hodně horší než 2.

Příběh se větví do několika paralelních dějů, což jej oživuje. Bohužel ne všechny tyto děje jsou stejně kvalitní a čtivé. Vlákno s Rolandem a Eddiem je skvělé - opět se dostaneme do našeho světa, a dokonce se tu mihne i sám King, což je velmi originální a osvěžující. Vlákno s pére Callahanem a Jakem taky není špatné. Naproti tomu ale vlákno s Mio-Sussanah je strašná nuda, člověk se musí vysloveně přemáhat, aby se tou schizofrenní břečkou proklestil.

V závěru je Kingův deník, tedy střípky ze života spojené s psaním Temné věže. Příjemná, osvěžující tečka.

Ještěže mám před sebou poslední díl.

Kate18
22.02.2018 5 z 5

Cela serie me okamzite pohltila jako cerna trinactka, stale me k sobe pritahovala az jsem ji nakonec podlehla.. Zpev Susannah me neskutecne bavil.. a proc? Prece kvuli panu Kingovi

americká literatura

Stephen King