Zpěv Susannah ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407597/big_zpev-susannah-TG5-407597.jpg 4.3909
Série:

Temná věž / Temná veža 6.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Beta-Dobrovský
Originální název:

Song of Susannah, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Kniha Zpěv Susannah

cziss
03. července

Tento díl v podstatě ukončuje děj Vlků z Cally a uvádí poslední Temnou věž. Takový jev v však v této sérii není ničím novým. Každopádně to má spád, zajímavý děj a je zde určitá pasáž (nechci spoilerovat), která nemá obdoby zatím v žádné jiné knize co jsem kdy četl. Hodnocení v rámci série bych dal jako lepší průměr.

Radiq
01. července

Knihu jsem nečetl, ale sluchem to taky jde - audiokniha interpretovaná Liborem Teršem měla opět své klasické chyby, které popisuji už v předchozích knihách série. Kniha samotná podle mě zatím nejhorší kus Temné věže. Nejen, že kromě porodu se tam skoro nic nestane, ale ten zbytek je podle mě strašně nepředstavitelný. Buď se pohybujeme na nějakých přízračných místech (Dogan, Discordia nebo to místo/něčí mysl, kde se setkají Susannah a Mia atd) nebo se cestuje mezi světy/časy/dimenzemi, to celé prošpikované dalšími nudnými zdržovacími pasážemi. Rollanda a Eddieho si moc neužijeme, ale v kapitole, kde je na ně nachystaná léčka, nám vše vynahradí - taky je to nejlepší kapitola celé knihy a jen kvůli té dávám alespoň takové hodnocení, jaké dávám. Všichni jsou unesení z toho, jak Stephen King použil sám sebe jako postavu ve své knize, ale já teda z tohohle prolínání skutečnosti a fiktivních světů moc nadšenej nejsem. Navíc ta poslední kapitola "... ze spisovatelova deníku" mě moc nebavila. Samozřejmě když jsem došel až sem, musím už pokračovat dalším dílem, ať vím, jak to konečně dopadne... ale že bych se nějak moc těšil...


Berg1
22. června

Myslím, že se King do svého díla začal dost zamotávat. Na Temné věži se mi líbilo putování hlavního hrdiny postapokalyptickým světem s jeho fantasy prvky. Zvrhlo se to ale v nepřehledné cestování v různých časových linkách i světech, kde moc věcí nedává smysl. Do jedné z hlavních rolí navíc autor obsadil sám sebe.
Nebavilo mě to a zejména z důvodu, že jediné dvě opravdu zajímavé postavy (Roland a Jake Chambers) jsou v tomto díle spíše v pozadí a prostor dostává především Susannah - Detta - Odetta - Mia, která mi zajímavá nepřijde vůbec a její rozvleklé dialogy jsem spíše protrpěl.
Postava Kinga se v průběhu knihy vyjádří v tom smyslu, že Temná věž měla být jeho mistrovské dílo, stejně jako má Tolkien svého Pána Prstenů. Přijde mi, že se nechal příliš unést svou ambicí zanechat po sobě něco mimořádného a velký potenciál celého příběhu díky tomu zůstane nenaplněn.
Ale budu doufat, že mě poslední díl vyvede z omylu, vrátí se ke kořenům a podaří se mu celou sérii důstojně uzavřít.

AlLois
09. června

Postupem času, jak pročítám autorovy knihy, si uvědomuji, že King jednoduše nechce (a nebo neumí) děj uzavřít. Typickým případem je To, kde po kolosálním úvodu přichází zdánlivě narychlo napsaný závěr, jde to vidět v Nespavosti a samostatnou kapitolou jsou pak knihy ze série Temná věž, kde zajímavě načrtnutý děj rychle ukončí s vidinou cliffhangeru, jen aby to v pokračování odpískal na jedné stránce a začal si s příběhem nanovo. Zpěv Susannah k tomu všemu spíše působí jako nedodělaný epilog k Vlkům z Cally a očividně i jako jakýsi prolog poslední knihy, inklinuje k tomu i samotný malý rozsah této knížečky. Vtipné je, že na konci Zpěvu, vědom si situace, naráží King na tuto moji kritiku až alibistickým způsobem a já jen netuším, zda mu v tom mám důvěřovat nebo zůstat v přesvědčení, že jde o pózu. Drahý autore, ovšem že ten příběh vychází z tebe, ale neočkuj SČ tím, že jde o Božskou komedii 21. století.

MíšaS.
09. března

Pořád jsem přemýšlela, kam celá série míří, jaké bude asi vyústění a konec, a tento díl mi pořádně natrhl p...l.
Takže teď jsem JEŠTĚ VÍCE zvědavá, kam to vlastně celé spěje...
A ty finální zápisky? SUPER !!!

Cojavim
28. února

Určitých věcech mi to změnilo celou moji představu o světě který jsem měl ????????

n.ezn.amy
17. února

Zpěv Susannah je taková předehra k poslednímu dílu, kdy velení prakticky přebírá schizofrenní Mia a míří ke služebníkům Karmínového krále porodit svého chlapíčka, kdy patách má Jakea, Ocha a otce Callahana. Mezitím Roland s Eddiem se opět ocitnou v jiné době a dostanou se přímo do Maine a setkají se zde s jedním mladým nadějným spisovatelem. Pochopitelně neprozradím s jakým, ale každý si to může lehce domyslet. Na tohle jsem ještě v žádné knize nenarazil a musím říct, že jsem byl velice překvapen. A bitva o Temnou věž může pomalu začít.

danny_21
14. ledna

Šesté putování společnosti Tet za nedostižnou stavbou je v mých očích těžké na hodnocení, je rozpolcené jako ta zbouchnutá Zuzko-Detto-Odetto-Mio dívka, jejíž porodní komplikace s chlapíčkem a konfrontace s mateřským elementálem jsou hlavními náplněmi tohoto příběhu. Ostatní Pistolníci moc prostoru nedostanou a ze Středosvěta se tentokrát zase dostanou do našeho světa, aby jedná polovina pátrala po těhuli a druhá srovnala do latě vlastníka té tajemné parcely v Želví zátoce. Následné setkání Rolanda a Eddieho s "Bohem" stvo(bo)řitelem bylo příjemným překvapením a nejlepší částí, zvlášť pokud spřádač mluvil pravdu ve svých závěrečných vzpomínkách. Snad se dočkáme poctivého, uceleného a smysluplného zakončení, mám trochu obavy z finálního vyústění, ó, Diskordie - 70 %

1