Vlci z Cally

Vlci z Cally https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52603/bmid_temna-vez-vlci-z-cally-GiJ-52603.jpg 5 1147 129

Po vrcholném utkání ve skleněném paláci s Rolandovým dávným známým (Flaggem nebo Martenem… nebo – možná – Maerlynem) se čas opět změnil. Cestovatelé pochopili, že někdo – nebo nějaká síla – je přenesl řidinou zpátky na stezku Paprsku. Poblíž, na větvi stromu, byl připíchnutý vzkaz od bytosti, kterou Roland málem v paláci zabil. „Vzdejte se Věže. To je poslední varování.“ Opravdu k smíchu. Roland by se Věže nevzdal, stejně jako by nezabil Jakeova ochočeného brumláka a neupekl si ho k večeři. Nikdo z nich by se nevzdal Rolandovy Temné věže. Bůh jim pomoz, zůstanou v tom až do konce. Vlci z Cally jsou pátou knihou z celkem sedmi knih tohoto dlouhého příběhu. Pistolníci se opět vydávají na cestu za Temnou věží. Nečekaně je vyhledají vesničané, kteří je požádají o pomoc a úlevu, neboť jsou sužování bytostmi, jež se nazývají Vlci. Je způsobem pistolníků z rodu Eldova, že žádost o pomoc neodmítnou. A zdánlivé zdržení může znamenat další kus po cestě Paprsku.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Wolves of the Calla , 2003

Terva
21.04.2015 5 z 5

Vlci nejsou nejlepším dobrodružstvím, ale svým obsahem jsou skoro na nejvyšší příčce.

střapatá
28.08.2014 4 z 5

Pomalejší rozjezd, vzhledem k názvu jsem myslela, že hlavním tématem knihy budou vlci, což není tak úplně pravda, ale závěrečná bitva je skvělá. A mým nejoblíbenějším členem ka-tet je Ochu :)

FooD
24.07.2014

Zlá tonka od Harryho Pottera mě fakt dostala :D

geimz
06.07.2014 5 z 5

Nie je to tak celkom na 5 hviezd, ale ja som do celého vesmíru okolo Temnej veže tak zažratý, že sa nedá inak. Oproti Čarodejovmu sklu tých 650 strán neuveriteľne rýchlo zbehne, a každá kapitola je nabitá dejom (moja najobľúbenejšia je prvé stretnutie s Miou, kedy sa kŕmi pochúťkami z bažín). Postava Callahana v knihe veľmi prekvapila (rovnako ako aj "kniha v knihe" Prokletí Salemu na konci), no asi by som sa už mal naučiť nebyť zaskočený v tejto sérii naozaj ničím. Callahanov príbeh ale do knihy pasoval a jeho pasáže som čítal so zatajeným dychom. Možno som čakal od finálneho zúčtovania s vlkmi čosi viac, no cliffhanger s Miou mi to hneď vymazal z hlavy. Ľutujem len, že už mi ostávajú len posledné dve knihy. Tento ka-tet mi totiž nijaký iný už nenahradí.

Chipsonator
29.05.2014 5 z 5

Bacha na spoilery!
Tak to byl tanec! Poslouchejte mě vy mudlovští šmejdi! Říkám díky! Zpět je devatenácti ka-tet a dinh jejich Roland! Vypořádat s Vlky musí se protentokrát, s těmi jenž Cally sužují! Nechť mluví dál! Říkám díky! King Stephen opět show velikou rozjíždí, světy spojuje (u konce vy nadechnout pomalu nemóžeti, z toho jak oči valit budete!) a zamotává čím dál víc svůj příběh velkolepý u jehož konce řvat budete vy, a přát si, aby pokračoval příběh napínavý! Chcete slyšel svůj horoskop? Z Cally Vlci jsou TYP POSEL ŽÁDÁ ABYSTE ZADALI HESLO, Mia avšak hopala-prdele starosti velké způsobila a knihy další já se dočkat nemůžu. JE TO KANIBAL A JEJÍ KUNDU SEŽERE, TEN NECHCE PÍT MLÍKO Z KOZ, JAKMILE VYLEZE TAK JÍ SEŽERE! Hopala-jízda dozajista bude to! 95% STEPHEN KING? KDO TO JE? NEZAJÍMÁ MĚ KDO JE TO STEPHEN KING, ALE JÁ JSEM SKUTEČNÝ, NEJSEM VYMYŠLENÝ!

dearkiki
12.05.2014 5 z 5

Dočteno! Jsem čím dál tím víc napjatá, jak celá tahle skvělá sága skončí. Tenhle díl přinesl ještě více tajemství a objasnil jen málo. Zamotává se to, to tedy ano. :-)
Upíři, Vlci, lidé s červenýma očima, bludní mrtví... a navíc spousta dalších světů. Podivné náhody a stále se opakující znamení... Může to být ještě záhadnější?

Etiopanka
22.04.2014 4 z 5

Někteří lidé považují tento díl za "nejnudnější". Je pravda, že určité části vyprávění nejsou tak poutavé jako v předchozích dílech, rozhodně je však nepovažuji za nudné. Konec mě lehce překvapil :)

Jamal
23.01.2014 4 z 5

Ke konci kniha vyvolává ještě více otázek než na začátků.Další úžasná kniha z této série.

papuja
14.11.2013 5 z 5

Tak další putování našich hrdinů za temnou věží je za mnou. V tomto díle se nám děj zastaví ve městečku Calla Bryn Sturgis, kde naše čtveřice má úkol ochránit vesničany. Rolandovo ka-tet má před sebou pořádnou zkoušku věrnosti. Vše se odehrává pouze na jednom místě a působí to jakoby zpomalením děje. Několik pasáží bylo pro mě trochu nudnějších a zdálo se mi to jako předešlý díl, trochu celé natažené. Ale autor nám zase naservíruje několik překvapení a zvratů. Nehledě na to, že konec knihy je na vypoulené oči, až se jeden bojí že mu to už zůstane. Pistolník se pomalu a jistě stává mojí srdcovou záležitostí.

Niraj
24.09.2013 5 z 5

Nechce se mi neustále opakovat, že tato série je naprosto skvělá a jsem z ní nadšenej. Příběh se stále vyvíjí, postupně se šlověk dozvídá více a více z pozadí příběhu a o smyslu celého tohoto puvování. Tento díl pojednává o zastávce Rolandovi skupiny v jednom městečku sužovaném tajemnými nájezdníky. Takže nakonec je to pěkná svižná kovbojka ála Sedm statečných. Teď už mám rozečtený další díl.

viwalda
23.09.2013 5 z 5

Nářez a nelítostná řěžba proti \"terminátorům\",podobný pocit ze skvěle odvedené bitvy jsem měl při tomto závěrečném boji stejný, jako ve výpravném boji Rolanda s Cuthbertem a Alainem...skvělé

see_sawandrew
22.08.2013 4 z 5

Postavy už stačily čtenáři přirůst k srdci, tuto zkoušku však už nemusejí ustát. King bezostyšně, ale naprosto funkčně variuje Sedm statečných a rozehrává tragédii vesnice Calla, terorizované neznámým nebezpečím. Vlci z Cally jsou velmi slušným pokračováním ságy, které však - stejně jako předešlá část - trpí nevyvážeností tempa a nedostatečně silným klimaxem. Narozdíl od uspokojivě emočního Čaroděje a skla tu k plnému hodnocení něco chybí, přestože je sága díl od dílu více zneklidňující 80%

Neobee
01.07.2013 5 z 5

Skvěle napsáno, napínavý příběh. Přečteno od začátku do konce jedním dechem...

kilometr
11.06.2013 5 z 5

Tohle si mi líbilo velmi,teď se to opravdu hnulo a četlo se to skvěle.nej díl série(zatím).Překvapením je postva Callahana.100%.

Jajulle
22.05.2013 5 z 5

5. díl Temné věže se mi líbil zatím nejvíc, uvidíme jak to půjde dál u dalších dílů, ale je to čím dál tím lepší :-)

Jančislava
16.04.2013 5 z 5

Tento díl z celé serie se mi líbil nejvíc

rokofak
27.03.2013 5 z 5

Serie Temná věž jsou moje první čtené knihy od Kinga a musím se přiznat že s první knihou (Pistolník) jsem ze začátku měl trochu problem,ale pak mě příběh uchvátil a každá další kniha je lepší a lepší!!

paloma
11.03.2013 5 z 5

str.184 - Uviděl v hořících záhybech růže samotnou věž a na okamžik pochopil její smysl: rozděluje své provazce moci do všech světů, co jich jen je, a pevně je drží ve veliké spirále času. Pro každou cihlu, která přistála na zemi a ne na hlavě nějakého děcka, pro každé tornádo, které minulo parkoviště přívěsů, pro každou kulku, která neletěla, pro každou ruku, která se zdržela násilí, je zde věž.

paloma
11.03.2013 5 z 5

Užasná kniha, neni na škodu si nejprve přečíst Prokletí Salemu .
V knize jsou zminována některá čísla, např. 99 (to je celkem jasné) nebo 19.

Číslo 19 "PRINC NEBES"
(nejpříznivější a nejšťastnější složené číslo, které naznačuje vítězství nad všemi dočasnými neúspěchy)
• úspěch v podnikání i v osobním životě
• štěstí a naplnění tužeb
Číslo 19 významně zmírní jakékoliv negativní vibrace jiného čísla a uhladí cestičku života, čímž dopomůže k úspěchu.

Eigis
09.03.2013 4 z 5

Pro mě osobně první hniha celé série, kdy se začíná projevovat větší počet odlišně jdoucích dějových linií. Je zde příprava boje proti vlkům, ochranna růže, Suzannino těhotenství a vyprávění starého kněze. Možná právě proto mě děj tolik nepohltil. Kniha je, ale stále velice dobrá a čtyři body dávám, spíše kvůli prvnímu, druhému a čtvrtému dílu série, které byli podle mě lepší, než protože bych byl s něčím v ní nespokojený.

americká literatura

Stephen King