Vlci z Cally

Vlci z Cally https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52603/bmid_temna-vez-vlci-z-cally-GiJ-52603.jpg 5 1147 129

Po vrcholném utkání ve skleněném paláci s Rolandovým dávným známým (Flaggem nebo Martenem… nebo – možná – Maerlynem) se čas opět změnil. Cestovatelé pochopili, že někdo – nebo nějaká síla – je přenesl řidinou zpátky na stezku Paprsku. Poblíž, na větvi stromu, byl připíchnutý vzkaz od bytosti, kterou Roland málem v paláci zabil. „Vzdejte se Věže. To je poslední varování.“ Opravdu k smíchu. Roland by se Věže nevzdal, stejně jako by nezabil Jakeova ochočeného brumláka a neupekl si ho k večeři. Nikdo z nich by se nevzdal Rolandovy Temné věže. Bůh jim pomoz, zůstanou v tom až do konce. Vlci z Cally jsou pátou knihou z celkem sedmi knih tohoto dlouhého příběhu. Pistolníci se opět vydávají na cestu za Temnou věží. Nečekaně je vyhledají vesničané, kteří je požádají o pomoc a úlevu, neboť jsou sužování bytostmi, jež se nazývají Vlci. Je způsobem pistolníků z rodu Eldova, že žádost o pomoc neodmítnou. A zdánlivé zdržení může znamenat další kus po cestě Paprsku.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Wolves of the Calla , 2003

Predator666
14.08.2018 5 z 5

Tak tohle byla pravděpodobně nejlepší jízda v sérii. Opět jsem se dostal do dětských let westernového rauše. Tleskám, mistr King dokáže na cestě paprsku sesbírat malé kousíčky a vytvořit z nich obrovský příběh.

Anushka1
30.07.2018 5 z 5

Prokletí Salemu byla moje první kniha od Kinga, proto návrat postavy Callahana mě hodně potěšil. Příběh se zde trochu zastaví, protože děj knihy se převážně odehrává v městečku, které je sužováno "vlky" a naše ka-tet se obyvatelům rozhodne pomoci. Co jsou vlci zač, to už je věc jiná. Každopádně hrají důležitou roli v dalším ději. Nezapomenutelná scéna Rolanda zpívajícího a tančícího Commala.

xvasek
09.07.2018 4 z 5

Hm, když se nad tím člověk po přečtení zamyslí, tak je to dějově dost podobná kniha, jako předchozí výborný "Čaroděj a sklo", který měl ale mnohem více zajímavých rovin a přišel mi po všech stránkách lepší, včetně jeho hrdinů a nezkušený mladý Roland byl pro mě taky o fous zajímavější, než stárnoucí internacionální lumen z tohoto dílu.

Jako... Počítám, že čtete celou Temnou věž a dostali jste se logicky až před nebo za tuto knihu. Určitě vás tento díl neodradí od pokračování, neurazí, navnadí na další, splní svůj účel jednoho kousku ze ságy.

Na druhou stranu, po nadšení z Mejisu mi Calla přijde... Prostě čtyři hvězdy a raději to uložím, než začnu přemýšlet, jestli by tři nebyly lepší. Ale jo, ta knížka je určitě celkově mezi všemi ostatními nadprůměrná.

Mergirus
07.07.2018 4 z 5

Napínavý díl, v němž naši poutníci na chvíli opustí svou cestu, aby pomohli jedné vesnici. Postava Rolanda je mi více a více sympatická, zato Susannahh...respektive Mia... konec je dosti otevřený, jdu rychle hledat další díl.

Adhara
29.06.2018 4 z 5

Vlci z Cally považujem za druhú najlepšiu knihu ságy, v podstate ucelenú epizódu plnú zaujímavých prvkov a nejakých vysvetlení z množstva záhad. Jej najväčšiu chybou však bol autorov odklon od pôvodného zámeru. Potvrdila neblahý trend, že záchrana sveta v skutočnosti spočíva v úplne inej akcii než je nájdenie a oprava Temnej veže.

Sorrow
30.05.2018 3 z 5

Tak tenhle díl se mě bohužel nedotkl tolik jako ostatní, Callahanovo vyprávění mě ponechalo klidnou a nějak jsem ho zatím nedokázala plně přijmout do "našeho" ka-tet. Závěr ale rozhodně skvělej a jsem zvědavá, co bude dál... Konec se blíží...

lucina6497
18.05.2018 5 z 5

Další excelentní kniha.. jen se to blíží ke konci a já mám strach o Rolanda a jeho ka-tet

kap66
10.04.2018 5 z 5

U Pustin jsem zapřemýšlela, jestli nejsou vrcholem série; možná ano, ale Vlci z Cally "cvakají zuby" (to není úplně přesné, viďte) velmi blízko. Opět vynikající - a konec je dokonalý. Knížky jsou s děním ještě více spjaté, objevily se další dveře, vstoupila další postava se svým životním příběhem a zapadla mezi naše přátele (a já je za SVOJE přijala už dávno a naprosto bezvýhradně), jako by tam byla odjakživa. Jsem ztodesovaná, jsem uvnitř a nechci je opustit.

boxas
25.03.2018 5 z 5

S. King se zde netají tím, že vzdává poctu starým westernům a pistolníkům zvláště, ba právě naopak častými odkazy to zdůrazňuje.
Nebyl by to však King, kdyby se s tím spokojil, a tak je kniha směsicí těchto prvků se sci-fi, hororem, fantasy, detektivkou atd. A to jí dává jedinečnost.
P. S. A že Temná věž jaksi ustoupila do pozadí??? Vždyť jak se zpívá v jedné písničce: "...i cesta může být cíl..."

Christo
28.02.2018 2 z 5

Jednoduché, bez nápadu, taková ulítlá verze Sedmi statečných. Nic víc.

Lolila
23.01.2018 5 z 5

Opäť niečo iné a samozrejme výborné. Scifi, fantasy alebo western? Výborne spojené všetky prvky a vyšlo z toho super čítanie:-) Som zvedavá ako to celé dopadne.

gemi
18.01.2018 1 z 5

To byla zase nuda jako prase! V podstatě se to moc neliší od předchozího dílu, jenom jednu díru (Mejis) nahradila jiná (Calla). Putování za Temnou věží je zcela na vedlejší koleji, nikam se neputuje, protože se celou knihu zachraňuje jakási vesnice, po které neštěkne pes. Do tří čtvrtin knihy je to pruda s vidláky, kteří neustále pronášejí iritující průpovídky typu "Slyš mě, to žádám, říkám díky!" No peklo.

Lituji, že jsem tu ságu začal číst, protože krom výborného druhého dílu je to pekelný balast. Ty dvě zbývající ze setrvačnosti dorazím, ale už teď se děsím, že to bude pokračovat v podobném duchu... :-/

Laf
04.01.2018 4 z 5

Výborné pokračování a ještě lepší zápletky.

Dragonian
18.12.2017 5 z 5

Pokračování jako víno! Celá série je napínavá až k prasknutí. Další díl nutnost a těším se až budu vědět, jak to celé dopadne, ale smutný z toho, že jsem to už dočetl.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Možná nejlepší díl serie. Na začátku mě zarazilo, že příběh je někde úplně jinde a naše ka-tet se k němu teprve přidá. Příběh mi silně asocioval Sedm statečných. Pere Callahan si mě získal natolik, že mou další knihou po doposlechu Temné věže bylo Prokletí Salemu. Navíc mám skoro neutuchající chuť na koblinky. Na druhou stranu jsem tu měl silný pocit, že King neměl jasnou představu o vývoji příběhu a některé věci jsou sem násilně přidané - zvyky a svátky o kterých se Roland nikdy nezmínil a tady mu přijdou úplně samozřejmé (Hopala-hop).

doktorking
15.12.2017 5 z 5

Paty dil a hned westernova jizda a ano podobnost se sedmi statecnymi bije doslova do oci..Tenhle dil temne veze by se krasne zfilmoval.Otuknout teren priprava a boj ktery mozna mohl mistr trosku jeste viiic ,,Kingovat”tak jak to umi ale ve vysledku se s tim popral paradne a petka me ani na chvili nenudila a spolu s druhym dilem se cetli skoro uplne sami.Kvalita vysoka a ocenuji otce Callahana opet King dokazuje ze ma v hlave svuj vlastni svet a kdyz nam ho v romanech propoji je to pecka.

evickakyticka
07.12.2017 3 z 5

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli knize udělit o hvězdu víc. Ono je to tak na tři plus.. ale abych byla spravedlivá k těm knihám, které si čtyři zaslouží, dávám pouze tři hvězdy. Tolik k hodnocení. Ale pojďme ke knize.
Minulý příběh z Rolandova dětství mě nebavil, byl utahaný...tentokrát byla kniha čtivější, zajímavější, ale nebylo to úplně ono. Přišlo mi to jako příběh s mnoha odbočkami, které zaplnily celou knihu a to podstatné se odehrálo na pouhých pár stranách ke konci... Docela mi vadily callské průpovídky typu "člověk ježíš", "říkám díky" apod. Bavila mě postava Andyho. Oceňuji propojení s knihou Prokletí Salemu a otce Callahana.

nefernefer
06.12.2017 5 z 5

U téhle série je pro mě nesmírně osvěžující, že jako celek je to sice jeden příběh, ale neustále se mění styl, každý díl je jiný. U každého máte pocit, že čtete jiný žánr. Jeden je fantasy jako vyšitá, další je stříknutý až do sci-fi, pak najednou nevěříte svým očím, ale čtete klasický milostný román, a abychom se nenudili, hop a je tu western. :-) A všechny jsou skvěle napsané. Je pravda, že ve Vlcích se blíž k Věži naši hrdinové moc neposunuli, zato se spousta věcí vyjasnila. I když na druhou stranu další hromada nezodpovězených otázek přibyla. :-) Ale to prolínání různých světů, které jsou si tak podobné a přece tak jiné, znovuobjevení „spojovacích“ dveří ze Tří vyvolených nebo postav z jiných Kingových románů, to mě baví. Sice je z toho nakonec pořádný propletenec, ale pořád to nepůsobí násilně. Nestalo se mi, že bych si řekla „Tak tohle teda už vážně přehnal.“, spíš si připadám jak malé děcko na kouzelnickém představení. Celá natěšená netrpělivě čekám, co zase autor vytáhne z rukávu. :-)

„ ‚Slyšte mě, to žádám. Měli jsme jednoho prezidenta, jmenoval se Kennedy. Zavraždili ho asi třináct let před tím, než jsem sloužil v Jerusalem's lotu...‘
‚Ano,‘ řekla Susannah. ‚Kéž ho Bůh miluje.‘ Otočila se k Rolandovi. ‚Byl to pistolník.‘
Roland zvedl obočí. ‚To říkáš?‘
‚Tak. A říkám pravdu.‘ “

Remi BeLo
04.12.2017 4 z 5

Od první kapitoly jsem očékával závěrečnou, správně krvavou, drsnou a hutnou přestřelku. A popravdě to nenaplnilo mé představy. Zdá se mi, jako by byl konec tak trochu useknutý a King si zbytek schovával na další knihu. Přišlo první zklamání, ale i přesto se jedná opět o zajímavé a poutavé čtení.

Philoun
29.11.2017 5 z 5

Pro mě jsou Vlci z Cally naprostým vrcholem v honbě za Temnou věží.

americká literatura

Stephen King