Tři vyvolení

Tři vyvolení https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52600/mid_temna-vez-tri-vyvoleni-SMc-52600.jpg 4 1525 182

Jak už napovídá název, v tomto svazku plní Roland příkazy orákula z dílu prvního, vybírá si tři osoby, bez nichž by svůj úkol nikdy nesplnil. Při výběru se propadne do naší současnosti, dveřmi na mořském břehu vkročí do USA osmdesátých let a „prožívá“ jej očima feťáka Eddieho. Jake z Pistolníka, kterého si Roland zabitím teprve teď transformuje do svého světa, patří k tajemství knihy. Tři vyvolení jsou po Pistolníku druhou knihou z celkem sedmi knih, které tvoří dlouhý příběh nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem. Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží… Zdá se, že toto dílo je mou vlastní Věží. Víte, ti lidé mi nedají pokoj, hlavně Roland. Vím opravdu, co je ta Věž zač a co tam Rolanda očekává (pokud k ní dojde, a vy se musíte připravit na velmi reálnou možnost, že to nebude on, komu se to podaří)? Ano… a ne. Vím jenom to, že ten příběh mě volá zas a celých sedmnáct let. Tento delší druhý díl stále zanechává spoustu otázek bez odpovědi a vyvrcholení příběhu zůstává daleko v budoucnosti, ale já cítím, že tento díl je mnohem úplnější než ten první. A Věž je blíž.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Drawing of the Three , 1987

BStone
28.09.2019 4 z 5

Ufff... Po zklamání z první knihy a po prokousání se prvními několika málo kapitolami téhle to začlo... Konečně úžasný Stephen King ve formě... Díky, utíkám do Pustin.

Metalizza
26.05.2019 5 z 5

Až na prvních 40 stran, které jsem docela "louskala" mě série Temná Věž konečně chytla a jsem nadšená...pro lidi mého vkusu vzkazuji: "Vydržte Pistolníka a 1/4 Třech Vyvolených a pak už se povezete, tam totiž začíná pravá Kingovina. :-)"

pazdy15
02.04.2019 5 z 5

"Tento delší druhý díl stále zanechává spoustu otázek bez odpovědi a vyvrcholení příběhu zůstává daleko v budoucnosti, ale já cítím, že tento díl je mnohem úplnější než ten první.
A Věž je blíž." (citace z doslovu) To mluví za vše a pro mě byl tento díl lepší než první... snad to takhle půjde dál, 5 z 5 !!!

iz67
01.04.2019 2 z 5

Můj první King a asi špatná volba. Moje žena mi celý život vypráví, jak TO musela přečíst najednou , jak se bála. Ale tahle věc?....! Je to směšné, nezajímavé, rádoby drsné rozhovory k nevydrzeni, nekonečné placani o ničem. Tak Kingu, tohle bylo moje první a i poslední. ..

Sajdeman
18.03.2019 5 z 5

Prostě paráda!
Když jsem dočetl první díl, byl jsem poněkud rozpačitý, ale teď asi chápu, proč tolik lidí Kinga miluje.
Druhý díl má vše, co dobrá kniha má mít. Atmosféra, že by se dala krájet (Rákosníčkova mlha se dá taky krájet, ale to je slabej odvar), výborný příběh, perfektně zmáknuté charaktery postav a napětí, že se o ty Tři normálně bojím.
Další díl prostě číst musím.

Radim.01
17.03.2019 5 z 5

Cesta k temné věži pokračuje. Míchání karet a vznik Ka-tet. Eddie je postava s kterou jsem fakt soucitil..

pavel.2
18.01.2019 4 z 5

Dobrá akce a hodně prvků "reálného" světa. Od tohoto dílu Temné věže se není snadné odtrhnout :-)

antonin0999
15.01.2019 5 z 5

Filozofie. Psychologie. Sarkasmus. Horor. Drogy. Schizofrenie. Zločin. Láska. Bratrství. Humři. Pistole. Pláž. Smutek. Naděje. Roland. 3. Věž.

Postavy se topí jako sportovci v kyselině mléčné. A víte co? Vždy je prostor ujít nějakých těch pár metrů navíc. Blíž. K cíli. Frodo to měl proti Rolandovi snadný. To je jasný. Facka klepetama.

Rihatama
01.01.2019 5 z 5

Líné westernové tempo nabralo na rychlosti, byť zdánlivě jen kolečkového křesla. Temná věž se pomalu, ale jistě přiblížila. Stephen King se stal mou Temnou věží. A stačilo k tomu pár jeho knih. Horory jsem nikdy nevyhledávala a nevyhledávám ani teď. Jenže King je mnohem více než to. Fascinuje a přitahuje mě, jak King pracuje nejenom s jednoduchým lidským pudem strachu a s jeho představivostí. Je vynikajícím znalcem psychologie a povahy člověka. Je nápaditý a jeho příběhy jsou mnohovrstevnaté a nebývale komplexní. A mystické. Fantasy žánr Kingovi umožnil vytvářet zhola nemožné situace, které však v jeho podání dávají smysl, což opět dokládá jeho mimořádné literární kvality. Vážně kuriózní, dát dohromady pistolníka s feťákem, inteligentní schizofreničkou a narušeným vrahem, kteří navíc mají tak či onak společnou minulost. A sám pistolník? Rychlý, bystrý, drsný, bez skrupulí jde za svým cílem, neváhá zabíjet, morálka však přitom neustále vyplouvá na povrch. A ještě sem King nenásilně dostane kritiku současné, zhýčkané společnosti. Absurdní. Děsivé. Komické. Brilantní. Prostě King.

denniys
23.12.2018 5 z 5

Druhý díl Temné věže je překvapivě úplně jiný než první díl..už Pistolník si mě získal a po Třech vyvolených vím, že tuto sérii budu milovat ..Příběh dostal grády, je strašně chytře pospojovaný a vypointovaný, King opět rozehrává hru s postavami a charaktery a stejně mám pocit, že to nejlepší z této série nás teprve čeká a pokud bude autor opravdu pokračovat se vzestupnou tendencí, nebude stačit počet hvězdiček, které je možno zde udělit..výtečná kniha!!!

Metla
15.12.2018 5 z 5

S předpokladem nelehké četby jsem dopřála mozku důkladný odpočinek a poté rozcvičku před namáhavým výkonem... což se ukázalo zbytečné. Nedávno jsem jinou knihu přirovnávala k šlapání na kole do kopce, „Tři vyvolení“ mají opačný "problém": užila jsem si hladkou, leč divokou jízdu bez nutnosti opírat se do pedálů, jen s občasnou potřebou přibrzdit, ať neskončím příliš rychle u poslední stránky. „Pistolník“ sázel na hutnou atmosféru a nutil čtenáře k maximální pozornosti; ač polovičního rozsahu, nikam nespěchal. „Tři vyvolení“ nasadili od počátku svižné tempo a ve finále zvládli přejít do gepardího sprintu. Dosadili na místa pár střípků mozaiky, ovšem většina otázek zůstává a přibylo pár nových.
Stephen King tentokrát Rolanda z jeho pochmurného, rozpadajícího se světa přesouvá do naší reality, konfrontuje jej s vyspělou civilizací a s ní souvisejícími problémy (drogy, rasismus a podobně), o napětí není nouze. Prozradit něco víc by byla rána pod pás pro čtenáře, co se na tuto knihu teprve chystají. Snad nepotřebné je upozorňovat, jak si pan Král zase pečlivě pohrál s jednotlivými charaktery – kdokoliv zná jeho tvorbu, musí vědět, že nenajde žádné ploché, nepřesvědčivé panáky.
Jestli „Temná věž“ bude pokračovat v tomto duchu, nebudu šetřit nadšeným slintáním: „Tři vyvolení“ mě příjemně překvapili a to jsou má očekávání u tohoto spisovatele vždy vysoká. V závěru na mě z několika scén pomrkával humor a nejsem se úplně jistá, jestli mi k sérii sedí (uvidíme, jak se bude příběh rozvíjet). Postřehla jsem také pár chyb a nevím, zda je připsat Kingovu záměru – třeba jestli popletení jmen známých herců mělo demonstrovat neznalost mladého feťáka, nebo šlo o kopanec redakce.
Drobné šmouhy, pátou hvězdu knize neseberou. 90%

Karnager
21.11.2018 4 z 5

Tahle kniha nezačala zrovna nejlíp (pro Rolanda), ale já si to užil maximálně. Doslova se dá říct, že jsem tu knihu zhltnul.. myslím že by z toho byl skvělý film :) s vězněm jsme se hodně nasmál, třetí část byla dost napínavá, jen u druhé části jsem byl takový slabší, bylo to takové..

Martial
01.11.2018 5 z 5

Super kniha, hodně mě bavila i děsila a přišla mi zajímavější než Pistolník. Jsem zvědavý na pokračování....

soupik2012
30.10.2018 5 z 5

Skutečně psal Pistolníka a knihu Tři vyvolení stejný autor? Ano, ale jak King sám v knize Pistolník zmiňuje, větší část této knihy psal, když se psaním teprve začínal. A je to znát. Ale kniha Tři vyvolení, tak to je parádní jízda. Od první stránky je to strhující příběh, který nám nedopřeje ani okamžik vydechnutí v podobě hluchých míst. S obrovským nadšením se vrhám do Pustin.

jaroiva
09.09.2018 3 z 5

Ještě pořád nechápu, co na té Temné věži je. I když tohle je lepší než Pistolník, nejsem z knížky nějak zvlášť nadšená.
Trochu se mi začíná ujasňovat situace, ale zatím jen mlhavě.
Poslouchala jsem jako audio. Kdybych to měla číst, asi bych hodně přeskakovala a možná ji přeskočila skoro celou a dala si raději další díl.
Skoro se mi zdá, že bych o nic moc nepřišla, kdybych přeskočila celý díl a přečetla si jen anotaci.
Místy byly některé pasáže dost vtipné, např. celá (O)Detta, ale nezdálo se mi, že by se někam moc posunul děj.
Rozhodně ale zatím s Temnou věží nekončím a jsem plná očekávání, že se to nějak rozjede...

Alvari
31.08.2018 5 z 5

Roland tedy našel své vyvolené i přes řadu peripetií a jejich hledání mě rozhodně bavilo. Kdybych měl jednotlivé části nějak hodnotit, tak mi asi nejméně zajímavá přišla část schizofrenická a naopak nejvíce zajímavá byla část šňupací. Nakonec ale knížku stejně hodnotím jako celek a ten si zasluhuje odměnu nejvyšší. Putování k Věži může začít.

MóňaVíšJak
16.08.2018 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů ságy, až zde, jsem byla chycena za srdce a už mě to nikdy nepustí

Anushka1
30.07.2018 4 z 5

Tři vyvolení už jsou trochu víc čtivější, než Pistolník. Seznámíte se s novým ka-tet. Nejlepší pasáže s Dettou.

verense
23.07.2018 4 z 5

Druhý díl je oproti prvnímu skutečně o laťku výše, i když mi ze začátku opět pár kapitol trvalo, než jsem se s příběhem sžila. Ovšem pak už jsem četla ostošest, příběhy za dveřmi i před nimi mne pohltily a nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. King zde zapojil víc ze svého hororového repertoáru, zejména humroidi mě asi budou strašit do konce života... brrrr....

xvasek
09.07.2018 4 z 5

Naštěstí už druhý díl Temné věže je docela zajímavý. Sice mi to ještě přijde takové občas lámané přes koleno, ale akční pasáže mají švih a je jimi proložená celá knížka, takže poměrně poctivé čtyři hvězdy.